Nahoru

Úl je čtvrť Sigilu, která je ještě rozdělena na další podčástí. Úl je celkem „drsný místo“, ráj zlodějů a flákačů, ulice jsou lemovány hampejznicemi. Ze severovýchodní části Úlu se můžete dostat do jihozápadní části Úlu [13] nebo do Uličky nebezpečných zákoutí [14] (té se ale prozatím vyhneme), a nebo do jihovýchodní části Úlu [15]. Až vyjdete z Márnice, poptejte se nějakého Spalovače jestli neví kde je Pharod, odkáže vás za Emoricem do Baru Zapomnění [1]. Jinak můžete oslovit úplně každého, třeba i obyčejného občana a poptat se na různé věci.

Syfl [2]

Celkem zajímavý člověk, který stojí před branou Márnice a čeká na „mrtváky“, aby je donesl Spalovačům. Dozvíte se od něj, že už jste se potkali mnohokrát. Může vás propašovat zpět do Márnice, pokud budete předstírat mrtváka.

Annah [3]

Annah je tiefling, a může vám za poplatek říct směr, kterým se Pharod nachází (až na to, že vás nasměruje zcela špatným směrem). Z rozhovoru se dozvíte, že Morte je mimir.

Quetin [4]

Quetin se celé dny zabývá tím, že si čte nové přírůstky na obsidiánovém pomníku mrtvých a pokouší se vzpomenout jestli je náhodou neznal. Řekne vám proč před konstrukcí Spalovači truchlí a taky se ho můžete zeptat jestli nezná někoho, kdo by vstal z mrtvých.

Sev´Tai [5]

Žena, která truchlí pro smrt svých tři sester, můžete se nabídnout, že jejich smrt pomstíte – zabijete tři “Hladový psi” z frakce Chaotiků. Najdete je v jihozápadním Úlu za barem U Doutnajícího nebožtíka.

Smrt jmen [6]

Muž, který do monolitu zapisuje jména. Může vám ukázat, kde se nachází jméno Deionarry, anebo taky nějaké zapsat.

Bean Posel [7]

Zdejší „pošťák“, ale nějak nemůže najít Craddocka, pro kterého má doručit dopis. Proto se nabídněte, že mu ho předáte až ho potkáte. Craddock se nachází v jihozápadním Úlu [6].

“Nástěnka” [8]

Zombie, které slouží jako nástěnka pro novinky v Úlu. Můžete ji vyndat z hlavy dlažební kostku. Taky vám může ukázat směr kudy hledat Pharoda (narozdíl od Annah správný směr a zdarma).

Angyarovy [9]

Rodina Agyarů žijí v domě [9] na jihovýchodě od Márnice. Promluvte si nejprve s mužem, ale opatrně ať na vás nezaútočí. Potom si promluvte s ženou a zeptejte se jí co je s mužem? Po chvilce přemlouvání vám řekne, že asi podepsal Smrtelnou smlouvu se spalovači. Musíte jít do baru Zapomnění [1], v něm najít Hrobkopa [2] a přemluvit ho, aby vám angyarovu smrtelnou smlouvu dal nazpět. Angyar vás za tuto službu kdykoli nechá u sebe přespat. Důležitější ale je, že se dozvíte jak se dostat k Pharodovi — portálem z Hadrníkova náměstí. Klíčem k portálu je harampádí.

Ingress [10]

Dívka, která před čtyřiceti lety omylem prošla portálem, který ji vyhodil tady v Úlu. Prvních deset let se pokoušela dostat na zpět, ale poté když jí něco na druhé straně portálu ukouslo kus ruky, už se moc bojí a v podstatě se zbláznila. Slibte jí, že pokud najdete způsob, jak ji pomoct, tak jí řeknete. V jihovýchodní části Úlu je bar U Doutnajícího nebožtíka[12], kde najdete Candriana[2], ten až mu řeknete o Ingress bude s pomocí souhlasit. Nyní se musíte zase vrátit k Ingress jí to vyřídit a potom zase ke Candrianovy, který vám už řekne, že vše proběhlo v pohodě a předá vám Ingressitiny zuby, což s postupem času budou pro Morteho ty nejlepší.

Hrobka [16]

Malá místnost, kde vás to vyhodí pokud půjdete z márnice ven portálem. Na zemi je Pennova zpráva a 30 měďáků. Mimo jiné zde také můžete odpočívat, a tak se bezplatně uzdravovat. Jinak cesta ven vede přímo do severovýchodní části Úlu [16].

Bar zapomnění (bar Spalovačů) [1]

Sere Skeptik [1]

Starší žena, která byla nedávno otřesena chováním svých spolupracovníků (spalovačů) při její horečce. Buďto jí řekněte, že něco takového s ní nemůže zlomit její víru, nebo opak. Prostě jenom neříkejte, že nevíte. Klidně se jí můžete svěřit se svým příběhem, že jste nesmrtelný. Jinak se jí můžete zeptat na ostatní spalovače a taky na Pharoda.

Mortai Hrobkop [2]

Tento starý Spalovač sepsal smrtelnou smlouvu s Angyarem.

Norochj [3]

Spalovač, který má pro vás práci - Mauzoleum [11].

Smrtichtivý [4]

Spalovač, který je téměř rozhodnut se zabít. Rozmluvte mu to, ukažte mu na sobě co obnáší smrt.

Emoric [5]

Spalovač, kterému patrně patří celý bar, můžete mu slíbit, že zjistíte odkud Pharod bere těla mrtvých. Můžete se také informovat o spalovačích a připojit se k nim do frakce. Pro vstup budete muset vykonat celkem 4 úkoly:

  1. Norochj chce, abyste našli v úlu zloděje převlečeného za Spalovače. Ten je v jihozápadním Úlu a jmenuje se Popelplášť[1]. Zabijte ho.
  2. Promluvit si se Smrtichtivým [4].
  3. Promluvit si se Sere [1].
  4. Najít Soega. Nachází se v úrovni Tiché Národy (Toto se momentálně nedá splnit, najdete ho až za čas)

Mauzoleum

Mapa: MauzoleumDostanete se sem portálem [11] ze severovýchodní části Úlu. Hned jak vás portál vyplivne [1], vstoupí vám do cesty strážný duch. Řekněte mu, že mu pomůžete zničit narušitele. Projděte Mauzoleem až do vnitřní komory [2]. Neměl by to být problém, klidně můžete jít tou nejkratší cestou a na zpáteční cestě si to projít celý. Ve vnitřní komoře na vás čeká mág Strahan Runostín a pár oživlých kostlivců. Dialogem se ani nemusíte až tak moc zabývat, stejně ho budete muset zabít. Doporučuji navolit Morteho speciální schopnost Litanie Kleteb a vy do něj začnete bušit. Jak ho zabijete ihned se všechny kostlivci rozpadnou. Seberte po něm vše, co zanechal. Nezapomeňte ani na pracovní stůl, kde má pár kouzel, svoji knihu a kostěnou dýku. Až opustíte vnitřní komoru, zjeví se vám strážný duch, aby vám poděkoval. Nyní už stačí jít zpět do baru Zapomnění a pochlubit se s tím Norojchovi.