Nahoru

map sod world

Návrat do města Baldur‘s Gate

Jakmile započne kapitola 13, pustí se vám scéna, jak vás stráže vedou městem a vy se musíte dívat, jak na vás lidé nehezky křičí.

Velitelství Ohnivé pěsti – Soudní proces

Před budovou velitelství proběhne slyšení. Budou řečeny všechny důkazy, které svědčí proti hlavnímu hrdinovi a také budou vyslechnuti členové expedice a Bence Duncac. V době dokazování, se můžete hájit dobrými skutky, které jste v průběhu kampaňe uskutečnili.

Entar Silvershield (Skiin otec) přeruší proces a obviní z vraždy Skie, přičemž je odveden do svého sídla.

Belt ukončí proces a odhalí, že Skiina duše je uvězněna v artefaktu, v dýce jménem Lapač duší a z toho důvodu nemůže být jakýmkoli způsobem oživena.

Velitelství ohnivé pěsti – Vězení

Vaše hlavní postava je vzata do vazby. Jakmile budete ve vězení přijde za vámi Corwin a promluví si s vámi a vy ji můžete přesvědčit, že jste nevinní. Poté si za vámi také přijde pokecat Zahalený muž.

Jakmile si promluvíte se Zahaleným mužem, bude probíhat útěk z vězení. Na tom jestli to bude útěk kladný nebo negativní záleží na tom, jaké a kolik jste použili argumentů při soudním přelíčení dříve a podle toho se další postup bude odvíjet. Jsou možné dvě následující varianty.

Možnosti postupu:

  • Záporný útěk z vězení (nedostatek dobrých skutků) –

  • Kladný útěk z vězení (obhájeny nejméně 4 dobré skutky) –

Možnosti výstupu na povrch

Záporný útěk z vězení (nedostatek dobrých skutků) –

Pokud jste neměli dostatek důkazů vašich dobrých skutků, tak vám z vězení pomůže zloděj poslaný Imoen. Ten vám dá lektvar neviditelnosti, který buď můžete vypít nebo jednoduše všechny po cestě pozabíjet.

Zloděj vás také upozorní na stůl, kde najdete své věci a zavede vás do suterénu. Tam vám odhalí skrytý průchod do stok. Skrze stoky se budete muset probít skrze menší nestvůry. Můžete se vydat do severovýchoní části stok, kde narazíte na mrtvolu, která bude mít u sebe poznámku a hlavně rezavý klíč, který využijete v následující oblasti. Pokud budete se budete chtít dostat co nejrychleji ze stok, vydejte se na jihovýchod stok, kde narazíte na konec stoky, kde voda z ní padá do jezírka pod ní. Zde narazíte na Bence Duncana a kapitánku Corwin. Můžete je zabít a poté skočit dolů nebo se jednoduše boji vyhnout a skočit dolů hned. Volba je na vás.

Jakmile spadnete dolů, ocitnete se v oblasti jeskyně s jezírkem a hned u paty vodopádu ze stoky najdete ukrytou truhlu, na kterou použijete rezivý klíč a najdete v ní nějaké svitky a lektvary.

Poté se můžete směle vydat na západ k výstupu na povrch a setkání s Imoen.

Kladný útěk z vězení (obhájeny nejméně 4 dobré skutky) –

Z vězení vás přijde osvobodit samotný Duke Belt.

Po rozhovoru s ním, jeden z jeho podřízených vás zavede do suterénu, ale když budete procházet hlavní místností, upozorní vás, že si můžete vzít vaše věci ze stolu poblíž.

Jakmile budete v suterénu bude vám ukázán tajný vchod, který vás dostane takřka přímo k východu, aniž byste se museli prodírat stokami, jako tomu bylo u negativní varianty Útěku z vězení.

Skrytá chodba vás dostane rovnou do jeskyně s jezírkem s výstupem na povrch a tam se setkáte s Imoen.

Setkání s Imoen

Nehledě na to, jaký postup bude vést z vašeho uvěznění, v obou případech se ocitnete v jeskyni s vodopádem a z té se dostanete na povrch, kde se střetnete s Imoen a spolu s ní se vydáte na cestu lesem, na které také potkáte Jaheiru a Khalida. Po chvíli padne mlha, družina začne být ospalá a tak se utáboří.

Konec hry

Poté, co se družina utáboří spustí se vám závěrečné video, ve kterém budete přepadeni zloději a plynule to navazuje na příběh Baldur‘s Gate II – Shadows of Amn.