Hexxat

Rasa: Člověk/Upír Vlast.: 20/14–20/16–14–14/12–12/10–18/14  Hodnocení: 10/10

Přesvědčení: Neutrální zlo                            Povolání: Zloděj

Kde je: Postává u baru v Měděné čelence, kde se u vás sama přihlásí o pomoc na hřbitově s jakousi hrobkou. Po splnění bude už jenom vaše.

Popis: Jak už jste si všimli, s Hexxat je něco lehce v nepořádku. Nebylo by to tím, že je černá a má afro, ale protože je upírka. Váže se na to několik pro i proti. Předně, jakožto upír má s přehledem nejlepší vlastnosti, jaké u NPC můžete mít! Nemůže trvale umřít; když jí klesnou životy pod nulu, prostě se půjde na 8 hodin vyspat do svojí rakve (kterou chytře nosí v pytli beztíže – další úložný prostor, jupí!). Rozprskne se vám během těžkého boje okolo a vám se nechce používat quicksave? Stačí na místě přespat a máte jí zpátky. Na druhou stranu: nesmí na přímé světlo, které jí bude zraňovat. Abyste s ní mohli chodit venku, musí na sobě nosit Dragomirův plášť, který jí sice chrání, na druhou stranu jí celkem drasticky snižuje vlastnosti (ty za lomítkem). Na její plné využití doporučuji nezapomínat kdykoliv, když jste vevnitř (nebo je venku tma) sundavat plášt, její vlastnosti jsou hlavně na začátku hry např. při probodávání nedocenitelné (od půlky hry se to dorovná opasky síly). Jediné, co mě snad trochu mrzelo je fakt, že je čistý zloděj. Přece jenom, od určitého levelu už je navyšování zlodějských schopností zbytečné, a třeba kit zabijáka by mi na ní sedl více. Na druhou stranu, lepšího zloděje jako takového ve hře nenajdete.

-

Jak je Hexxat výborná z čistě herního pohledu, jako charakter je... Zatraceně promarněná. Podle mě je to nejhůř napsaná postava z EE verze. Jeden by čekal, že když pojedete proti upírům, dostane se vám spousta komentářů, ale ne. Myslel jsem, že potenciálně nejzajímavější NPC ze všech (černá afro upírka-lesbička?) bude mít mnohem lepší scénáristy. Romance s hlavní postavou pro ženské charaktery, ale upřímně: za nic to nestojí. Navíc jsem u ní zaznamenal asi nejvíc nepřátelských reakcí v družině. Keldorn, Anomen a Valygar je v normě (kdo z nich by proboha toleroval upírku?), ale valil jsem bulvy, když se do Hexxat pustila i celkem tolerantní Mazzy a nekonfliktní Aerie! Kdepak, v hodné družině to s ní ani nezkoušejte, moc daleko byste se nedostali :)