Vytisknout
Kategorie: Druhové
Zobrazení: 633

Wilson

Rasa: Medvěd        Vlast.: 18+ - 9 – 18 – 4 – 4 - 4                Hodnocení: 6/10      

Přesvědčení: Pravý Neutrál                                                  Povolání: Grizzly                                      

Kde je: Na Wilsona musíme pomalu. Nachází se v lokaci Heretic Temple, nicméně aby s k vám přidal, musíte si promluvit se Zaviakem. Co to znamená? Potřebujete minimálně přijmout úkoly od Neery a Rasaada. Pokud ani jednoho nechcete v partě, nejjednodušší postup je nabrat Neeru, projít Divokým lesem do Skrytého útočiště, kde si promluvíte s hipíkem Zaviakem, který vám zadá úkol právě s milým méďou. Nyní můžete Neeru klidně opustit a naverbovat Rasaada (Trhov), který vám zpřístupní Abandoned Amphiteatr (Rasaadovy úkoly jsem nejel v češtině, takže si nejsem jistý, jak jsou přeloženy, ale vy už si určitě poradíte). Zde se snažte nevyprovokovat hlavního mnicha (hlavně nezmiňujte jméno Alorgoth, jinak dostanete na držku), který, pokud mu budete správně pochlebovat a přesvědčíte Rasaada, aby vše řešil v klidu, abyste se dostali dál, vám označí na mapě finální místo výše zmíněný Heretic Temple. Tak. Tady musíte jít na jih, přes most (heslo na strážného vám řekne mnich v amfiteátru, kdyby něco, je to 'Brightest light cast the darkest shadow' a chcete se připojit ke kultu) a od vstupu do chrámu dolů, kde je cvičiště s chycenými zvířaty a s naším medvídkem v kleci. Pozor! Až mniši odejdou, nejdříve si s Wilsonem promluvte; pokud ho pustíte bez rozhovoru, odejde a už se nevrátí! Slibte mu, že ho pustíte (buď bojem, nebo podplacením krotitele) a poté běžte zpátky na začátek celé lokace (Rasaada už v tuto chvíli můžete vyrazit, pokud nemáte místo). Tam na vás Wilson čeká, aby vám poděkoval a vy ho můžete v klidu naverbovat. Máte méďu!

Popis: Wilson je, no, ehm... Medvěd. Pokud by byl člověk, byl by ti mnich. Nemůže nosit brnění, pláště, prsteny, ani zbraně (nejsme ve světě Zlatého kompasu); na druhou stranu, se zvyšujícími se levely mu roste jak síla (na úrovni 40 až 23), z jeho pracek se stanou až +5 zbraně s 5 útoky za kolo a hlavně jeho medvědí odolnost. Vzhledem k jeho nízké obratnosti a nemožnosti nosit brnění bude Wilson schytávat hodně ran (a tím myslím fakt HODNĚ). To je vykompenzováno přirozenou regenerací, která začíná na 1hp za kolo a roste až na 6hp za kolo. Wilson má stejně jako Minsc schopnost zuřivosti (bohužel bez imunit) a umí medvědí objetí. Pokud si chcete Wilsona vyzkoušet (kdo by nechtěl?), čeká vás trocha práce. Přece jenom je ze začátku trochu slabší (asi jako Rasaad v jedničce), s postupem úrovní však roste síla jeho holých paží (bare/bear hands – chápete? Chápete? ...no nic). Wilson je potom přístupný v ToB přes portal (pokud ho budete mít alespoň na chvíli v partě, samozřejmě)

-

Wilson nemluví, jenom bručí, mručí a řve. Jediný, kdo tomu rozumí je Zaviak a Vy. V podstatě je to takový osobní Chewbacca (ovšem bez kuše). Co mě trochu zamrzelo, byla celková absence interakce s okolím. Přece jenom když vejdete do hospody s medvědem a nikdo se nad tím ani nepozastaví a barman mu v klidu naleje medovinu (hahaha... už těch pitmých vtipů nechám) a nachystá mu volný pokoj... Na druhou stranu je Wilson roztomilost sama a navíc: Kdy naposled jste hráli RPG s medvědem?  Romance s Hlavní postavou: Ne