Nahoru

Zase jednou vítejte v Pekle! Vaším hlavním cílem v této oblasti je se dostat do Správní budovy Cursu #18 a postavit se Triasovi. Ačkoliv předtím, než tak uděláte, je dobré plně prozkoumat tuto oblast a udělat tolik dobrých skutků kolik jen je možné. Nebudete z toho těžit jen v podobě velkého množství zkušeností, ale také tím, že oslabíte Triase v nadcházejícím souboji.

Správní budova Curstu je popsána na samostatné stránce.

Následující menší budovy jsou popsány na konci této stránky:

Legenda:

 1. Místo příchodu
 2. Správce skládky
 3. Berrog a Tovus Giljav
 4. Obyvatelé Curstu napadeni Gehrelethy
 5. Vstup do Lihovaru
 6. Mladá žena a hrdlořezové
 7. Popraviště
 8. Vstup do kasáren
 9. Tek'elach a Agril-Shanak
 10. Stráže a Gehreleti.
 11. Bedny
 12. Vstup do skladiště
 13. Šílený mág
 14. Rozzuřený dav
 15. Hezobol
 16. Poustevník
 17. Šílený mág
 18. Vstup do Správní budovy

Popis:

1 - Místo příchodu

Na tomto na začátku dorazíte.

2 - Správce skládky

Správce skládky vám poví, že se musíte vypořádat s Triasem, a že musíte zbavit Curst zrádcovství a prohnanosti, aby se mohlo město znovu navrátit do Pustin. K Triasovi vám řekne, že jej musíte oslabit skrze dobré skutky a odvrácením lidu od chaosu a zla.

Jinými slovy, čím více dobrých skutků vykonáte a čím víc rozumu "natlučete" do hlav lidí, tím bude Trias slabší až se s ním střetnete.

Správce vám také poví, že si můžete odpočinout v Lékarně a v Kasárnách, pokud budete potřebovat.

Aby vám pomohl, také vám dá svitek meteoritického bombardování.

3 - Berrog a Tovus Giljav

Zde narazíte na Berroga a Tovuse Giljafa zavalené pod převráceným vozem. Berrog v dobré víře přišel do Curstu aby pomohl Triasovi, zatímco Tovus Giljaf je vysokým měšťanem. Promluvte si s jedním z nich a jednoho z nich nebo oba dva zachraňte tak, že odstraníte vůz.

Pokud má vaše parta pouze jednoho nebo dva členy nebo je vaše inteligence nižší než 13, tak budete moci zachránit jen jednoho z nich a tak si budete muset vybrat. Záchrana Berroga je Dobré, záchrana Tovuse je Zlé, ale záchrana obou se počítá jako jeden dobrý skutek.

Dostanete 125 000xp za záchranu jednoho z nich ale žádné xp za záchranu obou. Tento bug je opraven v Qwinnově Fixpacku.

Berrog vám dá svitek Střely smrti, pokud jej zachráníte.

 

4 - Obyvatelé Curstu napadeni Gehrelethy

Na tomto místě narazíte na nějaké obyvatele Curstu, kteří jsou napadeni Gehrelety. Zabíjte Gehrelethy předtím než pozabíjejí nešťastné občany. Dostanete za to 225 000xp a taky uděláte další dobrý skutek, který oslabí Triase.

5 - Vstup do Lihovaru

Zde můžete vstoupit do Lihovaru.

6 - Mladá žena a hrdlořezové

Tady najdete Jasilyu, jak je napadena zloději. Pokud byla Jasilya zabita v Curstu, tak je nahrazena nějakou obyčejnou mladou ženou. Zabijte hrdlořezy, abyste zachánili zoufalou slečnu, potom si s ní promluvte a dostanete 75 000xp.

 

7 - Popraviště

Občani jsou zde popravováni. Promluvte si se soudcem a pokuste se mu trochu domluvit. Dostanete za to 225 000xp a uděláte další dobrý skutek, který oslabí Triase.

8 - Vstup do kasáren

Zde se nachází vstup do kasáren.

9 - Tek'elach a Agril-Shanak

Pokud jste ještě nezabili ani jednoho z nich, najdete je zde jak mezi sebou bojují. Není zde nějaký zvláštní důvod nich zasahovat. :-)

10 - Stráže a Gehreleti

Zde narazíte na curstské stráže jak bojují s Gehrelethy. Zabijte Gehrelethy aby vám pak stráže mohli pomoci na městských hradbách.

11 - Bedny

Z těchto beden můžete ukořistit:

 • Srážlivý amulet
 • 2 Krvavé amulety
 • Amulet špinavé krysy
 • Stříbrný prsten
 • 30 měďáků

12 - Vstup do skladiště

Před skladištěm je skupina rabovačů, kteří se chystají k rabování skladiště. Promluvte si s jejich vůdcem, strážným Jujogem a přesvědčte jej, že stejně nebudou mít mnoho času si kořist užít, pokud Curst zůstane v Carceri. Pokud je přesvědčíte, tak půjdou pomoci bojovat s monstry a vy tak uděláte další dobrý skutek.

 

13 - Šílený mág

Na střeše narazíte na Šíleného mága. Nemůžete se tam dostat a zaútočit na něj zblízka, takže pokud se ho chcete zbavit, musíte použít Nordoma, aby ho sestřelil nebo ho zabít kouzly. Za malou chvíli se však objeví nový mág, který zaujme jeho místo.

14 - Rozzuřený dav

Zde rozzuřený dav napadá curstského úředníka. Promluvte si s občanem uprostřed a přesvědčte jej ať přestanou s tím šílenstvím a nech radši pomůžou znovu obnovit pořádek. Dostanete 150 000xp a další dobrý skutek vykonán.

15 - Hezobol

Otrokář Hezobol se pokouší vydělat na městském neštěstí. Přesvědčte jej, aby radši pomohl obnovit pořádek. Dostanete dalších 225 000xp. Další dobrý skutek.

16 - Poustevník

Poustevník vás zadarmo vyléčí. Také vám poví, jak daleko jste s oslabením Triase. Také vám řekne, že čím víc uděláte dobrých skutku, tím slabší Trias pak v bitvě bude.

17 - Šílený mág

Zde narazíte na dalšího šíleného mága.

18 - Vstup do Správní budovy

Lihovar

Toto je místo, kde si můžete v pohodě odpočinout. Jedinné, co proto musíte udělat je vyčistit to zde od nepřátel.

Legenda:

 • 1 - Východ
 • 2 - Kester
 • 3 - Hrdlořezové

Tři hrdlořezové jsou zde a chtějí zabít a vyrabovat Kestera. Zabíjte je a promluvte si s Kesterem, který půjde a zorganizuje své přátele a tak vám nechá volné místo k odpočinku.

 

Kasárna

Kasárna je další místo kde si můžete v klidu odpočinout. Ale zase, pokud zde chcete odpočívat, musíte to zde nejprve vyčistit od nepřátel.

Legenda:

 • 1 - Východ
 • 2 - Dva strážní a Sohmien

Dva strážní zde bojují se Sohmienem. Jakmile jsou hotovi, obrátí se proti vám! Zabíjte je a získáte tak další místo k odpočinku.

 

Skladiště

V tomto domě můžete udělat další dobrý skutek a posbírat nějaké věci.

Legenda:

 • 1 - Východ
 • 2 - Ebb Kolenovrz
 • 3 - Převrácená bedna
 • 4 - Bedna
 • 5 - Starověký svitek
 

1 - Východ

2 - Ebb Kolenovrz

Pamatujete si na Ebba Kolenovrze z baru U Doutnajícího nebožtíka v Sigilu? No, tak tady na něj narazíte. Je zde za Anarchistu, který se tu snaží využít situace aby převzal kontrolu nad městem. Řekněte mu o pohromě, která postihla město a přesvědčte jej, aby radši pomohl navrátit zpět pořádek do města namísto, aby se město mnohem rychleji upevnilo v Carceri.

Obdržíte 225 000xp, spolu s tím že uděláte další dobrý skutek, který oslabí Triase. Také dostanete od Ebba svitek Pouštního pekla, předtím než odejde.

3 - Převrávená bedna

 • Svitek Ledového nože
 • Svitek Kulového blesku
 • Svitek Vyleč kritická zranění

4 - Bedna

 • 733 měďáků
 • Amulet z dřevěného uhlí
 • Mágův štít

5 - Starověký svitek

Blízko východu je velice malá oblast, kde můžete najít Starověký svitek. Přesná pozice místa je x=393, y=285.