Nahoru

Mapa: Jihozápadní část Úlu

Popelplášť [1]

Je to ten jak se po něm shání Norochj, zloděj převlečený za Spalovače. Zabijte ho, pro jistotu použijte Morteho schopnost Litanie Kleteb, aby nezdrhl.

Meri´am [2]

Je to stará žena, která vás už viděla. Jinak s ní můžete splnit třetí úkol pro Mebbeth.

Železná Nalls [3]

Žena, která vytahuje z trámů hřebíky a prodává je Hamrysovi.

Smradodech [4]

Smrdící prokletý muž, který nabízí za 3 měďáky příběhy. Vyslechněte všechny, jinak mu taky můžete slíbit, že mu pomůžete zbavit se toho prokletí smrdění, ale to vyřešíte až časem.

Goaha [5]

U něj si můžete zahrát kostky o prachy. Ale nejde na tom ani moc vydělat, protože moc štěstí nemáte a i kdyby jste si ho přičarovaly, můžete hrát pouze dvě hry za sebou a nanejvýš vsadit můžete jenom 100 měďáků.

Craddock [6]

Až mu vyřídíte vzkaz od Posla Beana, můžete nabídnout pomoc, máte najít Jhelaie a toho najdete v jihovýchodním Úlu [4]. Ale Jhelai na to, aby se šel vysrat a že už pro Craddocka nikdy nebude makat. Craddockovi to řekněte nezaobaleně, Craddock spustí smršť nadávek a Morte se něco dokonce přiučí. Pak Craddockovi se nabídněte jako pracovní síla místo Jhelaie, vyděláte 30 měďáků.

Prophyra [7]
Kossah-Jai [8]

Pomůže vám při 3.úkolu od Mebbeth.

Giscorl [9]

Obchodník, prodává látky, což jsou hadry, obvazy, jehly a nitě. Můžete si u něj doplnit zásoby “základního léčiva”. Jinak s ním splníte 2.úkol pro Mebbeth

Tržnice [10]

Na celém náměstí můžete od koupit zbraně, různé lahůdky, nádobí? a taky Lim-Lima, což vřele doporučuji, protože je to celkem pěkné zvířátko:)

Oplakávač z Es-Annon [11]

Vyslechněte jeho příběh a nabídněte se, že jméno města vyryjete do náhrobního kamene. Najdete ho před márnicí, jděte do severozápadní části Úlu a zde řekněte Smrtjmenovi, aby vyryl jméno Es-Annon do monolitu, poté to jděte oznámit Oplakávači.

Creeden [12]

Prodává různě připravené kraniokrysy, o kterých se taky od něj dozvíte dost věcí.

Braskenova bouda [13]
Úřad pro sledování škůdců a nemocí [14]

Je tam Phienas T. Lord XXXIX, který odkupuje ocásky kraniokrys. Můžete se ho také zeptat, jak mohl někdo jako on skončit v takového díře, prospíte se 8 kvalitních hodin.

Po odkoupení pár ocásků (cca šesti), vás při začátku dalšího rozhovoru poprosí o zabití krysodlaka ve sklepě, od kterého vám dá klíč.