Nahoru

Akt 3: Pod městem

Vítejte do Aktu 3, kde prozkoumáte nějaká místa skrytá hluboko pod Sigilem. Tento akt je trochu víc lineární než akt předešlý a více zaměřený na souboje.

Co se děje v Aktu 3?

Tento akt začíná, když vstoupíte do Bludiště odpadků a končí odevzdáním Bronzové koule Pharodovi. 

První, co musíte udělat, je najít cestu skrze Bludiště Odpadků (Smetiště) do Pohřbené vesnice, kde konečně najdete Pharoda. Předtím než ti cokoliv řekne, chce po tobě malou laskavost: Hledá Bronzovou kouli a věří, že se dá najít někde v Katakombách plačícího kamene. Na to abyste kouli našli musíte jít do katakomb a ještě dál. Vstupte do katakomb a najděte cestu vedoucí do Přemožených národů skrze Mrtvé národy.

Jakmile najdete Bronzovou kouli, přineste ji zpět k Pharodovi, který ti pak řekne vše. co ví.

Běžně hraji tento akt následujícím způsobem:

 • Prouzkoumám důkladně celé Bludiště Odpadků (Smetiště)
 • Prozkoumám Pohřbenou vesnici předtím než si promluvím s Pharodem
 • Promluvím si s Pharodem a vezmu od něj úkol na nalezení Bronzové koule a jeho povolení pro vstup do Katakomb plačícího kamene 
 • Prozkoumám Katakomby plačícího kamene a čtyři malé krypty, které se v nich nacházejí
 • Vstoupím do Mrtvých národů a souhlasím s požadavkem, že zůstanu s nimi. Potom získám pocolení odejít.
 • Vstoupím do Přemožených národů a najdu Karafu nekonečné vody a poté Bronzovou kouli. Využiju příležitost a prozkoumám Prázdnou hrobku, kterou tam také najdete.
 • Vrátím se do Katakomb plačícího kamene přes Mrtvé národy a vyčistím všechny slepé uličky. Tam narazíte na Glyva, který vám dá za úkol získat čerstvou vodu (máte karafu s vodou). No a pokud jste získali schopnost Mluvení s mrtvými z Mrtvých národů, tak jde pokecat s mrtvým sběračem Chadem, který vám dá další úkol.
 • Prozkoumám Místo neustálého rozjímání. Tato oblast je dobrovolná, ale doporučuji ji projít k získání extra zkušenosti, jak herní tak xp a samozřejmě extra předmětů.
 • Vrátím se k Pharadovi s Bronzovou koulí

Jakmile dáte Pharodovi Bronzovou kouli (Bronze Sphere), představí vás své dceři Annah, kterou jste pravděpodobně potkali už v Úlu - byla to ta holka, co máchala ocasem v Severovýchodním Úlu, a která vám řekla, že se Pharod skrývá v Uličce nebezpečných zákoutí. Pharod ji požádá, aby vám ukázala, kde našla vaše tělo. Takto začíná Akt 4: Najdi místo, kde Annah našla tvé tělo.

Bytosti

Akt 3 obsahuje následující bytosti:

 • Craniové krysy: Jakou hrozbu, můžete se ptát, můžou představovat krysy pro zkušeného bouchače, jako jste vy? Krysa nebo dvě, pohoda. Ale když jich je 10, to už je jiná. Když je víc těchto krys pohromadě, tak sdílejí společnou mysl a stávají se tak mnohem inteligentnější. Ve skutečnosti mnohem inteligentnější. Pokud je jich dostatešný počet, dokážou vrhat vcelku pěkně silná kouzla a můžou se stát realnou hrozbou i pro zkušenou partu.
  • Ale tady je tip: Ve skupině Craniiských krys je obvykle jen jedna kouzlící krysa. Ostatní jen přidávají mozkovou sílu kouzelnické kryse. Odstraňte tu kouzlící a z ostatních krys budou zase jen krysy - ovšem velmi nepřátelské krysy a každá kouše! 
  • Taky se dá na ně použít kouzlo Kletba roje, která je celkově na krysy ultimátní - kletba infikuje téměř vše v okruhu a navíc blokuje kouzlení.
 • Kryslodlaci: Toto se stane z těch nešťastníků, kteří se nakazí Lykantropií: Stanou se polovičními krysou a polovičním člověkem. Většina Krysodlaků, které potkáte jsou velmi nepřátelské k lidským narušitelům. Naštěstí nejsou příliš dobrými bojovníky, ale pozor, můžou být zraněni jen magickými zbraněmi.
 • Kostlivci a Chodící mrtvoly: Už jste se s nimi setkaly v Márnici. Tady budete mít možnost s nimi také mluvit nebo s nimi bojovat, ale jedině, pokud boj vyprovokujete.
 • Ghoulové: Tito nemrtví byli lidmi, kteří se živili mrtvými. Ve smrti jsou prokleti, aby v tom pokračovali, pokud je tedy neseznámíte s jejich konečnou smrtí, tak jest. Většina Ghoulů, které potkáte nejsou nepřátelští (ale ani nijak přátelští), ale pár jich nepřátelských je! A pozor, umí dobře ubalit!
 • Nižší Vargouilové: Další druh nemrtvých, kteří infikují svým kousnutím. Tyto létající hlavy sami o sobě příliš nezraňují, ale naneštěstí se vyskytují ve větších tlupách.
 • Trocopotas: Toto velké, krokodýlu se podobající bytost umí kousnout za hodně poškození, naštěstí neútočí ve skupinách