Nahoru

Mapa: Katakomby Truchlícího KameneJe to dost ošklivé, někdy až strašidelné místo plné kraniokrys a nižších Vargoullií. Pokud vás to ale uklidní, narazíte zde třeba i na ghúly nebo také krysodlaky ;-)

Na místě [6] se dostanete do Místa neustálého rozjímání, což je nepovinná lokace, do kterého doporučuji jít až poté, co navštívíte Mrtvé národy [8].

Hrobka milování [1]

Až otevřete hlavní hrobku, ve které je mrtvola Grise, objeví se v hrobce další 3 ghúlové. Pokud vám nepůjdou zabít najednou, zbytečně se netrapte a doražte je až další inkarnací. Jinak Gris je ten po, kterém se v Pohřbené vesnici každý sháněl. Až získáte schopnost Mluvit s mrtvými, určitě sem dojděte. Poví vám jak zemřel a i kde má v Pohřbené vesnici své věci, mimo jiné i to po čem se sháněl Quint. Je to kousíček na jih od domu Švadlenky Marty. Viz Návrat z katakomb.

Roztříštěná hrobka [2]

Tak zde vás napadne skupina nižších Vargouille. Po jejich zabití, prohledejte bednu a kostru. Najdete Mooriny pěstní dýky (budou se parádně hodit pro Annah) a něco přes 500 měďáků.

Hrobka rozdělení [3]

Celý prostor je past vedle pasti, kdo jde za zloděje, je celkem v klidu, pasti může odstranit. Ale ostatní ne. Rychle to proběhněte a nikde se nezastavujte. Sestupujte vedlejším sarkofágem do Podzemní komnaty, kde je dost nechutný jezírko, ale najdete tu ruku, svojí ruku. Po navrácení do Úlu ji určitě nezapomeňte donést ukázat Fellovi. Zjistíte celkem dost zajímavý věci. A když necháte Dak´kona překládat rozhovor, nachytáte ho, jak lže.

Glyve [4]

Plačící obličej ve zdi, který vám něco poví o Mnohojednomovi a o Mrtvých národech. Chce taky po vás abyste našli v Přemožených národech kouzelnou láhev (Karafu) [5].

Mozaiková hrobka [5]

Nestoupejte do toho kruhu, je to past, otevřete ten sarkofág, jsou v něm mince a perlík.

Chad [7]

Až budete ovládat schopnost mluvit s mrtvými, tak si s ním popovídejte. Bude po vás chtít, abyste v katakombách zabily úplně všechny nižší Vargoulli.

Mapa: Návrat k Pharodovi přes KatakombyPři návratu si promluvte s Chadem [7], který po vás bude chtít abyste dobili všechny Nižší Vargoulli. Cestou ke Glyvovi je potkáte. Až Glyvovi [4] opláchnete Karafou rty poví vám, že máte v Úřednické Čtvrti vyhledat Nemelle. A taky nezapomeňte na Grise, který se nachází v hrobce milování [1]. Zeptejte se ho na Quintův náhrdelník (Pohřbená vesnice; L: x=1055 y=1680, zmáčknutím písmene L na klávesnici). A taky z něj můžete vytáhnout, kde má své peníze. A to bude asi všechno, teď jděte do Pohřbené Vesnice.