Nahoru

Legenda:

  • 1 - První podlaží
  • 2 - Druhé podlaží
  • 3 - Třetí podlaží
  • 4 - Čtvté podlaží 

Postup by Divoška Jája

1 - První podlaží

2 - Druhé podlaží - Obydlí čarodějů 

Ano, tady (ne)přežívají tito dříve hrdí a vznešení elfové, ovšem slitováni od nich při jejich prokletí nečekejte. Hlídá je pár bojovníků, s nimiž si lze snadno poradit; důležitější je nedovolit kouzelníkovi dokončit zaklínadlo, pak vám nezpůsobí žádné problémy. Poklad najdete v místnosti západní, severozápadní (Evaynin deník, bude se vám hodit) a východní.

3 - Třetí podlaží - Knihovna 

Zde vládne knihovnice Custhantos, z jejíž nabídky se můžete dočíst leccos o historii Ruky Seldariny. Pokud na to nemáte náladu, vezměte si alespoň knihu o teorii Mythalu, čaroděj v Kuldaharu vám za ni dobře zaplatí (snad – v původní verzi se na tomto místě vyskytla chybka, ale patch už to snad spravil). Že byste chtěli raději něco ukrást? Tak v tom máte smůlu!

4 - Čtvté podlaží - Larrelova laboratoř 

S Larrelem si moc nepopovídáte, dokud nespravíte astroláb. 

Jednotlivé části: 

  1. první z 1. patra přístupného shora
  2. druhou z 2. patra Corellonovy věže 
  3. třetí ze 3. patra Solonorovy věže
  4. čtvrtou od Kaylessy v 1. patře Shevarashovy věže 

Nalezené části předejte jeho fámulusovi Gelarithovi, který je umístí, kam patří, a pak si teprve promluvte s Larrelem. Vezme si drahokam Heartstone, určí vám další cíl putování – Dornovu hlubinu (Dorn‘s Deep) a budete-li ochotni naslouchat, poví vám srdceryvný příběh o pádu Ruky Seldariny. Předejte mu též deníček jeho dcery Evayne(za expíky). Můžete se pak teleportovat do Kuldaharu nebo pokračovat.

V momentě, kdy se necháte přenést do Dornovy Hlubiny, začíná další kapitola.