Nahoru

 

Legenda:

Popis: 

Ještě se ani nerozkoukáte a už vás napadne banda ledových trolů. Teprve přes jejich mrtvoly můžete proniknout do jeskyně. Neváhejte a učiňte tak! 

Dračí oko je bludiště plné skrytých chodbiček a průchodů, kde nikdy nevíte, kdo nebo co na vás vybafne za nejbližším rohem. Mimoto se tu hemží kromě brouků a pavouků (většinou ZKZ = zranitelných pouze kouzelnými zbraněmi, tj. minimálně +1) různými druhy lidoještěrů (Lizard Man), od těch nejhloupějších až po nepříjemně čarující šamany; později je vystřídají trollové, nemrtvé zrůdy či hadí přívrženci Yuang-ti.

1 - Příchod

Váš příjezd do Dračího oka je vítán hrstkou Ještěranů (Lizard man) a Ještěranských šamanů (Lizard man shaman). Dejte jim, co si zaslouží, pak oberte jejich mrtvoly pro malé množství zlata a Ohnivé oleje.
 
Není náhodou, že zde narazíte na hodně ještěranů, kteří budou mít u sebe Ohnivý olej, protože jej později budete potřebovat, až se setkáte s trolly.

2 - Kořist! 

Najdete zde nějaké truhly se zlatem, gemy a svitky s ochranou proti normálním střelám a také Olej rychlosti a patnáct Protijedů a také nějkaké střely.

3 - Bombardovací brouci 

Bombardovací brouci stráží tuto oblast. Dávejte si na ně pozor, protože kolem sebe mívají mrak jedu, který způsobuje zadržení, jako tomu je u kouzla Drž osobu. Take, pokud si jich naberete moc, může to být rychlý konec vaší party.

4 - Přízrační pavouci

Jsou schopní nakazit vaše členy party, takže opatrně.

5 - Mečový pavouk 

Tento mečový pavouk v této části jeskyně je docela smrtonosný. Zaměřte na něj svou pozornost dříve než rychle ukouše nějakého člena vaší družiny. Mečový pavouk očividně zabil elfa Erevaina, ačkoliv jeho tělo zde stále leží na zemi. Oberte tělo, abyste získali jeho deník, Erevainův širočák a nějaké ohnivé a kyselinové šípy, nějaké zlaté a pár nemagických věcí.

6 - Mizící pavouci (Phase spiders)

Pár mizících pavouků na vás čeká v této oblasti. Mají velmi smrtící jed, takže Protijedy, které jste nabrali v oblasti #2, jsou zde velmi užitečné.

7 - Král ještěranů Lispen

Král ještěranů a pár jeho stráží jsou utáboření v tomto rohu. Král si s vámi nejprve promluví a poté bude následovat velmi obtížný boj. Pokud máte k dispozici nějaké crowd control (ovládající dav) kouzla jako je - síť, spánek, atd. - použíjte je. Pokud ne, naběhněte na kouzelníky a pokuste se jich zbavit předtím, než zaměříte svou pozornost na krále.

Jakmile prach z bitvy usedne, budete moci ukořistit Kudlu v zádech z jedné z mrtvol ještěranského šamana. Když prozkoumáte sochu, najdete nějaké lektvary, gemy, svitky a náhodnou magickou věc, jako je Boty lišky mazané nebo Prsten štítu. Jakmile bude král Lispen mrtev, můžete osvobodit vězně na jihu.

8 - Vězni

V této části jeskyně objevíte spoustu vesničanů a obchodníků, kteří zde byli drženi ještěrany. Poté, co zabijete ještěranského krále na severu a jeho stráže, vězni se o tom dozví a vy získáte 30 000xp. Dojděte až ke dveřím, ke kterým se dostanete podél východní stěny a dostanete se tak do druhého patra Dračího oka.

Postup by Divoška Jája

Vydáte-li se od vchodu směrem jižním, narazíte krom ještěráků ještě na brouky a rozličné pavouky, z nichž šavlozubý pavouk (Sword Spider)  paralyzuje, avšak jde umlátit tradičním způsobem; naproti tomu přízračný pavouk (Wraith Spider) je ZKZ a mizící pavouk (Phase Spider) vás pro změnu zas může otrávit (kromě toho, že se teleportuje z místa na místo).

Pavoučím doupětem protéká potůček, který však nelze jen tak přeskočit, a tak k nebožtíkovi, co tleje na protějším břehu, musíte přijít z druhé strany. O kus dál narazíte na lávku – připravte se na to, že na druhé straně číhají další dva mizící pavouci (Phase Spider) a hned za nimi je průchod k výše zmíněnému neobranému zesnulému, jímž byl – jak napovídá jeho deník – nešťastný Erevain a jehož jednoruční meč (2k4 +2) rozhodně není žádný šunt. Což je vše, co se skrývá v této části bludiště; abyste postoupili, musíte se kousek vrátit. 

Severně od vchodu se v jeskyňce povalují dvě plné truhlice; nic víc vám (kromě zkušeností za zabité ještěří lidi) tato severozápadní část neposkytne; budete-li se stále držet zdi po levé ruce vašich postav, zakrátko dojdete k další lávce, relativně uprostřed mapy.

Odtud směrem na severovýchod (nebo-li stále podél levé zdi, jak chcete) po chvíli natrefíte na krále ještěrů i s celým dvorem. Při rozhovoru s panovníkem poprvé padne jménu Yxunomei, záhadné to hadí vládkyně. Dále se krom jiného dozvíte, že valnou část jídelníčku zdejších obyvatel tvoří vesničané stokrát jinak. Na vás by si taky rádi smlsli, ale k tomu jim určitě nedáte příležitost – naopak. Prozkoumejte jejich oltář, je nabitý spoustou věcí.

Poté už stačí nabrat kurs na jihovýchod a dorazíte ke schodům vedoucím o patro níže.