Nahoru

map sod world

Cesta do jiné dimenze

Jakmile budete procházet Avernusem, prvním kruhem Baatoru (pekla) setkáte se s novým typem nepřátel a mnoho z nich se bude podobat andělům a démonům. Pokud jste hráli hru Planescape: Torment, budete tyto monstra znát z ní. Poblíž startovací oblasti narazíte na skupinu křižáků, kteří se budou pokoušet porazit tyto monstra. Můžete jim pomoct vyhrát tento boj nebo je zabít a poté se můžete vydat do dalšího patra.

Most a čedičová věž

Jakmile budete v další oblasti, běžte rovnou severovýchodně. Toto patro bude pro vás mnohem těžší, protože se budete muset s novými těžšími příšerami.

Když se dostanete blíže k bráně, budete zastaveni bytostí Thrixem, který pro vás bude mít návrh. Buď příjmete a odpovíte na jeho hádanku nebo jej naštvete a on zmizí, ale nechá vám na rozloučenou kupu démonů.

Nehledě na to jak jste vyřešili setkání s Thrixem, projděte velkou branou a dostanete se k výtahu.

Podrobnosti: mbd4500-bridge-and-basalt-tower

Výtah

Zvažte uložení vaší hru předtím než se vydáte výtahem nahoru, protože jakmile výtah dorazí nahoru okamžitě započne finální souboj. Po cestě nahoru se k vám budou postupně teleportovat různá menší monstra, ale nebojte nijak zvlášť vás neohrozí.

Belhifet aneb finální souboj

Jakmile se výtahem dostanete nahoru, započne dialog s Belhifetem, Caelar a Hephernaanem.

mbd4700-belhifet

Na základě tohoto dialogu se rozhodne, jestli se Caelar stane vaším spojencem a pomůže vám v souboji proti Belhifetovi nebo vaším nepřítelem. Pokud si vyberete možnost, kdy se Caelar stane vaším spojencem a budete mít volnou pozici ve vaší družině, budete moci Caelar přímo ovládat. Pokud bude vaše družina mít všech šest členů, tak Caelar nebudete moci ovládat, ale vaším spojencem bude i tak.

Ukázka dialogu pro spojení se s Caelar Argent

mbd4700-dialog-with-belhifet

Pokud budete hrát šílenou obtížnost a nebudete si vědět rady s Belhifetem, můžete použít tip na finální souboj (sqbd4700-final-battle).

Souboj s Belhifetem není jednoduchý, ale ne nemožný. Poté, co jej porazíte, musíte se vydat ke klecím a vysvobodit Auna Argenta.

Po boji s Belhifetem

Poté, co vybojujete bitvu, začne rozhovor mezi Caelar Argent a Aunem Argentem. Portál bude zavřen a vy se vrátíte do hradu. Požijte klíč, abyste mohli odejít z vaultu a mohli si promluvit s Torsinem de Lanciem a Bencem Duncanem. Můžete zůstat na patře a promluvit si s ostatními lidmi a slavícími vítězství nebo se ihned vydat ke schodišti a promluvit si se seržantem Dizzem, abyste mohli opustit toto místo.

Odpočinek

Poté, co se hlavní hrdina uloží k odpočinku, započne scéna se Zahaleným mužem a Skie. Během ní se dívka přemění do Zabijáka a vy ji budete muset porazit. Vize skončí a Bence Duncan vás obviní z brutální vraždy Skie.