Nahoru

map sod world

Dobytí nádvoří

V kapitole 11 je doménou boj na nádvoří Dragonspearského hradu. Poté, co se dostanete na mapu Dragonspearský hrad, ocitnete se před zavřenou branou hradeb a kolem sebe vojska spojenců. Vzhledem k tomu, že jste předtím dali v jeskyních podzemní řeky výbušninu Bwoosh, tak uvidíte malou scénku, jak hradební brána vybouchne. Pokud jste také otrávili vodu a jídlo v základech hradu, tak budou v boji křižáci oslabeni.

Poté, co brána bouchne se vaše spojenecká vojska nahrnou na nádvoří a započne boj s nepřátelskými křižáky. Je doporučeno, co nejdříve se zbavit nepřátelských kouzelníků nebo vám udělají v řadách vašich spojenců paseku. Výborně na ně platí druidské nebo šamanské kouzlo [Roj hmyzu], který okamžitě znemožní kouzlení. Hodí se také použít na nepřátele nějaký CROWD CONTROL (kouzla kontroly davu) jako je strach, emoce, zmatek atd.

Jakmile odrazíte největší nápor v hlavní části nádvoří, bude vám řečeno, abyste šli na severozápad a tam se postarali o velitele křižáku a tak zlomili jejich odpor. Jakmile se vydáte na severozápad, narazíte na Ashatiel, která s vámi automaticky započne rozhovor.

Máte dvě možnosti, jak se zachovat. Buď přijmete její návrh na čestný duel mezi vámi a ní anebo nepřijmete a budete muset ji i její následovníky pobít.

  • Pokud přijmete její výzvu a vyhrajete, zbytek křižáků se rozuteče.

  • Pokud její výzvu nepřijmete, budete ji muset i s jejími následníky usmrtit a poté se budete muset vydat dále na východ a porazit ještě Tristiana, velitele skupiny křižáků.

Vnitřní nádvoří a proslov Caelar Argent

Nehledě na to, jak jste danou situaci vyřešili, teď se musíte přesunout do vnitřního nádvoří hradu. Zde si poslechnete další proslov Caelar Argent. Jakmile bude cesta do vnitřního nádvoří volná vydejte se na sever. Podívejte se znovu po Dosia, u které se můžete nechat velice výhodně vyléčit. Poté se poohlédněte po malém průchodu, díky kterému se dostanete dovnitř hradu.

Uvnitř hradu

Po cestě prostorami hradu narazíte na Belegarma, u kterého můžete utratit veškeré své peníze, protože je později již nebudete potřebovat.

Musíte se dostat ke dveřím ve východní části hradu, které vedou do nižšího patra.

Nižší patro hradu

Poslechněte si rozhovor s kapitánkou Corwin a běžte severovýchodně do místnosti, kde na vás bude čekat Bence Duncan. Vstupte do komnaty The Vault a podívejte se na scénu s Caelar Argent a Hephernaanem. Jakmile to bude za vámi, vstupte do portálu vedoucího do jiné dimenze.

Jakmile se ocitnete v jiné dimenzi, započne kapitola 12

Pokračování:

Kapitola 12 - Cesta do jiné dimenze - kapitola-12-cesta-do-jine-dimenze