Nahoru

map sod world

Úkoly - BD0010 - Vévodský palác

 

 • start - BD0103 - osobní komnaty

  • V inventáři objevíte svitek, na kterém zjistíte, že si můžete vybrat své peníze, které jste měl u pokladníka Ophylise v suterénu budovy.

me prosihle jmeni 1

 • part 2 - BD0116 - suterén

  • V suterénu potkáte Ophylise. Když mu povíte, že si chcete vybrat prachy, začne se vykrucovat. Nakonec z něj vyleze, že všechny vaše prachy prosázel. Domluvíte se s ním, že se setkáte na ulici před palácem.

 • part 3 - BD0010 - před palácem

  • Na ulici před palácem, viz. Mapa, se setkáte s Ophylisem. Všimnete si, že je dobitý a on vám řekne, že ho dobili jedni uprchlíci v hospodě U Tří sudů. Pošlete ho tedy za klerikem a vy se vydáte do hospody.

 • part 3 - BD0040 - Hospoda U Tří sudů

  • V hospodě musíte jít do druhého patra a tam u stolu uvidíte sedět uprchlíky, kteří zmlátili Ophylise. Když je vyzpovídáte dozvíte se, že ho zmlátili a sebrali mu peníze, ale jen proto, aby je poté mohli rozdat chudým uprchlíkům, aby neumřeli hlady. Můžete danou situaci vyřešit následovně:

   • nechat je být – bitevní sekera +1

   • pochopit je, ale přesvědčit je, aby si šli odpykat tu násilnost do vězení 750xp

   • Bojovat a zabít uprchlíky. Poté si můžete vzít z jedné z mrtvol dříve zmíněnou sekeru

Poté, co pokecáte s Jospilem, dostanete úkol jej povzbudit. Když s ním promluvíte podruhé a promluvíte si s ním a musíte jej povzbudit.

 • správné povzbuzení - dostanete 250xp a Brewinovu hůl

 • špatné povzbuzení – 100xp

V tomto úkolu máte v dialogu s Jospilem vícero možností, jak jej správně povzbudit. Jako tip vám tady uvedu jeden příklad.

 • Pozdravíte ho (Good day)

 • zeptáte se ho odkud chodí zprávy (Where do these reports come from?)

 • kliknete na možnost s dragonspearem

 • zeptáte se ho na další otázku (I have another questions)

 • řeknete mu: Takové myšlenky nikomu nepomohou. Dej se dohromady. (Such thouts help no one. Pull yourself together.)

vevodsky palac 1

Poté, co se dostanete z hrobky Korlaszů, tak se objevíte ve svých osobních komnatách v Paláci duků. Tam vás probudí Imoen a řekne vám, že něco není v pořádku. Že je venku velký hluk, a že půjde zjistit, co se děje.

Když prozkoumáte pokoj, ve kterém jste zjistíte, že vedle vaší postele je truhla, ve které jsou všechny věci z vašeho inventáře i z inventářů společníků, které jste měli v hrobce. Proto bylo moudré všechny věci z vašich společníků svléct a dát jim do inventáře, aby se tak objevili v této truhle.

Když se pokusíte dostat na konec patra, spustí se scéna, kdy Imoen vyběhne po schodech a za ní skupinka assasinů. Proběhne souboj, kde bude Imoen zraněna a zde se poprvé setkáte s vaší novou potenciální společnicí jménem Corwin, která vám pomůže se postarat o assasiny. Jakmile budou assasini mrtví promluvíte si s Corwin a po chvilce se objeví na scéně duk Jalia Janath, která vám slíbí, že pomůže Imoen. Mezitím Corwin vám sdělí, že vás počka v nižším patře.

vevodsky palac 2

V nižším patře na vás čeká další souboj s assasiny. Pokud prohledáte celé patro, tak v jednom pokoji vás přepadne další skupinka assasinů. Jakmile se s nimi vypořádáte, pokračujete opět do nižšího patra.

V přízemí na vás vybafnou dukové (vládci města) a budou s vámi hovořit ohledně vůdkyně „crusády“ Caelar Argent. Také vám řeknou, že je důležité se jí postavit. Vy samozřejmě výzvu vyslyšíte. Řeknou vám také, že byste se měli zkontaktovat s nějakými společníky ve městě, a že vám s tímto bude nápomocna důstojnice Corwin. 

Samozřejmě nemusíte ji poslechnout a můžete si s ní rovnou hned promluvit znovu a vydat se na sever, ale silně doporučuji udělat maximum úkolů ve městě a nakoupit si potřebné vybavení. 

Více informací k vedlejším úkolům hledejte v sekci Vedlejší úkoly.

 

sqbf0102 skies grand plan

Skie potkáte v přízemí vévodského paláce. Zadá vám úkol Skiin velký plán (Skie‘s Grand Plan) a pokračovat bude teprve až se vydáte na cestu na sever proti křižákům.

Když dokončíte úkoly v městě Baldurs Gate, tak poté, co se uložíte ke spánku, tak vás ze spánku vytrhne Skie a ta vám řekne, že se nechala naverbovat do Ohnivé pěsti, a že půjde taky na sever. Když to povíte jejímu otci Entaru Silvershieldovi v přízemí Vévodského paláce (mBD0102), tak vám za odměnu dá magický prsten Prsten strážce a řekne vám, abyste na ni po očku dával pozor. 

Pokračování později...

Pokud jste v hrobce Korlaszů uvěznili Korlasz, tak při vstupu do suterénu Vevodského paláce se vám spustí scénka s tím, že se Korlasz dostane z vězení a vy ji musíte porazit.