Nahoru

Zajímavosti

friendly arms inn

V tomto článku budete moci shlédnout tři místa, která jsou velmi podobná místům, které můžete najít v samotném Baldur's Gate. Musím velice poděkovat Jakubovi Bukvovi Maškovi za jeho příspěvek na facebooku a nápad s těmito místy. Trochu jsem hledal a našel ještě Přátelskou náruč. :) Děkuji ještě jednou Kubo a jistě se těšíme na další místa. ;) :) 

medvedi

Jeskynní vlevo, strašlivý vpravo.

Medvědi jsou savci, kteří jsou převážně všežraví a mají tendenci se lidem vyhýbat, pokud nejsou vyprovokováni. Výjímkou porušujícím toto pravidlo musí být opravdu vyjímečná situace. 

Přestože medvědi postrádají mimořádně nadpřirozené shopnosti, i tak není radno si s nimi zahrávat, protože větší medvědi pro špatně připravené dobrodruhy, dokážou být nelehkým soupeřem.

ankheg 4e

Ankheg je velká hmyzoidní nestvůra s mnoha útlými končetinami a obrovskými tykadly. Bývá zahrabaný v zemi a z ní také loví.

Jak už se vám určitě přihodilo, při cestování Zahaleným lesem jste narazili na doupě pavouků v čele s odporně tlustou ženštinou jménem Centeol, která vypadá, že pavouky chová jako mazlíčky a při krátkém rozhovoru na vás zaútočí. Jenomže ne všechno je takové, jak vypadá.

Při správně zvoleném dialogu (zeptat se na jméno a jak skončila tady) vám poví ždibek příběhu, a to, že byla začarována arcimágem jménem Jon Irenicus. Že vám to zní povědomě?

centeol1

A jedeme dál! Pokud Centeol stihnete očarovat kouzlem náklonnosti a promluvíte si s ní, dozvíte se PODSTATNĚ víc.

centeol2

Tak. V tomto okně je odkazováno na Jona ICARUSE, ale při trošce pátrání po internetu jsem se dozvěděl, že to bylo původní jméno pro našeho záporáka ze dvojky, které bylo ještě ve vývoji (ale už se vědělo, že něco takového bude, viz věštkyně u majáku). V EE verzi už to v běžném dialogu opravili (viz první obrázek), ale při očarování zůstalo všechno při starém. Kdo je ovšem Lady Tanova? Jak do toho zapadá Irenicův milostný příběh? Bohužel, to jsou otázky, na které se nedozvíme odpověď. Pokud jste všímaví, tak jste v pokračování zareigstrovali upíra se jménem Lady Tanova. Když zaútočíte na Bodhiino doupě v BG2 (a teď aby do mě husa kopla, jestli je to ve 3. nebo 6. kapitole, zjistí to někdo?), narazíte tam na upírku se stejným jménem. Je o něco silnější než běžný upír a navíc kouzlí. Bohužel, při jejím očarování se neotevře žádný další dialog, takže toto téma zůstane nejspíš navěky nezodpovězené. Těžko říct, jestli byl úmysl tvůrců nějak odvíjet příběh, nebo to má být jenom legrácka. Znamenalo by to, že nakonec byl Jon nějakého citu? Že nebyl tak citově vyprahlý, nebo je to jenom slepá ulička v příběhu? Kdoví...

centeoljournal

 Oh, my sweet summer child... Kdyby jenom věděli :D

Dodatečná úprava: Při zírání do nitra internetu a různých diskuzí se mi podařilo zjistit, že ve starší (pravděpodobně) verzi má Centeolin příběh jiný, řekl bych vtipnější zápis do deníku. Naneštěstí v jenom v angličtině, ale co už :)centeoledit

half ogre2e

Zlobři jsou potomci lidí a zlobrů.

Popis

Půl-zlobři váží víc než lidé a méně než zlobři, tzn. mezi 143 a 193 kg a jejich výška je větší než u půl-orků, tj. mezi 210 a 240cm.

Jejich kůže má odstíny od bledě žluté až po tmavě hnědou. Někdy bývá dokonce šedá nebo černá. Jejich kůže je často pokrytá bradavicemi. Mají tmavé vlasy.

Osobnost

half ogre3e

Půl-zlobři nejsou příliš inteligentní a velmi postrádají schopnost ovládat se. Radují se z jednoduchých potěšení života, jako je jezení, pití a sdružování se.

Spousta půl-zlobrů uctívají Vapraka boha zlobrů.

Je potřeba mít na vědomí, že chaotické přesvědčení, které je pro jejich rasu typické, nemusí vždy platit u každého půl-zlobra. Příkladem je Arzastra, půl-zlobryně v Xanatharlské pevnosti, která je zákonně dobrá.

Společnost

V lidské společnosti jsou půl-zlobři vnímáni jako ti větší, silnější a hloupější, ale u zlobřích kmenů o nich smýšlejí přesně naopak. Kvůli jejich původu jsou k nim trpaslíci a gnomové velmi nedůvěřiví.

Významní půl-zlobři

Haffa, kupec v Skullportu

 

Vlastnosti

anims halfogre animated

3. edice D&D statistiky

 • Velikost – velká
 • typ – obr
 • přesvědšení – obvykle: chaoticky dobré, chaoticky neutrální, chaoticky zlé
 • obtížnost – 1

Obecné informace

 • vidění - vidění ve tmě
 • jazyk - běžný, obří jazyk
 • oblíbené klima – jakékoliv

Vzhled

 • výška: 210 - 240 cm
 • váha: 143 - 193 kg
 • barva kůže: šedá, černá, tmavě hnědá, bledě žlutá
 • barva vlasů: hnědá, šedá, černá
 • odlišnosti: oranžové zuby a nehty