Nahoru

swordcoast tn

Přátelská náruč
friendlyarminn
Oblast
Kód AR2300
Další zastávka Beregost (jižne od Pobřežní cesty)
Nepřátelé
Neobnovitelní Tarnesh, skuruti
Obnovitelní --
Při táboření --
Při přechodu přepaden nepřáteli
Kam dál?
Sever Rybářská vesnice
Východ Peldvale (AR5900 nebo AR6000 - 20%)
Jih Pobřežní cesta (AR6100 - 5%)
Západ Zahalený les 1 - Srub (AR6000 - 20% nebo AR5801 - 25%)*
* od 4.kapitoly a dál.


Obsah:

Historie:

Bude doplňeno. 

 

Mapa oblasti

friendlyarminn

Legenda:

  • 1 - Stráže
  • 2 - Joiin dům
  • 3 - Tarnesh
  • 4 - Hostinec Přátelská náruč
  • 5 - Chrám moudrosti
  • 6 - Skurutí zloděj
  • 7 - Skrýš v mechu (X2552 Y3760)
  • H. Skuruti

Krátké info:

Důležité postavy:  Bentley Mirrorshade, Gellana Mirrorshade, Jaheira, Joia, Jopi, Khalid, Landrin, Nessie, Tarnesh, Unshey
NPC: Jaheira a Khalid
Obchody: Bentley Mirrorshade, Gellana Mirrorshade
Hostince: Bentley Mirrorshade
Chrámy: Gelana Mirrorshade

Úkoly:

I) Joiin plamenný prsten (400XP, +1 reputace)
V jednom malém domečku (2) v Přátelské náruči žije jedna žena jménem Joia, které zlotřilí skuruti ukradli její drahocenný plamenný prsten. Joia požádá o pomoc skupinku dobrodruhů, kteří odhodláni jí pomoci, se vydají do lesíka na sever od hradeb Přátelské náruče, kde má skupina skurutů svůj úkryt (6). Po krátké šarvátce, která se strhne, hrdinové zamíří zpátky do Joiina malého domečku s jejím prstenem a dalšími cennostmi, které skuruti uloupili. Joia je nadmíru vděčná a o hrdinech řekne všem svým známým.

II) Získejte zpět Unsheyho opasek (70 GP, 800XP)
Ve druhém patře hostince Přátelská náruč se nachází trpasličí klerik Unshey, kterému zlobří zloděj zaměřený na opasky ukradl ten jeho. Zlobr se nachází v oblasti na jih od Přátelské náruče (AR2800), ze které jste pravděpodobně přišli. Zlobra zabijte, opasek doneste, odměny vyčkejte. (S charisma 16+ dostanete o 25 GP víc a výtisk jeho nejnovější knihy.)

III) Zabte pavouky v Landrinině domě (295 GP, 800 XP)
Ve třetím patře hostince Přátelská náruč potkáte Landrin, které pavouci zamořili dům v Beregostu. Požádá vás, abyste je zabili a přinesli jí tělo největšího z nich. Slíbí vám další odměnu, pokud s sebou vezmete i její boty a láhev vína, kterou má schovanou na horší časy (které očividně nastaly). Její dům stojí v jižní části Beregostu, hned vedle hostince Veselý kejklíř (Jovial Juggler). Zabijte pavouky, vemte tělo největšího z nich, vyrabujte truhlu pro boty a víno a odevzdejte Landrin. Musíte s ní promluvit třikrát, protože pokaždé si vezme jen jeden předmět a dá vám část odměny. (Pokud máte charisma 18+, Landrin vám při zadání úkolu dá 6 lahviček protijedu.)

Postup:

Projděte se mapou, vybijte skuruty, posbírejte, co můžete a zamiřte mezi zdi Přátelské náruče. V prvním domku nalevo (2) je Joia, která vás požádá, abyste jí přinesli plamenný prsten, který jí ukradli skuruti. Můžete jí ho rovnou dát za slušnou odměnu. Joia pak odejde a vy můžete vyrabovat dům.

Vyrabujte i ostatní domy a jděte ke vchodu do hostince Přátelská náruč (4). Tam si vás najde Tarnesh, který se ukáže být nájemným vrahem. Zabte ho a posbírejte jeho věci. Nyní do samotné Přátelské náruče.

V prvním patře můžete prokecnout pár lidí pro nějaké info do deníčku. Vyrabujte, co se dá, ale ukládejte, protože některé truhly nejsou volně dostupné a zavolají na vás stráže. V prvním patře jsou nejdůležitější Khalid a Jaheira, které máte vyhledat na radu svého zesnulého otčíma Goriona. Oba se k vám po krátkém rozhovoru připojí, pokud o to budete stát. Další důležitou postavou je Bentley Mirrorshade, který vede Přátelskou náruč a můžete si u něj nakoupit nebo prodat vybavení, pitivo nebo nocleh.

Ve druhém patře jsou další kopy truhel a skříněk, ale většina zamčená nebo hlídaná jejich majiteli. Opět rabujte a mezitím ukládejte. Důležitý je trpasličí klerik Unshey, který má pro vás úkol. Zlobr mu ukradl opasek a utekl s ním do lokace na jih od Přátelské náruče. Doneste Unsheymu jeho opasek zpátky pro odměnu. Ale pozor, opasek už nebudete moci ve hře získat (leda byste Unsheyho zabili), takže si rozmyslete, jestli ho chcete Unsheymu opravdu dát. (Opasků je ve hře málo, questů hodně.)

V posledním patře platí totéž, co v předchozím. Místo Unsheyho je tu gnómka Landrin, která vás požádá, abyste vyčistili její dům od pavouků (a donesli jí nějaké věci). Bydlí v Beregostu vedle Veselého kejklíře (Jovial Juggler). Pokud máte dost vysoké charisma, dá vám na tento úkol 6 lahví protijedu. Co je ale na tomto patře zajímavější, je šlechtic v pokoji vlevo nahoře, který vám po krátkém rozhovoru (pokud to dobře uhrajete) dá svoje zlaté kalhoty, abyste je vyprali. O jejich využití si můžete přečíst jinde.

Krom hostince je v Přátelské náruči i chrám, který vede Bentleyho žena Gellana. Provozuje služby obvyklého chrámu.

Z mapy odejděte severním a východním směrem pro zpřístupnění dalších lokací, ale jděte na jih do Beregostu.