Nahoru

Akt 4: Najít místo, kde Annah našla tvé tělo

Akt 4 začíná když odevzdáte Bronzovou kouli Pharodovi a on ti řekne vše, co o tobě ví. Bohužel moc toho o tobě neví, ale aspoň ti řekne, kdo našel tvé tělo. Byla to jeho adoptovaná dcera Annah. Ona je tiefling, které sis všiml, když jsi byl v Úlu jižně od Márnice.

Pharod požádá Annah, aby tě zavedla na místo, kde našla tvé tělo. Moc z toho nadšená není, ale připojí se k tobě. Potom, co se k vám Annah připojí vám zpřístupní Tetování Annah ve Fellově tetovacím salónu.

Pokud jste předtím Annah zabili, tak se k vám samozřejmě nepřidá. V tom případě byste museli najít cestu k místu, kde našla vaše tělo, sami.

Když budete mluvit s Pharodem, měli byste se ho zeptat na to, jestli vám z těla něco sebral, předtím než vás prodal Spalovačům. Pokud mu pohrozíte, že ho prásknete Spalovačům, tak vám dojde pro věci, které vám sebral:

Když končí konverzace s ním, tak máte možnost buď se hned přesunout k místu, kterým se dostanete ke svému tělu nebo si můžete ještě vyřídit nějaké záležitosti v Pohřbené vesnici. Pokud si vyberete první možnost, tak budete přemístěni přímo před dveře do Doupěte hrdlořezů v Jihovýchodní části Úlu. Uvidíte namalované dveře a uvědomíte si, že jsou ve skutečnosti opravdové dveře. Musíte vstoupit, abyste se dostali do Aktu 4, ale předtím než tak uděláte, měli byste si vyřešit své rodělané záležitosti v Úlu, pokud nějaké máte.

Pokud jste následovali mou radu z Aktu 3, tak byste měli mít pro Annah Moorinovi pěstní dýky (Punch Daggers of Moorin). Ujištěte se, že je má nasazené místo svých vlastních pěstních dýk, což jí zajistí, že bude mít magické zbraně (pravděpodobně, v tomto bodě) jako zbytek vaší party.

Zakončení pochůzek v Úlu

K tomu abyste našli místo, kde Annah našla vaše tělo, budete potřebovat projít skrz Doupě hrdlořezů do Uličky neustálých vzdechu, ale předtím než vstoupíte do Doupěte, budete chtít dokončit všechny možné záležitosti v Úlu. Viz. níže:

Připojení ke Spalovačům

Pokud jste přijali Emoricův úkol k nalezení Soega, měli byste za ním zajít do baru Zapomnění v Severovýchodní části Úlu. Řekněte mu, kde jste našli Soega a co se s ním stalo. Poté se budete moci připojit ke Spalovačům a můžete si odpočinout a nakupovat u Emorica v baru Zapomnění. 

Vaše paže, Fell, Dak'kon a Xachariah

Předtím než se dostanete do Aktu 4, měli byste vzít paži, kterou jste našli v Hrobce rozdělení, k Fellovi do jeho tetovacího salónu a říct mu o tetováních na té paži.

Jakmile vstoupíte do Fellova salónu, Annah bude velmi nervózní a varuje vás, že být u Fella přitahuje pozornost Paní bolesti. Přeruší tě, když začneš rozhovor s Fellem, proto ji musíš utišit, předtím než budeš moci pokračovat v rozhovoru s Fellem.

I když budete nejspíš rozumět tomu, co Dabus říká, stejně byste měli poprosit Dak'kona, aby vám překládal. Zeptejte se Fellla na tetování na paži, kterou jste našli. Dak'kon vám dá velmi nekompletní překlad, přičemž vynechá fakt, že tetování zmiňuje dobu, kdy jste sdíleli cestu s dalšími 4 společníky. Ti čtyři byli spojeni Utrpením, které přitahovalo k tobě všechny trpící duše. Zeptejte se Dak'kona -zdvořile!- aby vám řekl úplný překlad. Nebude chtít spolupracovat, když je Fell přítomen. 

Díky tetování na paži se vám spřístupní nová tetování u Fella:

  • Tetování Tichých míncí
  • Tetování Ztracené inkarnace
  • Tetování Plačících kamenů
  • Tetování Pustošivé temnoty

Jakmile jste u Fella, můžete zároveň koupit nějaké tetování pro sebe i družinu.

Až výjdete ven, zeptejte se Dak'kona na ty 4 lidi z tetování. Řekne vám, kdo ti čtyři byli:

  • Žena, která milovala muže, který její lásku neopětoval. (Deionarra, kterou jste potkali jako ducha v Márnici)
  • Slepý muž, který viděl věci, které žádný smrtelník vidět nemohl
  • Dobře známý, kouzelníkův mazlíček, svázán loajalitou (Morte)
  • Otrok (sám Dak'kon)

Trochu se ještě vyptávejte Dak'kona na slepého muže, což vám oživí paměť ( a dá 3000 xp). Muž, který byl lučištníkem zvaným Xachariahem a v jeho slepotě získal "druhý pohled".

Nyní jděte do Márnice a požádejte stráže, aby vás pustili dovnitř (řekněte jim, abyste uctili památku Deionarry nebo pokud jste Spalovač, tak že jste Spalovač). V prvním patře vyhledejte Zombie dělníka v severovýchodním rohu (ten označený na mapě číslem 8). Promluvte si s ním a zjistíte, že on je Xachariah. Může ti povědět trochu o předchozím životě, když tě následoval - zjevně jsi byl docela bezohledný. Také ti poví, že tě Dhall několikrát zachránil od kremace a taky, že zombie v druhém patře není zombie, ale špeh (tohle už ale víte z prvního aktu).

Ujistěte se, že jste se ho zeptali na váš předchozí život, abyste zjistili, že jste něco schovali uvnitř jeho těla. Použij svůj skalpel nebo ho rozpárejte a získáte dva předměty. Xachariahovi játra (bezcenné) a Xachariovo srdce, které už není tak bezcenné.  

Předtím než konverzace skončí, Xachariah vás požádá, abyste ho zabili kvůli tomu, aby skončil jeho život jako zombie. Je to pouze na vás, jestli to uděláte nebo ne.

Sharegrave

Pokud jste slíbili Sharegravovi v Hadrníkově náměstí, že zjistíte, kde Pharod bere jeho těla, tak mu o tom nezapomeňte povědět.

Úřad na kontrolu havěti a nemocí

Vezměte krysí ocasy, které jste nasbírali do tohoto úřadu v jihozápadní části Úlu. Prodejte jich 10 Phineasu Lortovi a promluvte si s ním pak znovu, aby vám pověděl o obrovité kryse, která se skrývá ve sklepě (jedná se o Krysodlaka). Slibte mu, že ho toho zbavíte. Phineas vám dá klíč od sklepa. Vstupte do sklepa, zabíjte Krysodlaka a vraťte se a pokecejte s Phineasem znovu. Dostanete 1000xp a 200 měďáků. Když jste ve sklepě, nezapomeňte se porozhlédnout po předmětech v krabici uprostřed:

Odpočiň si a vybav se

Konečně, nezapomeň si odpočinout a vybavit se a připravit na nadcházející problémy. Čeká vás pár těžkých bojů, takže bude lepší být připraven.

Po Úlu

Jakmile budeš hotov s Úlem, nastane čas vydat se na místo, kde Annah našla tvé tělo. Zbytek tohoto aktu je spíše lineární: Musíte vstoupit do Doupěte hrdlořezů, probojovat se nebo proplížit skrz až do Uličky neustálých vzdechů a dojít až k místu, kde vás Annah našla. Jakmile toto místo najdete, budete muset splnit dva malé úkoly abyste se dostali do Aktu 5.