Nahoru

Postavy

Planescape: Torment nabízí širokou škálu zajímavých a unikátních postav. Od nepředvídatelných společníků až po silné nepřátele. Mnoho menších, ale stejně brilantních, postav může být zastíněných. Zde je seznam nejdůležitějších postav ve hře.

 
Z dola z leva do pravat: Vhailor, Dakkon, Fall-From-Grace, Bezejmenný, Annah, Morte (nahoře). Úplně nahoře: Paní bolesti. Nezobrazeni: Ignus, Nordom.

Obsah

 

Bytost nyní známá jen jako Bezejmenný je jedním z věcí v multivesmíru, která se nejvíce přibližuje k nesmrtelnosti. Krátce po každém jednom z jeho úmrtí se probouzí, obvykle bez jakýchkoli vzpomínek svých minulých životů. Je na nekonečném, útrpném hledání, aby pochopil, proč ho dokonce i smrt odmítá.
 
Bezejmenný, jako hlavní postava hry Planescape: Torment, může být hrán mnoha různými způsoby, od mocichtivého psychopata až k benevolentnímu, zákon dodržujícímu pacifistovi. Bezejmenný může přepínat mezi třemi třídami (bojovník, mág, zloděj a), za pomoci trenérů a odborníků.
 

Bezejmenný bude sbírat společníky po své cestě,  další mučené duše přitahované k němu jako můry k plameni.

Morte

Morte je vznášející se, mluvící lebka. To, co mu chybí na těle, určitě dohání osobností. Vždy vyzbrojený vtipným odseknutím nebo sarkastickým komentářem. Dělá mu obrovskou radost posmívat se nepřátelům za pomocí "Litanie kleteb". Je velkým zdrojem hůmoru ve hře, ale je tak bezstarostný, jak vypadá?

Přestože postrádá tělo, Morte je velmi schopný bojovník a jeho zuby dokážou konkurovat jakékoli zbraňi.

 

Dak'kon

Obojí, bojovník a mág, Dak'kon je díky tomu mocný spojenec, a to i vzhledem k jeho stáří. Je Githzerai od roviny Limbo, kde hmota sama o sobě může držet pohromadě jen silou mysli, a proto je na jejich obyvatele kladen velký důraz, aby *znali* sami sebe, druhé a věci obecně. Ale Dak'kon ztratil svou cestu, snažil se * znát * učení proroka-vůdce svého lidu Zerthimona, a už si nadále není tak jistý, jesli opravdu *zná* sám sebe...

 

Annah

Neomalená, mladá tieflinga, Annah je vynalézavá bojovnce a zlodějka. Pevně věří v nezávislost a svobodu myšlení. Nemá trpělivost a žádnou toleranci pro hlupáky nebo "bezradné", Pharodova adoptovaná dcera má plné zuby slovního napadání a tak se vypořádá s každým, kdo ji otravuje peprným slangem, který pochytila za roky služby pr Pharoda v Úlu.

 

 

Fall-from-Grace

Fall-Z-Grace je sukuba, jeden z tanar'ri, tvor doslova vytvořený ze syrového chaosu a zla, její tělo a mysl je perfektní ukázkou jak pokoušet muže jakéhokoli druhu, jakéhokoliv věku. Ale ona je daleko od typického exempláře svého druhu. Provozuje nevěstinec, na hašení duševních žádostí, kde zákazníci nnevyhledávají potěšení těla, ale mysli. Kněz, který neuctívá žádného boha, věří v řád, inklinuje k dobru, a podle všeho i cudnosti.

 

 

Ignus

Hořící muž, který dal jméno baru U doutnajícího nebožtíka, se nazývá Ignus. Je to payromanický mág, který se kdysi pokusil spálit Úl. Za trest byl odeslán do Elmentální sféry ohně. Co ale nečekal, že přežije. Jen pouhou silou vůle a jeho nepříčetnou láskou k plamenům, přežil, a libuje si v jeho ohnivém stavu. Uvolnění tohoto šíleného mága by mohlo být nebezpečné, přesto se Igus může stát velmi silným společníkem.

 

Nordom

Nordom je Modronem, jež jsou mechanické bytosti žijící ve vnější sféře Mechanus, která tvoří společnost zákona a řádu dotaženého do jeho logického extrému. Ale poté, co byl Nordom vystaven surové elementárnímu chaosu Limba v Rubikonu, jeho funkce byly změněny, a byl oddělen od modronského kolektivního myšlení. Jeho nově nalezená nezávislost a individualita mu způsobuje spoustu zmatku, ale role, dána ve společnosti družiny Bezejmenného, kuší třímajícího bojovníka mu dává zaměření a účel, který mu je příjemný.

 

Vhailor

Vhailor je neklidný duch, který je ve smrti stejný jako za života: Nemilosrdný rozhodnutý přinášet nekompromisní spravedlnost ke všem těm, kteří udělali něco špatně. Spravedlnost, vnímá jako silnou bytost, která mu poskytne potřebnou sílu napravit jakoukoli nespravedlnost. Jeho brnění je nedílnou součástí jeho bytí, a nemůže být odstraněn bez zničení jeho samého.

 
 

Dhall

Dhall je velmi starý, a rozhodně ne člověk. Jeho kůže má stopu žluté, jako u starého pergamenu. Mrtvé jako uhlí šedé oči leží v jeho hranatém obličeji... jeho nelidský obličej a špičaté uši.  Velký bílý plnovous spadá po přední straně černého hábitu jako vodopád. Kašle příležitostně. Kniha, před kterou pracuje, je obrovská a zdá se, že obsahuje mnoho jmen mrtvol, které byly přineseny do márnice.

 

Deionarra

Strašidelné zjevení, Deionarra, tvrdí, že tě zná, a že jsi její "láska." Ať už ji drží ve fyzické sféře cokoliv, musí to být vskutku silné, že dokáže odvracet smrt tak dlouho. Nezdá se, že by umírání zlepšilo její povahu.

 

Fell

Fell je padlý dabus, bývalý sluha Paní bolesti a jeden z mála zbývajících kněží mrtvého boha portálů, Aoskara. Své proslulosti dosáhl jako umělec tetování. Nějakým způsobem dokáže do tetování vdechnout život. Jednoduše se vráť k Fellovi s historkami o svých činech a on je může vytetovat na vaší kůži, přičemž ti budou umožňovat z nich čerpat sílu.

 

Ebb Kolenovrz

Ebb Kolenovrz je starý  člen Harmonia, který se zdá být dost spokojený, když může sedět v křesle U doutnajícího nebožtíka a pustit si pusu na špacír komukoliv, kdo ho bude poslouchat. Je dobrým zdrojem informací, pokud se dostanete přes všechny jeho rozvláčné vysvětlení.

 

Paní bolesti

Paní bolesti je záhadou. Je všeobecně považována za de facto vládce Sigilu, jeho ochránce a jeho oběť. Říká se o ní, že hlídá dveře klece proti nesčetným bohům, že je konečným vyjádřením rovnováhy v multivesmíru, a taky, že je vězeň města Dveří. Existují tisíce příběhů o ní - jeden dokonce říká, že je ve skutečnosti šest obrovitých veverek s čelenkou, v róbě,  s prstenem levitace a iluzí - ale nikdo neví, co je vlastně pravda. Je pravda, hádanka, puzzle s žádným řešením.

 

Pharod

Pharod Červovlas je Sběrač,  král Úlu, člověk zmrzačený na těle i na duchu. Jeho mysl se však zdá, že je ostrá jako vždy. Vládne Pohřbené vesnici železnou pěstí, dokonce i tu chaotickou chátru drží v lajně. Je to žalobníček, zloděj a vypadá, že ví o tobě příliš mnoho, i když to neodhalí bez ... přemlouvání.

 

Hargrimm pochmurný

Vůdce koster mrtvých národů, Hargrimm je kostěný kněz, který káže slova Tichého krále jeho následovníkům. S mrtvolou Zatuchlou Marií a Acaste kálovnou ghúlú, jako dalších dvou rohů, dělá třetího v triumvirátu, který drží Mrtvé národy v neklidné rovnováze. Převážení vah na jedunu či druhou stranu by mohl u Mrtvých národů vyvolat chaos.

 

Mantuok

Mantuok, hlas Mnohojedinného, krysího kolektivního myšlení. Je to úlisný malý parchant jehož nejlepší kvalitou, je, že je podřízený těm s mocí. Je také mág s nějakým nadáním a zdá se, že klidně zaprodá svého pána, aby dosáhl výhody pro sebe. Zdá se, že tě nenávidí s velkou vášní. Možná, že žárlí na tebe.

 

Lothar

Velitel kostí noci. Lothar vede v jeho sálónu police plné lebek. Mluví dlouho-zapomenutá tajemství, a jejich šepoty plní  *jeho* lebku tajemnými znalostmi. Může být jedním z mála v existenci, který tě může skutečně zničit. Lidé ze Sigilu vyslovují jeho jméno tlumeně, pietními tóny, a zdá se, že se snaží vyhnout tomu, aby ho urazili.

 

Coaxmetal

Obrovský železný Golem pracující daleko v tajemné obléhací věži ve středu Sigilu. Coaxmetal je kov, kterému byl dán život s nutkáním ničení. Je obrovský co do velikosti a jeho cíl se zdá být tvoření zbraní.

 

Ravel

Všechny příběhy, které jste slyšeli o Ravel Puzzlewell, vás připravili na odporného netvora, který zhltne vaši duši. Asi to taky tak zamýšlí, vybrala si pro to ale zvláštní způsob, jak to naplnit. Je nesporně duševně nemocná, uvězněna v černém ostnatém bludišti plném trnů a zla. Nemůžeš si ale pomoct a je ti jí líto. I přes její velkou moc, ztratila úplně všechno a ani o tom neví.

 

Trias

Trias je deva, nebeská bytost z Vyšších sfér. Můžeš se s ním poprvé setkal ve vězení v Curstu, uvězněného v bublině z obsidiánu. Jeho krása je na pohled udivující; aura dobra  z něj vyzařuje jako nádherné vlny světla. Jeho křídla jsou spálená až na kost, ale zdá se, že nese své trápení s pýchou.

 

Fhjull Jedovatý Jazyk

Fhjull Jedovatý Jazyk je obětí Triase, kterého nazývá "zrádce". Podepsal s ním smlouvu, která ho zavazuje ke konání dobrých skutků, dokud bude Trias naživu. Usadil se v kostech UI-Gorise v Pustinách, skrývajíce se před smrtelníky a stejně tak nesmrtelnými. Má znalosti a věci, které se mohou ukázat jako užitečné.

 

Nesrovnatelný

Tato arogantní spektrální entita tvrdí, že je mou *smrtelností*. To ono mě lovilo napříč mnoha mými životy, posílalo stíny, aby mě zabily, abych zapomněl, aby mě *mučily*. Nechce to nic víc, než vidět mě trpět, zlomeného a zapomněného, mezitím, co zůstává osamoceno a v míru uvnitř Pevnosti lítosti. Nedovolím tomu, aby mi znovu ublížilo.