Nahoru

Mapa: Pohřbená vesnice

Švadlenka Marta [1]

Ptejte se jí na všechno, co bude možné. Požádejte jí, jestli by se vám nepodívala do vnitřností, vytáhne z vás prsten a kus střev, co zapomněla zase zandat nazpátek. Až se vás zeptá jestli si jdete vyzvednout nitě a zuby, řekněte, že ne, že si jdete něco k ní koupit. Má například zmijí zub pro Morteho. Jinak u ní také můžete kdykoli odpočívat.

Ku´u Yin [2]

Muž, kterému Radine [3] zcizila jméno a číslo. Jděte za Radine [3], ta ho ovšem nechce dát, a tak jděte zpátky za Ku´u Yinem a takhle pořád, dokud vám ho Radine [3] nedá.

Blázen Ojo [4]

Poví, že nedávno byl pokousán nějakou (kranio)krysou, která chtěla vědět něco o místě plačícího kamene.

Uhir [5]

Muž, který ztratil při sestupu do katakomb svůj šťastný nůž. Řekněte, že když ho najdete, tak mu ho přinesete. Viz. Probodnutý Ghúl [14]

Quint [6]

Zdejší obchodník. Prodejte tu vše co jste zatím posbírali. Taky vás požádá, kdybyste našli Grise (spíše jeho mrtvolu), abyste si od něj vzali jedovatý amulet a donesli mu ho. Viz. Hrobka milování [1]

Sherryl

Najdete jí jen pokud máte nainstalovaný Planescape: Torment Unfinished Business Mod v domku na sever od Quitova domu [6]. Požádá vás o nalezení svého otce. Pošle vás za Utherou, kterou naleznete v Pohřbené vesnici kousek na jih od domu Švadlenky Marty [1]. Uthera vám dá klíče k portálu do a ven z krypty. Chce po vás donést kostěný kyj, jeden takový se nachází na zemi kousíček od Uhira [5]. Pak vám prozradí, že portál se nalézá severozápadě Pohřbené vesnice (kousek od vchodu do vesnice). Po projití portálem do krypty na vás zaútočí 2 obří kostlivci a ghúl. Po jejich zabití, vyzvedněte zprostřed krypty cennosti a z lidské mrtvoly na zemi (Sheryllin otec) prsten. Přibližte se na východ krypty, kde by se měl otevřít portál zpět do Pohřbené vesnice nebo spáchejte s Bezejmenným sebevraždu. Prsten ukažte Sherryl.

Pharod [7]

Zde se nachází vstup na Pharodův dvůr. Pharod vám ještě neřekne to, co chcete vědět, musíte pro něj najít Bronzovou kouli, která se je kdesi hluboko v katakombách. Když mu to odsouhlasíte budete mu moci položit alespoň nějaké otázky. Klidně do něj i lehce slovně narážejte, zlostí vám toho poví víc. Rozhovor můžete začít klidně i podruhé po skončení prvního rozhovoru. Než se vydáte do katakomb, vyzbrojte se několika hojidly (lze koupit u Marty), například 20 jehel a nití pro každého člena party. Pak jděte k bráně [8], vedoucí do katakomb. Promluvte si s Barrem[8] a on už vás pustí.

Návrat do Pohřbené vesnice po získání Bronzové koule

Mapa: Pohřbená vesniceU brány ukažte Barrovi Bronzovou kouli. Můžete vyzvednout Quintův náhrdelník je na okraji té hromady pod domem Marty [1]. A vrátit ho Quintovi [6]. Uhirovi [5] vraťte jeho šťastný nožík. Potom jděte za Pharodem [7]. Dejte mu Bronzovou kouli a vyptejte se na všechno, co bude možné. Pokud stále neznáte tajný pharodův zdroj mrtvol, nezapomeňte se na to zeptat. Požádejte ho, ať vám vrátí to, co u vás našla Annah. Po rozhovoru se k vám Annah připojí. Ještě nejděte do místa hrdlořezů, ale zařiďte si v Úlu, co potřebujete. Plně se uzdravit a dokoupit zásoby léčidel. Zajděte za Sharagrevem a Emoricem a řekněte jim odkud má Pharod zdroj mrtvol. Potom taky se můžete u Emorica připojit do frakce Spalovačů. Určitě také dojděte za Fellem a ukažte mu tu paži, rozhovor nechte překládat Dak´kona a nachytejte ho jak lže (musíte mít moudrost alespoň 15). Až ukončíte rozhovor s Fellem, začněte nový s Dak´konem a vyptejte se ho na všechny společníky (od něj po Deionaru až po Xachariáše). Potom můžete dojít do Márnice, což doporučuji v každém případě a promluvit si v 1.patře se zombie #331 (musíte mít schopnost Kosti vyprávějte), který je vlastně Xachariáš. Můžete z něj vytáhnout jeho (Xachriášovo) srdce. Až všechno vyřídíte, jděte do jihovýchodního Úlu a projděte dveřmi [11], shlédnete krátkou animaci se smrtí Pharoda.