Nahoru

swordcoast tn

Beregost
beregost x 3300
mapaHigh Hedge je jednou z krajin ze světové mapy.
Oblast
Kód AR3300
Další zastávka

Kaptiola 1-2 Jižní beregostská cesta
Kapitola 3 - Červené kaňony

Nepřátelé
Neobnovitelní Karlat, Silke,pavouci 
Obnovitelní --
Při táboření --
Při přechodu přepaden nepřáteli
Kam dál?
Sever Pobřežní cesta (AR6100 - 5%)
Východ Chrám
Jih AR3800 - Jižní beregostská cesta
Západ Vrchoviště


Obsah:

Historie:

Bude doplňeno. 

 

Mapa oblasti

beregost x 3300

Legenda:

Vysvětlení aneb trocha angličtiny, jména postav jsou snad jasné. ;-)

 • House 11 - rodina Qolcetlových
 • Marianne, Firebead, Garrick - jména postav
 • House - Dům
 • Travenhurst Manor - Travenhurstovo panství
 • Store of Kagain - Obchod Kagaina
 • Town Crier - Městský vyvolávač
 • Servant's Quarters - Ubikace sloužících
 • Burning wizard - Planoucí čaroděj
 • Red Sheaf - Rudá otep
 • Thunderhammer Smithy - Kovárna Thunderhammera
 • Spiders - Pavouci
 • Jovial Juggler - Veselý kejklíř

Krátké info:

Důležité postavy:  Algernon, Bjornin, Elminster, Firebead Elvenhair, Garrick, Golin Vend, Gurke, Gyllian, Kagain, Karlat, Marl, Mirianne, Officer Vai, Oogie Wisham, Perdue, Raleo Windspear, Silke, Spen Gil'hem, Tranzig, Zhurlong
NPC: Garrick, Kagain
Obchody: Feldepost, Kagain, Taerom „Thunderhammer“ Fuiruim
Hostince: Feldepost (pití, spánek), Veselý kejklíř (Jovial Juggler), Rudá otep (Red Sheaf Inn), Planoucí čaroděj (Burning Wizard)
Chrámy:  

Úkoly:

Postup:

Past na reputaci

Pokud je vaše reputace nižší než 3, budete napadeni skupinou strážců Ohnivé pěsti složenou z 3 bojovníků, 1 průzkumníka a bojového mága. Těmito skupinami budete napadeni na ulici i ve všech hostincích.

Kořist: 1550xp, cep (3), skládaný luk (2), šípy, šípy +1, šípy odčarování, helma (3), malý štít, plátová zbroj (3)

Q-1: Náhrdelník Quolcetlů

Hned kousek na jih od Beregostu na cestě do Nashkelu najdete podřezanou rodinku, jedinné, co mají u sebe je náhrdelník Quolcetlů, když jej vezmete a odevzdáte do domu 11 (house 11) tak tam bydlí rodina Quolcetlů. Dostanete 250 xp a +1 reputaci. Pokud mu řeknete, že mu ho prodáte dostanete stejné xp, ale -1 reputace a to samé v případě, že mu ho nevydáte vůbec.

Q-02: Kagain

Vstupte do obchodu AR3353 a promluvte si s trpasličím bojovníkem záknonně zlého přesvědčení. Potřebuje pomoct s nalezením ztracené karavany. Můžete ho naverbovat nebo jej propustit. Pokud jej nechcete v družině oberte jej o všechny věci, co má a pak jej propusťte z party. Pokud chcete, aby s vámi zůstal na trvalo, musíte mu pomoci najít karavanu, která se nachází na mapě AR2800 - Pobřežní cesta. Je vysoká šance, že Kagain zaútočí na Yeslicka, pokud budou spolu v družině.

Naverbování: helma, bojová sekera, střední štít, pobitá kožená zbroj

zpět na úkoly...

Q-03: Bassilus a Kelddath

Promluvte si s městským vyvolavačem. Ten vám řekne, že je odměna 5000 zl. za přinesení Bassilusova symbolu do chrámu Měsíční písně v lokaci Chrám. Vydejte se na mapu AR3700 - Rudé kaňony, kde zabijte Bassila.

zpět na úkoly...

Q-04: Marl a Dunkin

Vstupte do Feldepostova hostince AR3351, kde k vám jistě přistoupí Marl. Můžete jej buď zabít nebo se snažit vysvětlovat. Pokud si zvolíte variantu bez boje použijte tyto odpovědi: 1,1,3,3,1. Poté, co jej uklidníte, ho už nemůžete zabít, aniž byste neztratili reputaci. 

Zabití Marla: 650xp, kožené brnění, andarský drahokam, 25zl.
Uklidnění: 900xp

zpět na úkoly...

Q-05: Feldepostův hostinec

Navštivte barmana ve Feldepostově hostinci. Prodává základní zbraně a také nějaké magické předměty. Také u něj můžete prodávat skalpy banditů.

zpět na úkoly...

Q-06: Algernon a Pheirkas - část 1.

část 1 | část 2

Vstupte do Feldepostova hostince a běžte do druhého patra AR3352. Uvidíte velkého může jménem Algernon, který se potlouká kolem. Ukradnite mu jeho plášť, ale raději si předtím hru úložte pro případ, že by vás u krádeže chytil. Plášť si poté můžete nechat nebo jej v 5.kapitole donést Pheirkasovi na mapě AR0100 - Baldur's Gate - Severozápad.

Krádež: Algernonův plášť

zpět na úkoly...

Q-07: Firebead Elvenhair a Příběh osudové mince

Vstupte do domu AR3333, kde bydlí Firebead a promluvte si s ním. Bude po vás chtít obstarání kníhy zvané Příběh osudové mince. Můžete ji koupit ve Feldepostově hostinci nebo ji ukrást z knihovny v domě přímo na jih. Dejte mu knihu a dostanete odměnu. Pokud hrajete enhanced edici, přidá k vám ještě Pouzdro na svitky. Pokud si promluvíte s Firebeadem 30x, dá vám nějaké zlato. 

Odměna 300zl. reputace +1, historie mrtvé trojice (kniha), pouzdro na svitky (enhanced edice)
Finta na zlato: 300zl.

zpět na úkoly...

Q-08: Landrin a pavouci - část 2.

část 1 | část 2 | část 3

Pokud jste družina na nízké úrovni, ujistěte se, že máte s sebou nějaké protijedy. Nějaké můžete koupit v chrámu Jitřní písně na mapě AR3400 - Chrám. Vstupte do Landrina domu AR3315 a pozabíjejte všechny pavouky. Seberte tělo pavouka, vyrabujte truhlu a z ní vemte Obnošené boty a Láhev vína. Vraťte se zpět za Landrin do 3. patra Přátelské náruče (AR2300 - Přátelská náruč).

Získané předměty: tělo pavouka, obnošené boty, láhev vína

zpět na úkoly...

Q-09: Bjornin - část 1. a 3.

část 1 | část 2 | část 3

Vstupte do hospody Veselý kejklíř a tam si promluvte s Bjorininem. Řekne vám, že se touží pomstít nějakým půl-zlobrům nacházejících se u rybářského jezera (AR4200 - Rybářské jezero). Zamiřte si to k jezeru a jakmile zabijete všechny půl-zlobry, vraťte se za Bjorninem. 

Odměna: 400xp, reputace +1, střední štít +1

zpět na úkoly...

Q-10: Gurkeho Plášť nezjistitelnosti - část 1. a 3.

část 1 | část 2 | část 3

Vstupte do hostpody Veselý kejklíř AR3304. Když budete uvnitř a půjdete do zadní části 1.patra hostince uvidíte tam Gurkeho, který k vám přistoupí. Poví vám, že mu byl ukraden plášť. Jakmile se dostanete ve 4. kapitole do zahaleného lesa se srubem (AR2200 - Zahalený les - srub), najdete tam zlodějského tasloie. Ten má u sebe Gurkeho plášť nezjistitelnosti. Jakmile ho budete mít vraťte se zpět za Gurkem, který vám ho pak přenechá. 

Odměna: 300xp, plášť nezjistitelnosti

zpět na úkoly...

Q-11: Thunderhammer Smithy

Vstupte do kovárny U Hromového kladiva (AR3301) a tam si promluvte s Taeromem Fuiruimem. Prodává základní i magické zbraně. Pokud máte s sebou nějaké krunýře ankhega, odkoupí je od vás za 500zl nebo jej můžete požádat, aby vám z jednoho krunýře udělal brnění (AC1) za 4000zl. Zabere to kolem 10 dní, než vám ho udělá. Za nějaký ten příplatek vám udělá brnění dříve. Musíte mu prodat krunýř ankhega do deseti dnů, pokud jej odmítnete, jinak o něj přestane mít zájem.

zpět na úkoly...

Q-12: Dopis pro Miriann - část 1. a 3.

část 1 | část 2 | část 3

Vstupte do domu AR3313 a promluvte si s Mirianne. Očekává novinky od svého muže. Zamiřte na jížní beregostskou cestu (AR3800 - Jižní beregostská cesta), abyste mohli najít ogrillony, kteří zavraždili Mirrianina manžela. Vezměte dopis z jejich mrtvol a vraťte se s ním k Mirianne.

Odměna: 300zl., prsten ochrany +1

zpět na úkoly...

Q-13: Karlat nájemný vrah

Ihned jakmile vstoupíte do hostince Rudá otep (AR3357), budete napadeni Karlatem. Zabíjte jej.

Kořist: 270xp, bojová sekera, střední štít, kroužkové brnění, svitek (s vypsanou odměnou), 38zl.

zpět na úkoly...

Q-14: Perdueeho krátký meč - část 1. a 3

část 1 | část 2 | část 3

Vstupte do hostince U Rudé otepy (AR3357) a tam si promluvte s Perduem. Z rozhovoru s ním usoudíte, že mu jej sebrali gnollové. Pro úspěšné přijetí úkolu je postup v rozhovoru takovýto: 1, 2, 1, 1. Běžte poté do Vrchoviště (AR3200 - Vrchoviště), kde najdete zlodějské gnolly. Dávejte si pozor, abyste Perduův meč neprodali, protože totiž vypadá jako běžný krátký meč. Běžte zpět za Perduem a meč mu vraťte.

Odměna: 500xp, 50zl.

zpět na úkoly...

Q-15: Silke a Garrick

Promluvte si s Garrickem bardem s přesvědčením CHAOTICKÝ NEUTRÁL. Bude si přát, abyste jej doprovodili za paní Silke. Jeho přání vyslyšte a běžte s ním. Pokud hrajete za "dobráky" obkličte Silke vašimi bojovníky předtím, než si s ní promluvíte. Bude po vás chtít, abyste zabili "zloděje" (Faltis, Glayde, Tessilan). Odměna, kterou vám dá závisí na vaší reputaci. Jakmile na to dojde a objeví se takzvaní "zloději", můžete se postavit na jejich stranu, načež vás Silke napdane nebo na ně zaútočíte. Pokud zabijete Silke, promluvte si s Faltisem a poté s Garrickem. Toho můžete buď přibrat do družiny. Pokud jej nebudete chtít, oberte jej o všechny jeho věci a propusťte ho. V každém případě jej najměte i přesto, pokud ho nebudete chtít v partě, protože pokud jej ihned odmítnete, odejde a už jej nikdy nebudete moci nabrat zpět. Pokud jste zabili zloděje, promluvte si se Silke. V tomto případě se k vám ale Garrick do družiny nepřipojí.

Zabití Silke: 900xp, čtvrteční hůl +1, lektvar obrany, lektvar nezranitelnosti, 400zl.
Zabití zlodějů - reputace 15-20: reputace-2, lektvar obrany (3), 400zl.
Zabití zlodějů - reputace 8-14: reputace-2, lektvar obrany (3), 300zl.
Zabití zlodějů - reputace 1-7: reputace-2, lektvar obrany (3), 200zl.
Okradení zlodějů: lektvar obrany (3)
Garrickovy věci: lehká kuše, kožené brnění, krátký meč, šipky (20)

zpět na úkoly...

Q-16: Zhurlongovy boty ukrytí - část 1. a 3.

 část 1 | část 2a nebo část 2b | část 3

 Vstupte do hostince U Ohnivého čaroděje (AR3307) a tam si promluvte se Zhurlongem Ten vám poví, že mu byly ukradeny boty, samozřejmě on je také zloděj a ukradne vám u té příležitosti nějaké zlato. Jsou dvě možná místa, kde můžete najít jeho boty. Prvním místem je jižní beregostská cesta (AR3800 - Jižní beregostská cesta), kde padají ze skuruta a druhým místem je Ulcaster (AR3900 - Ulcaster). Vraťte se zpět za Zhurlongem pro odměnu a pro své ukradené peníze. V jiném případě si můžete jeho boty nechat. Můžete mu také jeho boty vrátit, vzít si odměnu, zabít jej bez ztráty reputace a pak si z mrtvoly boty vzít.

Odměna: 300xp, vrácení ukradených zlatých, 100zl.
Nesplnění úkolu: boty ukrytí

zpět na úkoly...

Rabování domů 

 • House 1,
  • 1st floor AR3339
   • Raid the locked wardrobe and locked drawers (E).
    LOOT: 23gp, Spear, Potion of Insight, Fire Agate Gem
  • 2nd floor AR3340
   • Raid the locked drawers.
    LOOT: History of Estagund, 13gp
 • Locked house 2,
  • 1st floor AR3341
   • Raid two bookcases and the locked chest.
    LOOT: History of the Elven, History of the Chosen of Mystra, Silver Ring, 39gp
  • 2nd floor AR3342
   • Raid the two bookcases and the locked drawers.
    LOOT: Dagger, Potion of Healing, History of the North (2), 31gp
 • Locked house 3 AR3343
  • Raid the locked trunk inside and the sack outside.
   LOOT: Quarter Staff, Halberd, Dagger, 31gp
 • House 4,
  • 1st floor AR3345
   • _none_
  • 2nd floor AR3346
   • Raid the bedside table (S in the larger bedroom), bookcase and locked drawers.
    LOOT: Short Sword, Small Shield, History of the North, 14gp
 • House 5,
  • 1st floor AR3347
   • Raid the locked chest.
    LOOT: 86gp
  • 2nd floor AR3348
   • Raid the locked trunk.
    LOOT: Leather Armor, 5gp
 • House 6,
  • 1st floor AR3349
   • Raid the barrel.
    LOOT: 4gp
  • 2nd floor AR3350
   • Raid the bookcase, cupboard and locked bedside table (N in larger bedroom).
    LOOT: History of the North, Silver Necklace, 11gp
 • House 7 AR3344
  • Raid the drawers.
   LOOT: 7gp 
 • Locked house 8
  • 1st floor AR3355
   • Raid the locked chest.
    LOOT: Dagger, Moonstone Gem, 11gp
  • 2nd floor AR3356
   • Raid the bedside table (N in the larger bedroom) and trunk.
    LOOT: Short Sword, 35gp
 • Locked house 9 AR3354
  • Raid the locked trunk.
   LOOT: Turquoise Gem, Fire Agate Gem, Lynx Eye Gem, Sunstone Gem
 • House 10,
  • 1st floor AR3335
   • Raid two bookcases and the locked chest inside and the crate outside.
    LOOT: Leather Armor, History of the Drow, History of the Fateful Coin, Jasper Gem, 11gp
  • 2nd floor AR3336
   • Raid two bookcases and trapped locked drawers.
    LOOT: History of the Moonsea, History of the Last Giants, Andar Gem, 11gp
 • House 11,
  • 1st floor AR3331
   • Raid the barrel. Talk to Mr Colquetle if you have a Bloodstone Amulet. It belongs to his son. You can return it to him.
    LOOT: 13gp
  • 2nd floor AR3332
   • Raid the bedside table (N in larger bedroom), bookcase and cupboard.
    LOOT: History of Shadowdale, 12gp
 • House 12,
  • 1st floor AR3311
   • Raid the locked chest.
    LOOT: Dagger, Chainmail Armor, 9gp
  • 2nd floor AR3312
   • Raid the locked trunk.
    LOOT: Sunstone Gem, 38gp
 • House 13,
  • 1st floor AR3309
   • Raid the locked chest.
    LOOT: Turquoise Gem
  • 2nd floor AR3310
   • Raid the locked trunk.
    LOOT: Short Sword
 • House 14,
  • 1st floor AR3327
   • Don't talk to the Commoner more than twice as she will summon her Flaming Fist husband.
    Raid two bookcases and the locked chest. 
    LOOT: Heavy Crossbow, History of Shadowdale, History of the Dragon Coast
  • 2nd floor AR3328
   • Raid two bookcases and the locked drawers.
    LOOT: Mace, Potion of Heroism, History of Durpar Golden, History of Halruaa, Jasper Gem
 • House 15 AR3318
  • Raid the locked chest and the chest.
   LOOT: Dagger, Leather Armor, Gold Ring
   LOOT: History of the Chosen of Mystra, Silver Necklace
 • House 16 AR3319
  • Raid the drawers and two locked chests.
   LOOT: Dagger, Long Sword, Potion of Agility
 • House 17 AR3317
  • Raid the two locked chests.
   LOOT: Battle Axe, Silver Necklace
 • House 18 AR3316
  • Raid the locked chest inside and the sack outside.
   LOOT: Splint Mail, Short Sword, Dagger, 3gp
 • Locked house 19 AR3302
  • Raid the locked trunk and the drawers.
   LOOT: Long Sword, Silver Ring, Agni Mani Necklace
 • Locked house 20,
  • 1st floor AR3323
   • Raid the locked chest.
    LOOT: Diamond
  • 2nd floor AR3324
   • Raid the locked trunk.
    LOOT: Light Crossbow, Bolts (3)
 • Locked house 21,
  • 1st floor AR3329
   • Raid the locked chest. Don't talk to Alain more than twice as he will summon six guards.
    LOOT: Dagger, 14gp
  • 2nd floor AR3330
   • Raid the bedside table (S in larger bedroom).
    LOOT: Silver Ring, 19gp
 • House 22,
  • 1st floor AR3337
   • Raid two bookcases and the locked chest.
    LOOT: History of the North, History of the Moonsea, 9gp
  • 2nd floor AR3338
   • Raid two bookcases and the locked cupboard.
    LOOT: Short Sword, Dagger, History of the North (2), 5gp
 • House 23,
  • 1st floor AR3325
   • _none_
  • 2nd floor AR3326
   • Raid the bookcase.
    LOOT: History of the Dragon Coast
 • Locked Travenhurst Manor,
  • 1st floor AR3320
   • Raid four bookcases and outside two chests and a sack.
    LOOT: Dagger, Arrows (5), Girdle, History of Calimshan, History of the North (3), 25gp
  • 2nd floor AR3321
   • Raid the desk and the first seven bookcases on the landing and the desk and two locked drawers in the lady's bedroom.
    LOOT: Dagger, Wand of Lightning, Potion of Invisibility, Potion of Healing, History of Shadowdale (7), Horn Coral Gem, Iol Gem, Gold Necklace, 86gp
 • Servant's Quarters AR3322
  • Raid two locked chests.
   LOOT: Short Sword, Spear, Light Crossbow
 • Landrin's house AR3315
  • Raid the trunk inside and the barrel outside.
   LOOT: Andar Gem, 13gp
 • Jovial Juggler,
  • 1st floor AR3304
   • Raid the trunk in the kitchen.
    LOOT: 21gp
  • 2nd floor (front stairs) AR3305
   • Raid the drawers.
    LOOT: Small Shield, Onyx Ring
 • Thunderhammer Smithy AR3301
  • Raid three locked chests between 9:30pm and 4:30am when the smithy is empty.
   LOOT: Bastard Sword (2), Long Sword (3), Two Handed Sword (2), Short Sword, Spear (7), Bastard Sword +1
 • Red Sheaf,
  • 1st floor AR3357
   • Raid the locked crate.
    LOOT: 9gp
  • 2nd floor AR3303
   • Rooms numbered clockwise from immediately north of stairs.
    Raid the six locked drawers (Rooms 201, 202, 203, 205, 206 and 207).
    LOOT: Dagger, Club, Leather Armor, Jasper Gem, Bloodstone Gem, 77gp
 • Burning Wizard,
  • 1st floor AR3307
   • _none_
  • 2nd floor AR3308
   • Rooms numbered clockwise from immediately north of stairs.
    Raid three locked drawers (Rooms 203, 204 and 206).
    LOOT: Dagger, Iol Gem, Sunstone Gem
 • Feldepost's Inn,
  • 2nd floor AR3352
   • Raid the book case and two locked drawers.
    LOOT: Long Sword (4), Zircon Gem, 13gp
 • Firebead Elvenhair's house,
  • 1st floor AR3333
   • Raid the locked chest.
    LOOT: 39gp
  • 2nd floor AR3334
   • Raid the bedside table (N in larger bedroom) and trunk.
    LOOT: Jade Ring, 38gp
 • Mirianne's house,
  • 1st floor AR3313
   • Raid the barrel outside the back of the house
    LOOT: Dagger, 5gp
  • 2nd floor AR3314
   • Raid the bookcase and locked cupboard.