Nahoru

Důležité postavy

Dhall

Dhall je velmi starý, a rozhodně ne člověk. Jeho kůže má stopu žluté, jako u starého pergamenu. Mrtvé jako uhlí šedé oči leží v jeho hranatém obličeji... jeho nelidský obličej a špičaté uši.  Velký bílý plnovous spadá po přední straně černého hábitu jako vodopád. Kašle příležitostně. Kniha, před kterou pracuje, je obrovská a zdá se, že obsahuje mnoho jmen mrtvol, které byly přineseny do márnice.

 

Deionarra

Strašidelné zjevení, Deionarra, tvrdí, že tě zná, a že jsi její "láska." Ať už ji drží ve fyzické sféře cokoliv, musí to být vskutku silné, že dokáže odvracet smrt tak dlouho. Nezdá se, že by umírání zlepšilo její povahu.

 

Fell

Fell je padlý dabus, bývalý sluha Paní bolesti a jeden z mála zbývajících kněží mrtvého boha portálů, Aoskara. Své proslulosti dosáhl jako umělec tetování. Nějakým způsobem dokáže do tetování vdechnout život. Jednoduše se vráť k Fellovi s historkami o svých činech a on je může vytetovat na vaší kůži, přičemž ti budou umožňovat z nich čerpat sílu.

 

Ebb Kolenovrz

Ebb Kolenovrz je starý  člen Harmonia, který se zdá být dost spokojený, když může sedět v křesle U doutnajícího nebožtíka a pustit si pusu na špacír komukoliv, kdo ho bude poslouchat. Je dobrým zdrojem informací, pokud se dostanete přes všechny jeho rozvláčné vysvětlení.

 

Paní bolesti

Paní bolesti je záhadou. Je všeobecně považována za de facto vládce Sigilu, jeho ochránce a jeho oběť. Říká se o ní, že hlídá dveře klece proti nesčetným bohům, že je konečným vyjádřením rovnováhy v multivesmíru, a taky, že je vězeň města Dveří. Existují tisíce příběhů o ní - jeden dokonce říká, že je ve skutečnosti šest obrovitých veverek s čelenkou, v róbě,  s prstenem levitace a iluzí - ale nikdo neví, co je vlastně pravda. Je pravda, hádanka, puzzle s žádným řešením.

 

Pharod

Pharod Červovlas je Sběrač,  král Úlu, člověk zmrzačený na těle i na duchu. Jeho mysl se však zdá, že je ostrá jako vždy. Vládne Pohřbené vesnici železnou pěstí, dokonce i tu chaotickou chátru drží v lajně. Je to žalobníček, zloděj a vypadá, že ví o tobě příliš mnoho, i když to neodhalí bez ... přemlouvání.

 

Hargrimm pochmurný

Vůdce koster mrtvých národů, Hargrimm je kostěný kněz, který káže slova Tichého krále jeho následovníkům. S mrtvolou Zatuchlou Marií a Acaste kálovnou ghúlú, jako dalších dvou rohů, dělá třetího v triumvirátu, který drží Mrtvé národy v neklidné rovnováze. Převážení vah na jedunu či druhou stranu by mohl u Mrtvých národů vyvolat chaos.

 

Mantuok

Mantuok, hlas Mnohojedinného, krysího kolektivního myšlení. Je to úlisný malý parchant jehož nejlepší kvalitou, je, že je podřízený těm s mocí. Je také mág s nějakým nadáním a zdá se, že klidně zaprodá svého pána, aby dosáhl výhody pro sebe. Zdá se, že tě nenávidí s velkou vášní. Možná, že žárlí na tebe.

 

Lothar

Velitel kostí noci. Lothar vede v jeho sálónu police plné lebek. Mluví dlouho-zapomenutá tajemství, a jejich šepoty plní  *jeho* lebku tajemnými znalostmi. Může být jedním z mála v existenci, který tě může skutečně zničit. Lidé ze Sigilu vyslovují jeho jméno tlumeně, pietními tóny, a zdá se, že se snaží vyhnout tomu, aby ho urazili.

 

Coaxmetal

Obrovský železný Golem pracující daleko v tajemné obléhací věži ve středu Sigilu. Coaxmetal je kov, kterému byl dán život s nutkáním ničení. Je obrovský co do velikosti a jeho cíl se zdá být tvoření zbraní.

 

Ravel

Všechny příběhy, které jste slyšeli o Ravel Puzzlewell, vás připravili na odporného netvora, který zhltne vaši duši. Asi to taky tak zamýšlí, vybrala si pro to ale zvláštní způsob, jak to naplnit. Je nesporně duševně nemocná, uvězněna v černém ostnatém bludišti plném trnů a zla. Nemůžeš si ale pomoct a je ti jí líto. I přes její velkou moc, ztratila úplně všechno a ani o tom neví.

 

Trias

Trias je deva, nebeská bytost z Vyšších sfér. Můžeš se s ním poprvé setkal ve vězení v Curstu, uvězněného v bublině z obsidiánu. Jeho krása je na pohled udivující; aura dobra  z něj vyzařuje jako nádherné vlny světla. Jeho křídla jsou spálená až na kost, ale zdá se, že nese své trápení s pýchou.

 

Fhjull Jedovatý Jazyk

Fhjull Jedovatý Jazyk je obětí Triase, kterého nazývá "zrádce". Podepsal s ním smlouvu, která ho zavazuje ke konání dobrých skutků, dokud bude Trias naživu. Usadil se v kostech UI-Gorise v Pustinách, skrývajíce se před smrtelníky a stejně tak nesmrtelnými. Má znalosti a věci, které se mohou ukázat jako užitečné.

 

Nesrovnatelný

Tato arogantní spektrální entita tvrdí, že je mou *smrtelností*. To ono mě lovilo napříč mnoha mými životy, posílalo stíny, aby mě zabily, abych zapomněl, aby mě *mučily*. Nechce to nic víc, než vidět mě trpět, zlomeného a zapomněného, mezitím, co zůstává osamoceno a v míru uvnitř Pevnosti lítosti. Nedovolím tomu, aby mi znovu ublížilo.