Nahoru

Akt 9: Mezihra: Zpátky v Sigilu

Gratuluji! Prošli jste Planinami a dvěma sférami pekla zpět do Sigilu. Nyní, vše, co musíte udělat je připravit se na závěr hry, který vás zavede do Pevnosti lítosti. Avšak, je zde stále množství věcí, které můžete udělat v Sigilu předtím, než se vydáte do Pevnosti lítosti a tedy k závěru hry.

Co je třeba udělat:

Jako poslední dvě věci, které tady na stránce popisuji:

 

Návštěva Mebeth

Pokud jste dobře poslouchali při rohovoru s Ravel v Aktu 6, tak si určitě vzpomínáte na to, že Ravel byla Ei-Veine v Márnici, Martou v Pohřbené vesnici a také Mebeth v Hadrníkově náměstí. Pokud se podíváte po Ei-Veine a Martě, tak si všimnete, že jednoduše zmizely, ale Mebeth je stále na svém místě, ale ne na dlouho!

Promluvte si s Mebeth v její chatrči. Nebudete mít příliš konverzačních možností, ale pokud jste si nechali jedno Semínko černého trnu, které jste dostali od Ravel, můžete ho dát Mebeth za 12,000xp. Buďte milí k Mebeth/Ravel, ona k vám milá taky byla. :-)

 

Návštěva Fella

Měli byste určitě také navštívit Fellův tetovací salón v jihovýchodním Úlu. Fell pro vás bude mít nějaké nové tetování, které budou záviset na tom, jak jste vedl dobrodružství. Pokud jste tak ještě neudělali, ujištěte se, že jste si koupili tetování dvojí specializace pro vaše povolání. Další tetování, které stojí za bližší prozkoumání jsou ty, které se vám zpřístupní po sektání s Ravel a Triasem (viz.stránka tetování za úkoly...)

 

Návštěva Podsigilu

Jedna z věcí, které byste měli udělat je návštěva Podsigilu, kde můžete najít nový vrh monster, Vyššího Glabrezu. Každý z těchto monster má hodnotu 70,000xp a padají z něj opravdu pěkné věci.

Co vám může padnout z Vyššího Glabrezu:

Platter člen komunity na sorcerers webu udělal výborný průzkum toho jaká jsou procenta padání věcí z Vyššího Glabrezu.

 

Návštěva Obléhací věže

Také se ujistěte, že navštívíte Obléhací věž v Dolní čtvrti. Coaxmetal vám může vyrobit nové a silné zbraně pro vás a členy vaší družiny. Většinu závěru hry budete sólovat, takže se zaměřte hlavně na zbraně pro sebe. 

Jajmile se pokusíte ukončit rozhovor, pokud máte Modronskou hračku, kterou jste koupili v Obchodě s kuriozitami v Úřednické čtvrti, Coaxmetal bude požadovat, abyste mu ji dali. Nemusíte mu ji dávat a pokud jste si ještě nevzali Nordoma z Rubikonu, silně vám radil, abyste mu ji nedávali, prozatím. Také, pokud byste Coaxmetalovi tu modronskou hračku dali a tak jej uvolnili, tak je to považováno za silný akt chaosu a zla. Výměnou za modronskou hračku vám Coaxmetal dá Entropickou čepel, jednu z nejlepších zbraní ve hře. Můžete ji změnit na jakýkoliv typ zbraně chcete, kolikrát chcete.

 

Kontrola před odchodem do Pevnosti lítosti

Předtím než vstoupíte do portálu do Pevnosti lítosti, ujistěte se že jste provedli vše níže popsané v seznamu:

 • Zkontrolujte, zda-li máte dostatek léčících amuletů ve svém vlastním inventáři. Jak vám řekne Morte, jakmile budete připraven, vaše družina bude rozdělena, takže jakýkoliv předmět v inventáři vašeho společníka vám bude nepřístupný
 • Pokud jste mág, ujistěte se, že máte zapamatované tolik kouzel Mračna smrti, kolik jen můžete a také ostatních kouzel. Mračno smrti zabije všechny Stíny v dosahu a tím nejčastějším nepřítelem v pevnosti pro vás budou právě Stíny
 • Ujistěte se, že máte Token negativní materiální sféry, který vám dá Candrian v baru U Doutnajícího nebožtíka v Aktu 2. Dá vám to nějakou ochranu před Stíny.
 • Pokud jste tak ještě neudělali, vraťte se zpět na Dvůr Pharoda v Pohřbené vesnici a vezměte si Bronzovou kouli z Pharodových chladných, mrtvých rukou. Bude vám to velmi užitečné v Aktu 10.
 • Taky byste sebou měli nést Čepel Nesmrtelného, kterou dostanete od Coaxmetala z Obléhací věže
 • V souvislosti na vašem přesvědčení byste si také měli změnit družinu. Pokud jste Zlí, Vhailor vám nebude moc k užitku. Pokud jste neutrální nebo dobrý, budete se chtít zbavit Ignuse ve prospěch jiného člena.
 • Přesuň si užitečné předměty do svého vlastního inventáře; hlavně předměty, které můžou být použity k vykouzlení Mračna smrti: Dvě Abyssalské dýmky, které najdete v Pokořených národech a Smrdutou čokoládu, kterou můžete koupit od Quella v Soukromém sensoriu v Městské hale.
 • Také je dobré přesunout nejlepší zbraně společníků k sobě, takže jim je pak můžete dát během chvilky zpět. Zbavte se předmětů, které nebudete potřebovat a nakupte si více léčivých amuletů. Nedostanete se do žádného obchodu, jakmile opustíte Sigil.

 

Jak najít potrtál do Pevnost lítosti

Portál do Pevnosti lítosti je v místnosti, kde jste se poprvé probudili. Běžte severně do druhého patra, na mapě níže označeného číslem 2 a měli byste stát přímo u něj.

Legenda

 1. Místo, kde se probudíte na začátku hry
 2. Portál do Pevnosti lítosti

Dostanete 250,000xp za napsání lítosti na kus své vlastní kůže. Nezáleží na tom, kterou lítost si vyberete. Dokonce můžete litovat toho, že nemáte čeho litovat.

Jakmile toto uděláte, zeptejte se společníků, jestli jsou připraveni. Každý z nich vám řekne, že je, dokud se nedostanete k poslednímu... ukáže se, že je tu jedna věc, na kterou Morte "zapomněl" ti říct: Že jsi byl v Pevnosti lítosti už předtím, oba z vás. Spolu.

Očividně, naposledy, když jste šli do Pevnosti lítost, něco tam na vás čekalo. A to něco tam stále bude čekat. Vaše parta byla na začátku rozdělena a Morte strávil svůj čas tím, že se snažil utéct Stínům.

Když se ho zeptáte na použití slova "my", uvědomíš si, že tím nemyslel jen vy a Morte, ale že tam byli ještě další společníci. Jeden z nich byl Dak'kon.

Dak'kon odhalí, že družina cestovala do Pevnosti a každá z nich umřel svou smrtí.

 • Dak'kon zemřel smrtí víry
 • Lebka (Morte) zemřela smrtí odvahy
 • Žena (Deionarra) zemřela smrtí zármutku
 • Slepý lučištník (Xachariah) zemřel smrtí těla
 • Vy jste zemřeli smrtí paměti

Dak'Kon vám může také říci, že pevnost je plná Stínů a že trpí, protože znají utrpení. A že toto poznání použijí, aby vás zranili.

Nakonec, Morte vám poví, že ostatní inkarnace, s kterými cestoval nebyly jako vy - jedna byla byla "bezpáteřná" a nezajímala se o nic a o nikoho, jen sám o sebe, ale byla velice vychytralá. Jinými slovy, pokud se on pokusil a selhal, měli byste být velmi ostražití nebo dopadnete špatně. Ale není to vždy ten nejchytřejší nebo nejmocnější nebo nejtužší... Jinými slovy, Morte věří, že zvládnete to, co příjde. Pokud jste došli tak daleko bez větších problému i toto byste měli zvládnout.

S těmito slovy povzbuzení se můžeme posunout do velkého finále, Akt 10: Pevnost lítosti