V této kategorii nejsou žádné články. Jsou-li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

Podkategorie

Rozdělení:

Popis

Levelování Bezejmeného za MÁGA je překvapivě jednodušší než jej levelovat za BOJOVNÍKA. Ne jen, že MÁGOVÉ potřebují méně XP na dosažení nového levelu než BOJOVNÍCI, ale má další možnost získat další XP skrze úkoly, které jsou pouze pro mága. Splnění úkolů pro Mebeth (díky nim se stane Bezejmenný mágem) a co je více důležité, pochopením Učení Zerthimonu z Neporušeného kruhu Zerthimonu, který má u sebe v inventáři Dak'kon a dalších úkolů, které může Bezejmenný splnit jen jako mág, dají tolik zkušeností aby se Bezejmenný dostal na 8. level MÁGA bez toho, aby leveloval jakýmkoliv jiným způsobem.

Kouzla v Planescape: Torment následují pravidla Advanced Dungeons & Dragons (AD&D), kdy mág na to, aby mohl používat kouzla musí si odpočinout.

Mág si kouzla zapisuje ze svitků do Knihy kouzel; Kněz dostává kouzla automaticky při postupu na level.follow Advanced Dungeons & Dragons (AD&D) rules in that the Mage must rest to replenish each spell used; Priest spells are gained automatically.

Během animací některých kouzel jako jsou Slzy Elysia nebo Smrtící mrak, je pohyb nepřítele zastaven a hráč nemůže zadávat nové příkazy, ale pohybové rozkazy, které již byly zadány, budou provedeny. Hráč může využít tento "volný pohyb" ke svému prospěchu (hlavně proti protivníkům na dálku), ale pozor na to, abyste si neposlali postavy do nějaké nebezpečné oblasti, když se vaše kouzlo spustí.

Během těchto animací, DoT kouzla (DoT=Damage over Time=zranění za určitý čas) jako je Kletba roje, budou pokračovat ve zraňování, ale v polovině času se zastaví, zranění je způsobeno dříve, ale je v důsledku menší než obvykle. 

Planescape: Torment nabízí širokou škálu zajímavých a unikátních postav. Od nepředvídatelných společníků až po silné nepřátele. Mnoho menších, ale stejně brilantních, postav může být zastíněných. Zde je seznam nejdůležitějších postav ve hře.

 
Z dola z leva do pravat: Vhailor, Dakkon, Fall-From-Grace, Bezejmenný, Annah, Morte (nahoře). Úplně nahoře: Paní bolesti. Nezobrazeni: Ignus, Nordom.

Obsah

 

Frakce jsou velké, organizované skupiny podobně smýšlejících jedinců postavených kolem jádra filozofického přesvědčení. Existuje patnáct frakcí v Planescape, ale pouze do jednoho z pěti se může Bezejmenný připojit.

Připojení se k frakci

Připojení k frakci vyžaduje, aby Bezejmenný mluvil k náboráři dané frakce a plněním svěřených úkolů tak prokázal svou hodnotu a přínos.
Bezejmenný se může připojit k jedné z pěti dostupných frakcí. Pokud už je v nějaké frakci, tak ji může opustit ve prospěch jiné, ale ztratí tím všechny výsady své stávající frakce.

Výsady frakce 

Přisahou poslušnosti k nějaké frakci vám umožní přístup ke zbraním, výbavě a dalším věcem dané frakce, které by pro vás byli jinak nedostupné.

Předměty jsou věci, které můžou být nošeny, použity nebo prodány u obchodníků. Jakýkoliv sebraný předmět může být zobrazen v inventáři družiny.

Obsah

  1. Inventář
  2. Identifikace
  3. Vybavení
  4. Spotřební předměty
  5. Úkolové předměty