Nahoru

Akt 1: Márnice

Rozdělení márnice:

  1. Druhé poschodí
  2. Třetí poschodí
  3. První poschodí

Začátek návodu

Hra začíná tím, že jste se probudil na desce v márnici, bez vzpomínek na to, kdo - nebo co - jste nebo jak jste se sem dostali. Slezete z desky a pomocí důvtipu se snažíte příjít na to, co se vlastně stalo mezitím, co mluvíte s levitující lebkou.

"Ahoj Šéfe, jseš v pohodě?"

Očividně se znáte. Nebo spíš on nebo ona zná, nebo ono, zkrátka ta lebka...zná tebe...

 

Lebka se představí jako Morte a v rychlosti tě zasvěcuje do situace. Jsi zamčený v Přípravné místnosti v druhém podlaží Márnice. Jsi pokrytý jizvami, ale tvé záda se zdají být také pokryty tetováním. Tetováním ve formě instrukcí. Měl bys najít někoho, kdo se jmenuje Pharod a taky tvůj ztracený deník. Ale ze všeho nejdříve musíš najít způsob jak se odsud dostat a potom z této Márnice.

Což se lehce řekne, ale hůř udělá...

Morte je první společník, který se k tobě připojí.

Co se stane v prvním aktu?

První akt začíná, když se probudíte na začátku hry a končí útěkem z Márnice.

Márnice je něco jako "tréninkové cvičiště", kde se můžete seznámit s herním ovládáním. Tvůj první úkol je utéct z Přípravné místnosti. Protože jsou všechny dveře vedoucí do prvního patra zamřížované, musíte najít cestu do třetího patra najít tam klíč od Márniční svatyně, použít ho k odemčení dveří a dostat se do prvního patra a potom utéct z Márnice. Jak utéct z Přípravné místnosti a dostat se do  třetího patra je popsáno v návodu druhého patra.

Bytosti

V Márnici narazíte na následující bytosti:

  • Chodící mrtvly: Tyto nemrtvé bytosti jsou docela neškodné dokud jim nedáš důvod k útoku. Pokud na tebe zaútočí, mělo by být pro tebe jednoduché je uběhat. Neměl bys s němi mluvit - alespoň ne ze začátku - mluvení s nimi je chápáno jako Chaotický počin. Nicméně, určitě bys je měl prozkoumat, protože některé mají u sebe užitečné věci.
  • Kostlivci: Tyto stvoření jsou neškodná do té doby dokud je nevyprovokujete. Není žádný důvod s nimi mluvit, ale můžeš je prozkoumat skrze "dialog".
  • Velcí kostlivci: Tyto stvoření potkáš v prvním podlaží. Dokud je nebudeš vyrušovat, jsou úplně neškodní, ale pokud je probudíš, můžou být docela nebezpeční! V sekci První podlaží je návod, jak na ně vyzrát.
  • Spalovači: Běžní Spalovači a Spalovačky, které potkáte ve třetím a prvním podlaží jsou hodně podezřívaví a můžou tě odhalit. Měl bys být opatrný na to, jak s nimi budeš mluvit, jinak spustí alarm a celá Márnice po tobě půjde.