Nahoru

Návod BG1 TotSC

Na tomto návodu pracuje Děkan. Patří mu velké díky. :)

DURLAGOVA VĚŽ


Na začátek malé upozornění - je zde mnoho pastí, takže váš zloděj se nudit nebude. Jinak nutno poznamenat, že do bájné Durlagovy věže běžte, až když máte řádně vytuněné postavy. Hrozí totiž, že byste se dostali do situace, kdy nebudete dostatečně silní na to, abyste prošli hlouběji do Věže, zároveň už ale nebude možné se dostat zpátky. Vzpomínám na dobu, kdy jsem jako malé škvrně v roce 1999 šel do této Věže poměrně brzy a málem se mi stala osudnou - samozřejmě, že jsem si neudělal na začátku save před vstupem do Věže, což byla chyba a hrál jsem to prostě s tím, že nebude problém Věž rychle projít - jak jsem se mýlil. A od začátku se mi to vážně hrát nechtělo, takže mi dalo několik týdnů, než jsem to tenkrát celé prošel - už jsem myslel, že mám vyhráno, ovšem na závěr vás čeká vážně pekelný démon!!! Dost nostalgie a hurá na Věž!

 

Durlagova Věž - vchod do věže

 

1 - Erdane - U tohoto týpka můžete něco nakoupit, zejména nějaké pěkné šípy, budou se hodit

2 - Bojový Ďes - Zabít, nic víc, nic míň, pokud to zvládnete jedním vaším bojovníkem bez ztráty životů, jste dobře připraveni Věž bez problémů projít, ještě více na jihu narazíte na další havěť

3 - Ike - Prokecejte toho skrčka a jděte do Věže

Pokud se chcete trochu naexpit, v okolí Věže jsou další příšery (na hradbách).

Durlagova Věž - první patro

 

Pro všechna tato patra platí, že zde uvedu jen to zásadní, nebudu zde rozepisovat věci typu ve druhé truhle nalevo je ta a ta cetka:) Kdo chce zjistit, kde jsou ta různá drahá kamení a podobné nesmysly ukryté, nechť se pěkně snaží!

 

1 - Ike - Proklepněte Ikeho a dozvíte se zajímavé věci o Věži, můžete si od něj koupit erb, návštěvní hodiny pak symbolicky ukončí:) Démonický rytíř, kterého budete muset sejmout na konci - bojíte se? já jsem se báááál mooooc, je to totiž děsný pořez

Nic dalšího zásadního zde již není (samozřejmě to tady zkuste prošmejdit), můžete postoupit výše do Věže.

 

Durlagova Věž - druhé patro

 

1 - Vchod na střechu Věže - Tady doporučuji použít ochranu před zkameněním (lektvar či může úřadovat Váš klerik, aby se nenudil) na nejlepšího bojovníka (ideálně by měl mít boty rychlosti) a pozabíjet rychle všechny bazilišky, jsou za ně moc hezké zkušenosti

V tomto patře můžete narazit ještě na pár ghastíků, nic moc tu už ale není, a proto se vydáme o5 výše.

 

Durlagova Věž - třetí patro

 

1 - Riggolo - tohoto moulu můžete zabít

2 - Duch - rovněž ducha můžete zabít

3 - Svazek moudrosti jistě ocení váš kleríšššek

Dupy dupy a už jste ve čtvrtém patře!

 

Durlagova Věž - čtvrté patro

 

1 - Kirinhale - tuto milouššškou osůbku můžete s ledovým klidem podříznout

Dále tu najdete několik ghastů na zabití a samozřejmě kdo hledá cetky, přijde si na své.

A protože bylo velmi náročné vyšlapat tolik schodů, abyste se dostali až do čtvrtého patra, tak nyní pro změnu zvesela seběhněte do přízemí.

 

Durlagova Věž - přízemí

Tady se omlouvám, že mi zůstal na mapě ten pařátek:)

1 - Bayard - můžete s ním pokecat a zeptat se na Daltona

2 - Vchod hlouběji do Věže - po vstupu sem nabude toto dobrodružství velkých obrátek a konečně zde budete patřičně vzrušeni - dostanete se totiž do velmi zábavné lokace se 4mi strážci, hurááááá

Durlagova Věž - Čtyři strážci

 

Tady začíná už opravdové dobroduržství, takže se připravte na tuhou salvu! Nachází se zde neskutečně velké množství pastí, takže první by měl chodit zloděj a vše nejdříve odstranit. V této části Věže najdete i větší množství skrytých dveří. Abyste mohli jít dále, musíte splnit čtyři úkoly od různých strážců.

 

1 - Topůrko (v bedně pohozené)

2 - Palička (ve skříni pohozená)

3 - Kovadlina - zde spojíte paličku s topůrkem

4 - Gong - zde bouchnete vytvořenou palicí a máte jeden úkol splněn

5 - Přečtěte všechny moudrosti zajděte do místnosti naproti, pokecejte a máte druhý úkol splněn, dále seberte drahý kámen a tím je splněn třetí úkol - bod 6

7 - Mezi poklady najdete klíč, kterým odemknete zamčenou skříňku - zde naleznete jakousi páku, zároveň se zde nachází v jiné skříni ještě hrozen vína, který se bude také hodit

8 - Ve strojovně použijte onu páku, tím se zprovozní lis

9 - Hrozen vína dejte do lisu a máte láhev vína, díky němuž splníte poslední úkol

10 - Promluvte se strážci a zároveň splňte všechny úkoly - pak všechny čtyři strážce zabijte, jak nechám na vás, ale sranda to není v žádném případě, jedna rada - používejte kvalitní šípy a válečník, který má boty rychlosti, ať si promluví s posledním strážcem a prchá dozadu, kde byl start této části k ostatním, není též špatné ještě zavalit prostor vyvolanými příšerkami GL!!!!

 

 

Durlagova věž - podzemí č. 2 aneb nauč se trochu historie Durlagovy Věže a sbírej wardstones

 

Žůžo dobrodrůžo pokračuje, upozorním zde, že v tomto levelu je opravdu velké množství pastí, pastí, pastiček!!!! Zlodějíšššek se nudit nebude!!!

 

 

1 - Na začátku běžte jedinými otevřenými dveřmi, můžete prohledat ten krám dole (je tam past ale!), a pohnout soškou u koberce (horní pak i dolní). Zpřístupní se další dveře, kterými je možno projít. Figuríny můžete posekat k otevření potřebných dveří. Bude tam často otravovat Durlag a po třetím kecáním s ním se měnit v příšery - není vůbec problém je zabít. Nezapomínejte prohledat šuplíky a sbírat Wardstones (v té ložnici jsou tuším 3).

2 - Pak běžte do trůnního sálu a až si budete myslet, že jste připraveni k boji, seberte ze země helmici, pak projděte severní mučírnou (pozor na pasti).

3 - Prozkoumejte ten hrnec a vezměte Wardstone (pak se lze teleportovat dále)

4 - Projděte do další místnosti a skrytými dveřmi dole vezměte z té pěkné sochy další Wardstone (něco pěkného na vás za odměnu vypustí - rychle pryč odtamtud).

5 - Tou dlouho chodbou běžte dolů (pozor na jednu past nepříjemnou) a zabijte ghastíky. Dostanete se do místnosti se schodištěm (raději ho nepoužívejte, kdo chce, může samozřejmě vyzkoušet). V místnosti se schodištěm se pak vydejte tajnými dveřmi dolů a po schodech pryč z tohoto levelu!

6 - Zde můžete zabít ještě nějakou tu havěť, ale není to vůbec nutné.

7 - Do této části ani nemusíte chodit, můžete se ale zkusit nechat slisovat zdí (bez problému ji najdete), což je velká sranda!!!

Durlagova Věž - podzemí č. 3 aneb zabij čtyři různé elementy

 

Luxusní vymazlená pasáž Věže opět pokračuje. Na začátek jen upozorním, že zde se potřebujete dostat do čtyř místností dole. Každá patří jednomu elementu a vy každý element musíte zabít. Pro mě to bylo velmi jednoduché, jelikož jsem už měl každou postavu s max. exp. (tedy 161k). Můžete to klidně projít celé, jako já, i když už mi jsou veškeré zkušenosti k ničemu, ale prostě mě to i tak baví:).

 

1 - Místnost, kde se chrlí oheň, velmi jednoduše to lze projít se všemi postavami (I bez bot rychlosti). Pak už si zvolíte jenom cestu, která se vám líbí, je to jedno, neboť všechny vedou do "Říma":)

2 - Pohřebiště wyvernů - na začátku dostanete radu od kostlivce, můžete kliknout na každou ze soch, bude vám pomáhat v boji (ovšem jen určitý čas) a šlus, jinak vše zabít.

3 - Ráj kostlivců lučištníků - jednoduché vše pozabíjet

4 - Malé bludiště zmutovaných ghašššštů -jsou zrychlení pozor na ně, můžou vás znehybnit, nedoporučuji vše projít jen jedním válečníkem!! ale není to těžké.

5 - První element je, jak zpívá LUCIE Oheň oheň!! - někdo říká, jak je toto těžké, není tomu tak. Podařilo se mi to vybít jedním nejsilnějším válečníkem (s botami rychlosti). Nejdřív skolte lučištnici a pak toho druhého - záležitost v mém podání asi tak na 10 vteřin.

6 - Druhý element vzduch - jednoduše zabít, taktiku nechám na vás

7 - Třetí element voda - neviditelnou postavu ho najděte- pak začněte metat ohnivé šípy, kouzelník ať sešle zrcadlový obraz a sesílá ohnivá damage kouzla a není co řešit

8 - Čtvrtý element led - stačí zabít méďu Béďu a pár vlků

Poté budete teleportování na LeGEnDáRní SouBoj na ŠacHoVnici