Designéři firmy BioWare dali do hry takový 'menší' žertík, který prostupuje skrz všechny díly Baldur's Gate. Výsledkem tohoto žertíku je právě Big Metal Unit. Aby jste ho mohli získat, potřebujete najít určité předměty ve všech třech hrách;Baldur's GateBaldur's Gate II: Shadows of Amn a Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Tyto přeměty jsou: Zlaté kalhoty z Baldur's Gate, Stříbrné kalhoty zBaldur's Gate II: Shadows of Amn a Bronzové spodky z Baldur's Gate II: Throne of Bhaal.

V následujícím návodu se dozvíte, jak tyto tři předměty získat a následně použít k vytvoření Big Metal Unit. V návodu budou použity koordináty myší k určení různých lokací atd. K použití tohoto doplňku stačí zmáčknout tyto klávey: vBaldur's Gate zmáčkněte 'L', v Baldur's Gate II a Throne of Bhaal je to 'X'.ZLATÉ KALHOTY

 

Na začátku Baldur's Gate se i přes všechny nesnáze dostanete do Přátelské náruči, kde si promluvíte s Khalidem a Jaheirou.

 

Friendly Arm Inn

 

Ve třetím patře hospody, kde najdete výše zmíněné společníky, najdete šlechtice (na koordinátech X 325 Y 673). Souhlaste s tím, že mu vyperete jeho oblečení a on vám dá Zlaté kalhoty.

 

Nobleman

 

Jaké hezké kalhoty, no není to pravda! A pokud je nechcete, vraťte mu je, a on vám dá opravdu hodně zlata. To není špatné, že?

 

Golden Pantaloons

 

Na konci hry se ujistěte, že je pořád máte v inventáři, a exportujte (následně importujte...ehm...pro pořádek) do Baldur's Gate II: Shadows of Amn.STŘÍBRNÉ KALHOTY

 

Tentokrát to nebude tak jednoduché. Musíte splnit jeden úkol, abyste mohli získat tento unikát. Jsou dvě možnosti jak splnit zmíněný úkol, jako zlá postava nebo neutrální (je jedno, jaké máte přesvědčení.http://www.baldursgate.goo.cz). Pokud se rozhodnete udělat tento úkol jako zlá postava, ztratíte dva body z reputace. Takže si pak nezapomentě dojít do chrámu a reputaci si obnovit. Pokud se ho rozhodnete splnit jako neutrální postava, neztratíte sice reputaci, ale zato dostanete o dost míň zkušeností. Nakonec ale budete rádi, že máte konečně ty proklaté Stříbrné kalhoty!

Po tom, co spustíte Baldur's Gate II: Shadows of Amn a importujete si svoji postavu z Baldur's Gate, která měla Zlaté kalhoty, je čas, aby jste je znovu našli. Svoje kalhoty si můžete vyzvednout ze zapastěného obrazu na těchto souřadnicích: X 3117 Y 2691. Je to ta místnost, kde je vybavení (různé zbraně, brnění atd.) Irenicově vězení, taky je tam Golem, který stráží ono vězení. Nyní postupte do kapitoly II. Běžte na Hřbitov, dále ke hrobu na těchto souřadnicích: X 989, Y 669. Kliknutím na něj započnete úkol 'Pohřben zaživa'.

 

Graveyard

 

Navštivte Tidirův hrob na hřbitově a prohledejte ho, čímž Tidira zachráníte. Promluvte si se Sethlem, správcem hřbitova, a vyhrožujte, že půjdete za zaměstnavateli. Jděte k Delosarově hospodě (most). Jižně od ní je týpek v rudém plášti. Vyhrožujte mu a následujte ho k další budově. Jeho společníci ho zabijí a odejdou. Vyběhněte po schodišti a zachraňte Lady Elgeu. Zlá postava: Řekněte jí, že jí osvobodíte až potom co dostanete svoji odměnu. Nyní, pořád v té samé místnosti, si přečtěte dopis, který najdete ve skřínce na těchto souřadnicích: X 399 Y 225. Píše se tam, že máte jít po setmění před Mědenou čelenku v Chudinské čtvrti a setkat se tam s Weltherem (X 2039 Y 2669). Řekněte mu, že si jdete pro svoji odměnu a kalhoty jsou vaše, ale klesne vám reputace. Not so good: poté co se setkáte s Lady Elgeou, jí řekněte, že v není v postavení, aby mohla něco nařizovat. Your next selection is that you have not made up your mind. Přečtěte si dopis ze skřínky a vydejte se po setmění k Měděné čelence. Najděte Welthera. Nezačínejte s ním rozhovor, použijte prostě svoje zlodějské schopnosti a kalhoty jsou vaše. Vratťe se k Lady Elgee a nechte jí odejít, dostanete něco málo zkušenosti.

 

Welther

 

A ty, můj příteli, máš teď úplně nové Stříbrné kalhoty. To je ale pěkný módní doplněk, není liž pravda?

 

Silver Pantaloons

 

Právě teď máš dva potřebné kousky ze tří. Znovu se přesvědčte, že máte oba předměty v inventáři po zbytek hry. Na konci si svoji postavu znovu exportněte a následně importujte do Baldur's Gate II: Throne of Bhaal.BRONZOVÉ SPODKY

 

Importujte si postavu, která měla Zlaté i Stříbrné kalhoty do Baldur's Gate II: Throne of Bhaal a začněte hrát Throne of Bhaal.

V jedné části hry se při jednom velkém úkolu (hledání Svitku Navrácení) dostanete do Abazigalova doupěte.

 

Abizagal's Lair

 

Při splňováni tohoto úkolu se dostanete do jeskyně s mágem Iycanthem Šíleným na těchto souřadnicích: X 544 Y 685. Řekne vám, že vám nedá svitek, tedy do té doby, než mu přinesete oko Beholdera. Když mu řeknete, že je to pod úroveň Dítě Bhaala, poví vám, že poblíž viděl dobrodruhy, kteří by vám mohli pomoc. Najděte mladé dobrodruhy (Bondari, Nanoc Babar a Tim Goldenhand) ve stejné lokaci na souřadnicích X 610 Y 756. Bohužel jsou přeměněni na kámen. Sešlete na ně kouzlo, nebo použijte svitek 'Z kamene na maso'. Řekněte jim, aby pro vás udělali úkol s Beholdery a nerušeně se bavte :-)

 

Adventurers

 

Až se konečně vrátí, dají vám oko pro Iycantha a velice stylové (a odřené)Bronzové spodky.

 

Bronze Pantalettes

 

Nejenom, že jste se při plnění tohoto obřího úkolu nasmáli, ale hlavní je to, že máte všechny tři potřebné časti k sestrojení Big Metal Unit. Je čas se vydat do Amkethranu.http://www.baldursgate.goo.czBIG METAL UNIT

 

Nyní máte všechny tři potřebné předměty, neváhejte tedy a vydejte se do Amkethranu. Vylečte a vyspěte se, potom jděte ke kovářovi Kerrickovi (X 408 Y 375).

 

Amkethran

 

Nechte ho se podívat so vašeho inventáře, chytne ho posedlost a začne něco žvatlat o tom, že máte něco mega..energo...ehm...no prostě, že máte všechny předměty. Udělá pro vás Big Metal Unit a k tomu ještě pár dalších 'drobnůstek'. Pak odejde.http://www.baldursgate.goo.cz

 

Kerrick the Smith

 

Po vší té práci, hledání všech tří předmětů, konečně vlastníte Big Metal Unit.

 

The Big Metal Unit

 

Navíc dostanete s Big Metal Unit pár zajímavých věciček navíc: Big Metal Rods Frag Grenades, Pulse Ammo a Scorcher Ammo.

 

The Big Metal Rod

 

Když si Big Metal Unit oblečete, získá vaše postava AC -10, +5% k odolnosti na magii a navíc může stále používat kouzelné předměty, které jí přídávají bonusy k AC, jako třeba Prsteny ochrany atd. Vaše postava nyní vypadá jako Železný golem. Nakopejte všem zadek pro dobrotu, ať se Booovi zježí chlupy!

 

Wearing the Big Metal Unit