Nahoru

Všechny postavy z Enhanced Edition kromě Baelotha a Wilsona mají romance s hlavní postavou. Váže se na to jedna výhoda: V BG2 v 6. kapitole při útoku na hřbitov vám je Bodhi nebude schopna sebrat a přetvořit na upíra, tím pádem odpadá otravná část s výletem na Umařinu vrchovinu.

Neera

neeraportrait

Rasa: Půlelf Vlast.: 11-17-14-17-10-11 Hodnocení: 8/10 - 8/10

Přesvědčení: Chaotický neutrál

Povolání: Divoký Mág

Kde je:

BG1 - V Beregostu na severu; aby se k vám přidala, budete se muset pustit do bitky s Rudými čaroději.

BG2 – Neeru najdete v lokaci Most, ve sporu (překvapivě) s Rudými čaroději. Po odchodu kamkoliv se na vás teleportuje a v případě zájmu vám ukáže novou lokaci, kde jí můžete vyhledat.

 

 

Popis:

BG1

Neera je jediný Divoký čaroděj ve hře. Jako neutrál se hodí do každé skupiny, s výhodou neomezení na kouzla a o kouzlo navíc na každém stupni magie. Drobný problém jsou divoké nárazy, proto doporučuji quick save pokaždé, když s ní chcete kouzlit. Když místo fireballu vykouzlí houf veverek, všechno je ještě v pořádku; když místo toho změní pohlaví, ztratí většinu vydělaných peněz, nebo nedejbože vykouzlí bránu, skrz kterou přijde fiend (obzvlášť pikantní, jestli jste na nižších úrovních), radši loadujte. Většinu času se však vyplatí. Navíc je asi nejlépe napsaná NPC z nové edice; některé její komentáře jsou vtipné. Jako hlavní spellcaster je vážně dobrá, snad lepší je jenom Edwin. Neera hledá divokého mága Adoye, od kterého hledá radu, jak zkrotit svou magii, proto jestli si jí chcete nechat až do konce, budete ho muset najít.

BG2

V podstatě platí víceméně totéž; Neera je velice schopný mág s drobnou nevýhodou divokých nárazů, které nepředstavují moc velký problém. Ve hře je několik věcí (plášťů, opasků), které upravují pravděpodobnost divokých nárazů. Tím pádem odpadá nutnost nahrát znova pozici, pokud vám Neera omylem např. zmení pohlaví. Určitě oceníte kouzlo navíc pro nejvyšší stupně magie.

-

Neera je roztomilá potrhlá čarodějka. Vzhledem k tomu, že jí pronásledují Rudí čarodějové z Thaye, nebude si překvapivě rozumět s Edwinem. Romance s hlavní postavou: Mužské pohlaví

Dorn Il-Khan

dornportrait

Rasa: Půlork Vlast.: 19-16-14-10-15-16 Hodnocení: 8/10 – (7)9/10

Přesvědčení: Neutrální zlo Povolání: Blackguard (Temný paladin)

Kde je:

BG1

Dorn nasává v Přátelské náruči, pokud ho prokecnete, splete si vás s obsluhou. Poté v přechodu na lokaci Nashkelské doly vás napadne banda zlounů, mezi které Dorn vpadne a po boji vám nabídne služby.

BG2

Dorn čeká ve Chrámové čtvrti před sídlem paladinů Zářícího srdce. Jeden rozhovor a je váš!

Popis:

BG1

Dorn je zajímavá alternativa k Minscovi/Ajantisovi (s Minscem s obouručáky, Ajantisovi jako paladin). Jediná jeho nevýhoda je nízká odolnost a tudíž méně životů.

Pro zlou družinu je ideální, dobře se doplňuje s Kagainem či Shar-Teel. S vysokým charismatem doplněným pláštěm vám i přes nízkou reputaci zařídí drobné slevy a pozitivní reakce. Jeho vlastní quest obnáší vyzabíjení jeho původní družiny.

BG2

Dorn může být lepší i horší, podle postupu, jaký zvolíte. Jeho nízká odolnost se dá v pohodě vyvážit opaskem odolnosti na 18 (ve stokách u hlavního proroka Beholdera, pokud nevíte). Nicméně, při plnění jeho úkolů (které jsou tak zlé, jak jen můžou být, proto pro dobré družiny opatrně) můžete zvolit pro Dorna ztracení příslušenství ke svému bohu, čimž sice získáte více zkušenosti, ale Dorn ztratí všechny výhody paladina, nebude moct používat zvláštní schopnosti a hlavně meče pro antipaladiny (jeden takový je přidaný u kapitán Githyianki ve 4. patře Strážcovy věže). Proto ta sedmička v závorce. Pokud ho necháte nadále sloužit bohům, s Abyssal Blade se stane ultimátní řezník. Hlavně na mágy je Dorn zlý. Moc a moc zlý. Jediná smůla je nemožnost používat Crasomyr, ale to už bychom chtěli příliš.

-

Dorn je zlý bastard. Když ho chcete mít, nemůžete počítat s Ajantisem a naopak. Tedy, můžete, ale pro jednoho z nich to nedopadne dobře. Navíc jako macho bojovník má zajímavé interakce s Shar-teel (feministka vs. Šovinista, zní to dobře)

Ve dvojce to zase bude Keldorn a Anomen, kdo ho nebude moct ani cítit (ono to bude vzájemné, nebojte). V družině mi s ním nevydrželi ani týden, a už se začali řezat hlava nehlava. Pro masochisty ideální volba.

Romance s hlavní postavou: muž či žena, je to jedno, Dorn bere všechno :)

Rasaad yn Bashir

rasaadportrait

Rasa: Člověk Vlast.: 16-16-14-11-14-14 Hodnocení: 5-6/10 – 8/10

Přesvědčení: Zákonné dobro Povolání: Mnich

Kde je:

BG1

Rasaada najdete u mostu v Nashkelu, kde ukazuje svoje bojové umění. Pokud ho sami neoslovíte, při příchodu z dolů se přidá na vaší stranu proti Nimbulovi a následně se k vám bude chtít vetřít.

BG2

Když budete v Trhově obdivovat místní fontánu, stanete se svědky boje tří mnichů. Jeden z nich je samozřejmě Rasaad, a poté, když z náměstí odejdete, sám vás osloví.

Popis:

BG1

V BG1 je mnich slabá postava. Nemůže pořádně rozvinout svoje schopnosti a podle toho to tak vypadá. Nemá bonusy na zbraně (pouze 1 bod do zlodějských zbraní vyjma luky), nemůže nosit brnění ani štíty a jeho pěsti začnou dávat pořádné rány až od osmé úrovně. Rasaad má k tomu celkem nízkou odolnost, tím pádem se vám bude často stávat, že ho budete křísit ze země (nebo nahrávat pozice). Jako ostatní i Rasaad má vlastní úkol, na který bude naléhat, a to hledání temného odpadlického kultu (asi nejkrásnější nová lokace). V jedničce nic moc

BG2

Tady už je to trochu jiná káva. S přírůstkem levelů se z Rasaada stane solidní drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu. Opasek odolnosti je samozřejmost, stejně tak konečně využitelné věci pro mnicha. Za zkoušku stojí.

-

Rasaad jako zákonně dobrý si nebude tykat se zlými NPC, ale nějakých velkých problému jsem si zvlášť nevšiml. Jako charakter je to postava s tragickou minulostí a zakolísání ve víře. Romance s hlavní postavou ženského pohlaví.

Baeloth Barrityl

baeloth

Rasa: Drow Vlast.: 12-14-16-19-12-16 Hodnocení: 8-9/10

Přesvědčení: Chaotické zlo Povolání: Zaklínač

Kde je: Baeloth je trochu oříšek. Musíte za ním do lokace Larswood (jeden z lesů u banditího tábora na severu) a dojít k malé rozbořené věžičce, kam milého Baelotha vykopne portál. Pozor! Musíte být alespoň level 5, aby se objevil. Po krátkém monologu ho buď můžete zabít, nebo pozvat k sobě

Popis: Baeloth je bývalým majitelem Černých jam (bojový přídavek BG: EE). Je zajímavou alternativou do zlé party místo Edwina; jako Zaklínač není omezený hledáním svitků a stejně jako má Edwin náhrdelník, co mu přidává kouzla, Baeloth vlastní prsten, který mu na 1.-4. úroveň přidává slot navíc. Mimo to bude mít na sobě Róbu zlého arcimága, v ruce hůl +1 a v kůži vepsanou 50% rezistenci na magii (ten chlap přišel komplet vybavenej). Pokud ho chcete do družiny, doporučuji okamžitě, co přejdete na 5. level. Zaklínač si totiž vybírá kouzla při přechodu na úrovně a jiná mít nebude, tím pádem se tak vyhnete nevhodným kouzlům, která by jenom zbytečně zabírala místo.

-

Ajantis s ním nadšený rozhodně nebude, stejně tak Kivan. Je celkem zajímavá možnost dát ho dohromady s Edwinem; pokud je vyvážíte kouzly tak, aby se navzájem dopňovali, můžete BG1 vcelku snadno propálit magií. Za zkoušku stojí; bohužel, v BG2 ho nenajdete.