Nahoru

map sod world

Připomenutí

Předchozí kapitola skončila tím, že jste se dostali k mostu přes řeku, který by vás dostal blíže k Dragonspearského hradu, ale bohužel jeden z následovníků Caelar Argent vyhodil most do vzduchu a vy jste se museli odebrat na náhradní cestu, která by vás dostala přes řeku, která vede přes oblast Boareskyrský most

Les trollího drápu

Les trollího drápu je právě oblast, kterou musíte projít, abyste se dostali do oblasti Boareskyrský most. Můžete projít oblast tak, že vynecháte veškeré vedlejší úkoly a postavy, které by se mohli přidat do vaší družiny nebo do vaší výpravy.

Doporučuji ale využít veškerých věcí na mapě, ať už jsou to potenciální noví členové družiny nebo vedlejší úkoly.

Podrobnosti: Les trollího drápu (mbd7100-troll-claw-forest)

Přepaden na cestě do Lesa wyrmů

Po cestě do Lesa wyrmů budete přepadeni a ocitnete se v oblasti, kde se stanete svědky konfliktu mezi obry a wyrmy. Wyrmové vás požádají o to, abyste jim pomohli v boji proti obrům, a že vašeho činu poté nebudete litovat.

Podrobnosti k možnostem, které máte na výběr naleznete v samostatném článku, která popisuje tuto oblast.

Podrobnosti: Přepaden na cestě do Lesa wyrmů (mbd0064-waylay-zone-wyrm-forest)

Les wyrmů

Les wyrmů je důležitý z toho důvodu, abyste zde získaly Ochranný kámen, kterým se pak dostanete do obležené pevnosti Bridgefort (pevnost mostu).

Jeskyně wyrmů

Na to abyste získaly tento Ochranný kámen, musíte se dostat do jeskyně, která se nachází v severovýchodním rohu oblasti. Zde narazíte na draka Morentherena. Drak by měl spát a tak zde nemusíte bojovat a projít bezpečně do nižšího patra jeskyně s názvem Jeskyní Bugbearů (jstou to medědové z IwD II).

Jeskyně Bugbearů

Jakmile se dostanete do jeskyní bugbearů, budete muset bojovat s nějakými těmi Bugbeary, ale taky zde budete moci uvolnit pomocí brýlí vidění dalšího z duchů a poslat je na Bugbeary nebo jej zabít.

Na jihu narazíte na velitele Snorgashe, kterého budete muset zabít. Před tím než se dostanete do dalšího nižšího patra narazíte na jednoho kultistu a poté jej budete moci zabít nebo jej nechat jít.

Jakmile se s ním vypořádáte, můžete se vydat do nižšího patra.

Ruiny chrámu Bhalla

Hned v první místnosti narazíte na křižáka Keherrema a kněžku Bhalla Madele. Tito dva vám odemknou vedlejší úkoly. Nicméně to není hlavní důvod, proč jste tady. To proč tu jste je Ochranný kámen. Ten má u sebe kněžka Akanna, které se buď vyhnete a zabijete mozkožrouti Darkskhelina, přičemž když se vrátíte po cestě zpět za kněžkou, ta už na vás nebude útočit a poděkuje vám, že jste zabili Darkshelina, odmění se vám a dá vám Ochranný kámen. Taky můžete zvolit variantu, kdy se vykašlete na souboj s Darkshelinem a jednoduše zabijete Akannu rovnou a vezmete si Ochranný kámen z její mrtvoly.

Přepaden na cestě do Boareskyrského mostu

Po cestě do oblasti Boareskyrský most budete opět „přepadeni“. Lépe než přepadení by seděl výrat, že jste na cestě do Boareskyru narazili na obrovskou díru v zemi, která natolik vaši družinu zaujala, že vás po cestě zastavila a vy se můžete pokusit ji prozkoumat, což je doporučuji nebo jednoduše pokračovat dál.

Podrobnosti: mbd0066-waylay-zone-hole-in-the-ground

Obležení pevnosti Bridgefort

Jakmile se dostanete z oblasti, kde jste narazily na díru v zemi, dorazíte do oblasti zvané Boareskyrský most. Doporučuji ihned poté, co se objevíte v této oblasti zakouzlit kouzlo, s názvem XY????, které vám jednoduše odhalí celou mapu.

Dobré na tom je, že tak jednoduše zjistíte, kde se co nachází a podle toho se můžete zařídit. První, čeho si můžete všimnout, že místní pevnost je obležená. Samozřejmostí je, že bude na vás a vaší družině, abyste situaci vyřešili, abyste se mohli dostat přes most a pokračovat dále.

Podrobnosti o možnostech, jak místní situaci vyřešit, jsou popsány v samostatném článku. Důležité je zmínit, že v této oblasti se nachází další potenciální členové družiny, které můžete přidat k vaší expedici na cestě do Dragonspearu.

Jakmile zde vše vyřešíte nezbývá než se opět vydat dál přes most, přes který se nyní dostanete konečně přes řeku. Na mostě se odehraje další scénka a skončí znakem Bhalla, který se objeví vypálený poté, co scénka skončí.

Vydáte se pak na cestu dál a započne nová kapitola, kapitola 10.

Podrobnosti: (mbd2000-boareskyr-bridge)