OSTATNÍ

Pohádkový golem a nemagické zbraně

V ToB je několik nových typů golemů, kromě ledového taky pohádkový (aspoň myslim). Tento golem vypadá jako fialový elementál ohně. Narazit na něj můžete třeba ve čtvrtém patře (LUM) WK nebo v horách ohnivých obrů. Jak Elminster píše v dodatku své Ekologie, na tyto potvory platí pouze nemagickézbraně. Přestože se většinou, no asi vždycky, v okolí p. golema nemagické zbraně nacházejí, noste je s sebou..


Ohniví obři chránící Yaga-Shuru

Když jdete zabít Yaga-Shuru, na mostě vás budou otravovat ohniví obři - je za nich myslim 12 000xp. Důležité je, že se objevují POŘÁD - takže se můžete trošku potrénovat.


Prodávání magických "poly-předmětů"

V mapě Oáza vás přepadne armáda Tethyru. Po jejich odstranění zbyde obrovské množství magických zbraní a zbrojí - skládané luky +3, kopí +3 atd. (celkový finanční zisk se může pohybovat okolo 150 000) Později se podobná situace opakuje když jdete zabít Sendai - doslova tuny katan +2 a elfích brnění (měl sem toho asi 45).

Až budete tyto předměty prodávat, nezapomeňte jeden druh vždy prodat najdednou (jinak vám bude klesat odkupní cena (nemálo)) - dejte je do bezedného pytle.


!!! Stroj Luma šíleného - ostatní kombinace !!!

Když u stroje Luma Šíleného dáte jinou kombinaci než z těch pevně určených, následuje náhodný efekt:

Zranění ohněm - zranění ledem - vysátí 15 úrovní - maso na kámen - uvěznění - vytvoří se lektvar neuvěřitelného léčení - postava dostane 100 000xp!

V praxi: xp omezení v Throne of Bhaal je myslim 8 000 000xp - slovy osm miliónů. 100 000xp tvoří víc než procento této částky! Jen jednou by to stačilo na překročení xp limitu v BG1 (89 000xp). Pokud tedy řešíte problém s Imoen slabší než vaše parta, řeště ho zde - na Imoen si holí mágů (sekce SoA - předměty) zakouzlete Past na kouzla (sekce Soa - kouzla) - Uvěznění, vysátí úrovní i Maso na kámen past zruší, takže nebudete muset tolik nahrávat. Výslednkem bude silná Imoen a tak 3-5 lektvarů neuvěřitelného léčení.http://www.baldursgate.goo.cz !!! http://www.baldursgate.goo.cz. !!!!!!!