Nahoru

Kniha návštěv


Bezejmenný - admin

To vážně nevím. :) Zkus stáhnout tuhle a možná tam bude zahrnuto i SoD ;) 

https://forums.beamdog.com/discussion/23489/bg1-ee-aktualni-cestina/p1

Jinak já se snažím nakopat češtinu do pst na androidu a moc se nedaří. :D 

5. 10. 2019 17:26
Darkss

Přeji hezký den.

 

Zkusil jsem i tuto češtinu, nefunguje. BG a černé jámy jedou OK, ale SOD jsou pořád diálogy v angličtině.

5. 10. 2019 18:52
Bezejmenný - admin

Tak to potom nevím. :) 

15. 10. 2019 14:57
Darkss

Díky, ale jen čistá čeština pro SOD by se nenašla?

2. 10. 2019 17:26
Bezejmenný - admin

Hele, zkusím se ti podívat na fórum beamdogu. Tam by mohl mít Everwin češtinu i pro SoD. ;) 

PS: Těší mě, že ti byly stránky ku pomoci. :) 

8. 9. 2019 10:24
Darkss

Ahoj Kolegové.

 

Dlouho jsem tyto stránky používal jako manuál, když jsem se někde zasekl (hlavně to bylo po vzniku EE), rád bych vás požádal, zda nevíte něco o češtině pro BG SOD? Mám verzi SOD (BG + BG TOS, Černé jámy a SOD) v BG + BG TOS a černá jáma funguje ale SOD je jen angličtina, nemůžete mi někdo poradit?

8. 9. 2019 9:51
Kapitán Preclík
9. 9. 2019 22:47
Darkss

Tuhle verzi hry mám, ale nejde mi spustit v SOD čeština textů a dialogů

5. 10. 2019 11:47
Bezejmenný - admin
NÁVRAT ZTRACENÉHO SYNA ;-)
Zdravím všechny lidičky, kteří mají stále rádi infinity hry. Začíná jaro a já se probudil ze zimního spánku a spolu s tím přicházím s menším článkem.
 
Dnes se koukneme do jihovýchodní části Baldurs Gate. Když jsem dnes tento příspěvek překládal spoustu úkolů jsem zapomněl nebo ani nevěděl. Koukněte na článek a napište, jestli najdete něco, na co jste zapomněli nebo vůbec nevěděli jako já. ;) :D
 
31. 3. 2019 13:24
Bezejmenný - admin

Ahoj, Phille, nějak nemám na infinity poslední dobou mnoho času. Snad bude brzy lépe.  

28. 3. 2019 16:33
Phill Quiet

... a vše 

tiše spí

...

na hřbet světa

padl spánek...

 

28. 2. 2019 9:47
Phill Quiet

Zima a sníh z Kuldaharu

vše zahalil ???

25. 1. 2019 10:56
Bezejmenný - admin

Ahoj, Phille,
toš snažím se, snažím.

 

6. 10. 2018 13:28
Phill Quiet

Vidím že stránky pokračují zdárně...

5. 10. 2018 9:12
Bezejmenný - admin

Nazdar, já to teď na BG nějakou dobu nevidím, ale zkus to tady nebo ještě koukni na infinity games facebook.  Odkaz je když tak dole.  

5. 8. 2018 8:22
mentalista

Ahoj všichni,

chtěl bych se zeptat jestli by si někdo zahrál BG 1 EE se mnou přes multiplayer hrál jsem to i solo ale prostě s někym navic je to proste jiny pokud by mel nekdo zajem napiste mi na mail andarc@seznam.cz

4. 8. 2018 20:20
Bezejmenný - admin

No co se týče atmosféry, tak než jsem "objevil" Baldurs Gate, tak jsem předtím hrál Fallout 1 a Fallout 2, což mě úplně dostalo ať už atmoškou nebo postapokalyptickým prostředím. No a z této radioaktivní pouště, když jsem se dostal do BG1, tak první dojem byl barevný šok, který mi asi zůstal do teď.  

Možná to asi nemá velký racionální základ, ale nějak je mi strašně blízký hlavně PsT no a až pak vše ostatní.  Zkrátka Spalovači a jejich honba za konečnou smrtí je něco, co mi mluví z duše.   

8. 7. 2018 12:09
Bezejmenný - admin

No já jsem to měl přesně naopak. Jsem věčný melancholik a pestré barvy moc nemám rád.  Proto jsem se těžko dostával přes BG 1, u PST to bylo úplně jiné. Tam jsem byl jako v sedmém nebi.

 

29. 6. 2018 19:39
Elemir

BG 1 a pestré barvy?  Mě se jednička líbí právě pro tu ponurou atmosféru, která podle mě perfektně odráží drsné prostředí Amnské oblasti. Naopak, dvojka mi přijde až moc barevná. Jednička je pro mě atmosféricky hodně podobná Blade of Destiny ze série Realms of Arkania, ale to už jsem tu asi psal. Podobně se mi svým způsobem líbí právě jednička NWN. Tohle třeba první Icewind Dale kupodivu nedokázal, přitom zrovna on má ztělesňovat tu drsnou atmosféru a realitu života v severních zemích. Přitom je dost barevný. Vlastně je to celé zvláštní, jak šla grafika u her kupředu, tak se z nich něco prostě vytratil

7. 7. 2018 23:53
Bezejmenný - admin

Jo jo, v Planescape Torment jsou přesvědčení vysvětlená opravdu dobře.  PsT je celkově hodně promakaná hra. Asi nejlepší, kterou jsem kdy hrál. :)

19. 6. 2018 21:05
Elemir

Mě teda upřímně PST na počátku moc nezaujal, nějak jsem se nemohl přenést přes ten začátek, ale jak jsem se pak dostal do těch částí za město, kde je právě to přesvědčení vysvětlováno, tak mě to docela chytlo. Na mě to asi bylo na začátku až moc ukecané a hlavně mi nesedlo to prostředí. Ovšem za to ta hra nemohla. Já mám raději "barevnější" světy  Ono tam hlavně bylo vidět několik prvků, které už jsem znal z NWN a teprve u PST mi docvaklo, jak to bylo myšleno a proč to tak je. Válka krve se probírá třeba i v BG, ale pořád mi nebylo jasné, kde se to vzalo a proč.

21. 6. 2018 19:13
Elemir

Ha, nový článek  Zítra na něj kouknu, dneska už by to nemělo smysl  Zahalený les bylo zvláštní místo a ještě zvláštnější byli místní druidi. Docela mi chybělo nějaké vysvětlení celého pozadí. Smysl druidů a spol. mi tehdy jako nováčkovi v RPG došel až zpětně. Pořád jsem u nich zápasil hlavně s porozuměním přesvědčení, což mi dokonale osvětlil až Planescape Torment, který to zasadil do širšího kontextu.

18. 6. 2018 22:04
Bezejmenný - admin

No MASS EFFECT... nehrál jsem ani jednu verzi, ale zkouknul jsem celé tři díly lets playe od Frankensteina a musím povědět, že MASS EFFECT je opravdu luxusní hra, co se tedy příběhu týče. :)

14. 6. 2018 16:54
Bezejmenný - admin

No, pro mě NWN, je velká neznámá. To jsem fakt nehrál. Jediná hra, kde se mi podařily romance bylo Dragon Age. Samozřejmě Baldr oproti Dragon Age je úplně jiný level, ale romance a postavy tam mají pořešené pěkně.  

 

11. 6. 2018 14:23
Elemir

Dragon Age jsem kdysi jen zkoušel, ale moc mě to nechytlo. Pak jsem po letech zkusil Inquisition, ale opět mě to nedokázalo udržet. Naopak jsem si docela užil Mass Effect: Andromeda, která má podobný design, ale je zasazena do scifi prostředí. Časem bych se však chtěl k prvnímu DA vrátit a zkusit ho dohrát.

Na NWN máš čas, v tomhle ohledu ti to určitě neuteče  Já taky nějak nepospíchám v rozšiřování portfolia odehraných her. Jeden čas jsem se spíš vracel k několika málo titulům. Jak mě to moc nezaujme, tak to odložím a třeba časem v tom pak zalíbení najdu ... anebo už se k tomu nikdy nevrátím :D

13. 6. 2018 20:33
Bezejmenný - admin

No já jsem zkoušel romanci s Jaheirou, ale nějak se mi to nepovedlo. Asi jsem špatný romantik.  

7. 6. 2018 10:39
Elemir

Zrovna s Jaheirou je romance docela komplikovaná. Je tam několik krizových míst, kde to jde snadno pokazit a ke konci to vyžaduje navíc dost času mezi jednotlivými událostmi. Vysloveně jsem musel chodit jen tak po mapách a čekat. Nejschůdnější je romance s Aerií. Viconie mi pak pro změnu ještě zbývá, protože ta mi nikdy nepadla do žádné party. Ale nejříve bych rád dojel import dřívější rozehrávky BG: EE s Neirou. U Viconie to spíš vidím na průchod hrou ve dvojici, abych nemusel nic řešit.

Ostatně podobná romance s drowkou je v NWN, ale tam to bylo opravdu zajímavé. Dialogově to není nic moc, ale kombinace zlé drowky a paladina byla výborná  Byť na obranu hry je nutné říci, že ona ctí kombinaci povolání vs přesvědčení, takže drowka jako assassínka musel být zlá, protože to jinak prostě nejde.

7. 6. 2018 11:29
Bezejmenný - admin

No moment, ale romance jsou možné jen ve dvojce, ne?  

7. 6. 2018 7:20
Elemir

Jj, skoro každou ze svých postav jsem protáhl od jedničky do dvojky, takže většinou to má právě pokračování skrze romance :)

7. 6. 2018 10:01
Elemir

Aby tu nebylo tak ticho, tak schválně něco nadhodím  Kdo se schválně nechal při první rozehrávce nalákat a najmul do družiny Xzara s Monataronem?

Pamatuji si, jak jsem byl zprvu ztracený a opravdu jsem hledal kohokoliv, kdo mi byl ochotný pomoci ... leč ty dva jsem naštěstí prokoukl včas. Setkání s Jaheirou a Khalidem bylo osudové, od té doby Jaheira nechyběla z žádné z mých družin a 2x jsem s ní dotáhl romanci do konce.

6. 6. 2018 21:02
Šedivák

Dobré ráno,

ještě mě napadlo: Lov draků na pohodu, naházejte na něj všechny chemické mraky co máte a utečte  .  Pokud se nerozběhne za vámi, máte vyhráno, bez kapky krve :)

29. 5. 2018 6:48
Šedivák

Lidská kůže -

1) lidskou kůži - koželuh na mostě - první sklep na posteli s pastí 

2) krev stříbrné dračice z podtemna (tuhý boj)

3) dojít s tutím na Umar - tam jsou před hospodou tři obchodníci, co jsou tajní kouzelníci, ty myslím udělají zbroj z kůže a krve a pak na vás zaútočí 

---

už je to opravdu moře let a chtělo by to prověřit - já mám do podtemna daleko  cca týden hraní - dělám nejdříve všechny úkoly okolo 

---

ještě jedna poznámka - 

demi lich myslím, šel snadno porazit hlavní postavou, když se promění tu obludu, naučí se po podtemnu 

28. 5. 2018 17:48
Elemir

Většina draků má právě tendenci se rozběhnout, obzvláště ten ve Watcher's Keep, který zareaguje už jen na pouhou snahu zakouzlit nebo položit past. Mě se tedy nikdy nepodařilo, že by drak zůstal stát a umíral na místě  Jediný schůdný drak je ten černý u elfů, na kterého funguje takměř s jistotou kouzlo Prst smrti. Jinak draky sundavám povětšinou až později s pomocí Vorpal swordu. Jenom jednou jsem se rozhodl Firkraaga sundat okolo levelu 10 a strávil jsem u něj 1/2 hodiny a vyčerpal skoro veškerá kouzla, která se mi dostala pod ruku.

29. 5. 2018 9:50
Bezejmenný - admin

A co vykouzlit kostlivce u draka na odvedení pozornosti a pak pod ně zakouzlit mraky smrti a se zbytkem party se stáhnout z dohledu.  Já už jsem BG II nehrál ani nepamatuju, ale takto by to mohlo jít, ne?  

2. 6. 2018 8:08
Elemir

S těmi kostlivci jsem tuším už něco zkoušel, ale nevybavuji si, co jsem tím sledoval a jak to dopadlo  Velký kostlivec se zakouzleným požehnáním je sám o sobě dost silná potvora, jakmile je to možné, tak je ve dvojce využívám, ale do té doby se většinou kouzlením nemrtvých nezabývám. V té době už je ovšem družina dost na výši a plně soběstačná. Chtělo by to asi vyzkoušet.

3. 6. 2018 5:45
Bezejmenný - admin

No já je hojně používám i v jedničce, protože jsou imunní na jedy (mrak smrti), mají velké resistence na magii nemůžeš je zastrašit ani ovládnout a taky mají velkou odolnost vůči střelným zbraním, což když víš, že máš proti sobě dost lučištníků se hodně hodí. 

Jinak jsou výborní proti baziliškům. Jsou totiž jako všichni nemrtví imunní na zkamenění.  Proto je v mutaminově zahradě, kde je obrovské množství bazilišků, Korax (ghoul), který se s tebou skamarádí, můžeš ho ovládat a nechat jej aby se na něj zaměřili baziliškové svým pohledem.   

3. 6. 2018 7:31
Elemir

U jedničky rozlišuji, zda-li je to originál nebo EE verze, protože v originále kostlivce samozřejmě používám. Hlavně u tužších soubojů, kde potřebuji nepřítele izolovat, ale u EE to už nemá ten správný efekt (v originále je to konstantní počet kostlivců). Na bazilišky si obvykle šetřím lektvar a pak to vymlátím najednou. Ono je to dáno i tím, že ne vždy jsem měl sebou klerika. Toho ghúla jsem jednou zkoušel, ale poměrně brzy se obrátil proti mě. I když mě asi ani nikdy nenapadlo na ty bazilišky poslat kostlivce :)

4. 6. 2018 5:54
Bezejmenný - admin

No já jsem zase, co se týče lektvarů, svitků, hůlek a dalších jednorázových věcí opravdu hrozný.  Prakticky nikdy jsem žádný nepoužil a vše buď prodal nebo uložil někde v truhle, většinou před Veselým kejklířem v Beregostu, protože je tam okamžitý přístup z jakékoliv jižní lokace.  

Přemýšlím, ale že už nebudu asi používat kostlivce, protože kombinace kostlivce a pod ním smradlavého mraku a smrtícího mraku je jednoduše až příliš silná i na nejtěžší obtížnost.   

Jaká je tvá nejoblíbenější taktika v BG? :)

4. 6. 2018 7:31
Elemir

3-4 střelci, s tím se dá vyřadit každý kouzelník. Popř. mám jednoho tanka, kterým držím potvory na sobě a ostatní střílí/kouzlí. Záleží hodně na tom, jaké povolání má moje hlavní postava. Já to obecně moc neumím s kouzelníky, ale třeba druidy mám rád. Do finálního souboje nebo do finálního souboje v Durlagově věži si schovávám hůlky povolání potvor, abych rozptýlil pozornost bossů.

4. 6. 2018 21:15
Šedivák

Krásné dobré pondělní ráno,

 

asi před 14 dny jsem našel staré dobré BG2, zamáčkl slzu a pak se začal prát s notasem, s tím, že se BG2 rozchodit nepovede. Kupodivu povedlo

 

Narodil se mág Šedivák a nyní je s družinou v Trhově .

 

Hrál jsem před mnoha a mnoha lety a ještě něco málo z paměti vytáhnu. Nenašel jsem tu popis kožené zbroje od koželuha - to myslím dám dohromady.. pokud by byl zájem. 

 

Rád bych se zeptal. Jak se dostanu k Edwinovi? 

28. 5. 2018 7:07
Elemir

Ahoj, není Edwin nahoře v hospodě v Přístavní čtvrti?

28. 5. 2018 7:49
Bezejmenný - admin

Ahoj, Šediváku, takže musíš nejdřív jít do cechu zlodějů v přístavní čtvrti, kde ti Renal Bloodscalp dá úkol Maegarova zrada a pošle tě do Maegarova cechu na výzvědy. Budeš plnit úkoly pro Maegara a při několikátém tě pošle za Edwinem. Po jeho úkolech ti pak Edwin nabídne, že se k tobě připojí.  

Jinak s tou koženou zbrojí... každá pomoc je vítaná, takže pokud budeš chtít budeme jedině rádi.   

 

28. 5. 2018 15:57
Bezejmenný - admin

Ahojte, kluci, víte o něčem zajímavém s čím byste se chtěli podělit? Jestli jo, klidně dejte vědět nebo to sem rovnou přidejte do článků.  Bude to zajímavé zpestření.  

27. 5. 2018 13:17
Powered by JoomVita VitaBook