Nahoru

Kouzla

Přehled magie a kouzel BG2


Kněz

Druid

Mág

 

Vyberte si druh magie, který je určen zaměřením Vašeho charakteru. Kouzla jsou rozdělena do úrovní. U mága jsou dále ročleněna podle magické specializace.

Kouzlení můžete započíst klinutím na ikonku kouzlení . Kouzla se ve hře dělí na kněžská a kouzla mága. Kněžská kouzla si vybíráte z kněžských svitků a mág si všechna svá kouzla zapisuje do knihy. Podle úrovně vaší postavy si můžete zapamatovat určitý počet kouzel, které následně můžete kdykoliv seslat, vaše již použitá kouzla obnovíte pomocí spánku. Kouzla se učíte ze svitků, máte ovšem určitou pravděpodobnost na zdárné opsání kouzla (na obtížnosti "podle pravidel DaD a vyšší"), která závisí na inteligenci vaší postavy. Vyjímkou je zaklínač, který se kouzla neučí ze svitků, nýbrž si je vybírá při postupu na další úroveň. Kněz a Druid se kouzla neučí ze svitků, ale může si kdykoliv vybrat (zapamatovat), které potřebuje.

Poznámka: Kouzlení v Athkatle je zakázáno a trestáno smrtí. Stačí si koupit "licenci" za 5000 v hlavní vládní budově a Zahalených čarodějů se bát nemusíte. Zákaz se NEVZTAHUJE na kouzlo Určení a NA VŠECHNA KNĚŽSKÁ KOUZLA. Kouzlit můžete také ve všech domech a stokách.