Dýka +1 hned na začátku   pouze TotSC

Člověk v kasárnách, který vám zadá v Candelkeepu za úkol mu přinést šipky do kuše vám po splnění dá i dýku +1, pokud máte charisma 18 a výš.


Jak snadno získat Bastard Sword +1    Od: Haakon

Stačí přijít uprostřed noci do Beregostu do Thunder Hammer Smithy. Nikdo tam není a v jedné z truhel je BS+1.


Tazokovy Rukavice bojových zkušeností    Od: Haakon

Když v Bandit Campu sejmete Tazoka (dá se, musíš být rychlejší a dozazit ho, než se vypaří), má u sebe Rukavice bojových zkušeností.

Knihy

Na zvýšení hlavních vlastností je prakticky jediný důvod (pokud pominu ty 'psychické' a Zlaté kalhoty), proč je lepší hrát s postavou importovanou z BG1, než začínat SoA.

 • Síla 
  • Najdete ji při útěku ze svítící tvrze (až v páté kapitole). Je v jejim podzemí (pozor na pasti).
 • Obratnost 
  • V hlavní místnosti gildy Stínových zlodějů v Baldur's Gate - od zloděje ve východní části dostanete úkol a zavede vás tam (heslo Fafhrd). Kniha je v sudu, hodně v pravo.
 • Odolnost
  • Tato kniha je na mapě Maják. Půjdete po západním pobřeží (slavné Mečové) na sever, pobijete sirény a vejdete do jeskyně - tam pobijete golemy a kniha je vaše (stejně jako pár dalších magických předmětů).
 • Inteligence 
  • Cesta za touhle knihou začíná v západní části BG - vlezete do domu čaroděje Ragefasta a po souboji osvobodíte nymfu (dá vám za to svoje vlasy a z těch si necháte ve východní části BG v obchodě udělat Nymf's Cloak (Cha +2)). Pak půjdete do severní části, před věž Mága Ramazitha (vysokej "maják"). Když si s ním promluvíte, dozvíte se, že po vás chtěl, abyste mu tu nymfu doručili. Rozlobeně odejde do své věže. Pronásledujte ho až do posledního patra. Tam ho zabte a o všechno oberte - Prsten ochrany +2, Náhrdelník kouzelného vlivu a kniha na inteligenci.
 • Moudrost 
  • První knížka moudrosti se získá celkem lehko, ale píše se to špatně: Ve střední části BG potkáte Lothandera (pouze pokud už jste splnili úkoly pro Scara) řekne vám, že celá vaše parta byla otrávena. Pomůže vám, pokud pomůžete vy jemu - vyléčite ho. Zajdete do stanu věštce Divinera na tržišti, věštec vás pošle do chrámu (Water Queen's house) v jižní části BG. Tam vás pošlou do domu Dámy (Lady's Hall v severní části BG) pro knihu na moudrost (kupte ji), za ni pak dostanete svitek na vyléčení Lothandera. Zrychlete si jednu postavu a s ní jděte do chrámu. Kněžce řekněte, že jí nedůvěřujete a že chcete nejdřív svitek. Pak už stačí říct, že jste ji napálili a žádnou knihu nemáte.. pokračovat nebudu, tohle neni návod na celou hru.
  • Druhou knížku najdete v první části podzemí Svítící tvrze, stejně jako knížku na sílu.
  • Poslední knížka na moudrost je v datadisku Tales of the Sword Coast v nadzemní části Drulagovy věže. Nemůžete ji minout.
 • Charisma
  • Je na mapě Gnollí pevnost - nepůjdete nahoru do hradu, ale dolu. Čekají vás xvratí jatka. Projdete všechny cestičky až se dostanete úplně na západ mapy. Jsou tam tři jeskyně - v jedné je kniha na Cha.

Ukryté předměty

Ve hře jsou různě umístěné magické předměty, které můžete najít prakticky jen pomocí souřadnic kurzoru - ty se vám zobrazí, když zmáčknete klávesu L.

FAI X2552
Y3760
Prsten čarování (zdvojnásobuje počet kouzel 1. úrovně, mág)
Oblast jižně od FAI X1004
Y1114
Prsten ochrany +1
Nashkel X186
Y2744
Plátové brenění z ankhega (AC 1)
Nashkelské doly X165
Y177
Hůlka ledu
Oblast východně od N. dolů X1955
Y2372
Prsten ohnivé odolnosti (+40%), Hvězdný Safír
Oblast západně od N. dolů X1793
Y414
Svitek Smrtící mrak, Svitek Barevná Koule
Oblast západně od Firewine Bridge X1575
Y1483
Vodní opál
Východně od Candlekeep X4418
Y1956
Diamant

Původní tabulku udělali pánové Ceon a Replay.