Nahoru

map sod world

Připomenutí

Tato kapitola začíná poté, co vyrazíte z města Baldurs Gate za velkých oslav lidu města. První zastávka armády po cestě na hrad Dragonspear je Přechod pobřežní cesty (sqbd1000-coast-way-crossing).

Ovšem než se sem vůbec dostanete, spustí se vám scéna, ve které budou hrát hlavní roli Zahalený muž (Irenicus), který se bude snažit odhadnout síly Argent Caelar jako dědice Bhalla. Také se jí zeptá na její cíle a jakým způsobem je chce dosáhnout. Caelar s ním ztratí trpělivost a nařídí knězi Hephernaanovi aby odstranil Irenica z jejích očí. Nicméně nikdo si neodváží Irenica ani dotknout. Jednoduše všichni odejdou.

Tábor Ohnivé pěsti

Poté, co se dodíváte na scénu s Caelar a Irenicem, dostanete se do výše zmiňované lokace Přechod pobřežní cesty a to přesně v Táboru Ohnivé pěsti.

Poté, co se zde poprvé vyspíte, spustí se vám opět scéna a to jedna ze scén, která se odehrává, když sníte. V této scéně budete svědky, jak Sarevok vstane z mrtvých v Chrámu Bhalla, přičemž se na to všechno bude dívat Irenicus. Aby toho nebylo málo Sarevok se promění do formy Zabijáka a „sejme“ hlavní postavu, což ukončí váš sen. (Žádné speciální dovednosti tímto snem nezískáte.)

Dobrou zprávou pro vás je, že v tomto táboře naleznete vše důležité. Naleznete zde obchodníka, stan, kde si můžete odpočinout, léčitele a hlavně, co je podstatné, vaši truhlu s věcma.

Další pozitivní zprávou je to, že všechny potenciální postavy, na které v průběhu příběhu narazíte můžete poslat do tohoto táboru, pokud je aktuálně nechcete nabrat přímo do družiny.

Ať už jsou to vaši společníci či truhla s vašimi věcmi, to vše se přesunuje dále do dalších kapitol s vámi, jak budete měnit tábory.

Přechod pobřežní cesty

Jakmile se trochu porozhlédnete po táboře a budete chtít pokračovat v příběhu, tak máte dvě možnosti. Buď se pustíte do plnění vedlejších úkolů viz. podrobnosti níže nebo pokud se nechcete zdržovat vedlejšími úkoly, stačí, když se vydáte na severovýchod a tam narazíte na velkou skupinu vojáků Caelar Argent.

Ti po krátkém boji zjistí, že proti vám nemají šanci a tak jeden z vojáků odpálí most. Za chvíli poté se objeví na scéně Caelar Argent a dá se s vámi do rozhovoru.

Jakmile Caelar odejde, jeden z vašich zvědů vám poradí, že je další možnost jak se dostat přes řeku a to přes most v oblasti Boareskyrský most (sqbd???), který se nachází deset dní od místa, kde se nacházíte.

Vraťte se k Benci Duncanovi a informujte ho o zničeném mostu. Duncan se připraví na přemístění tábora a požádá vás o setkání v oblasti Boareskyrký most a zakreslí vám jeho místo na vaší mapě.

Jakmile se dostanete na mapu, otevře se vám oblast Les trollího drápu, přes kterou se dostanete do oblasti Boareskyrský most. Tím, že se vydáte na cestu do Lesa trollího drápu započne.

Upozornění: Jakmile se vydáte do Lesa trollího drápu, stanou se všechny nyní přístupné oblasti nepřístupné, to znamená, že pokud chcete udělat všechny vedlejší úkoly, musíte je dokončit předtím, než se vydáte do Lesa trollího drápu nebo už se nebudete moci vrátit a dokončit je.

Podrobnosti:

Související članky: