Jak předměty složit:

Předměty vám v případě, že s sebou budete mít všechny části a dost peněz, složí trpaclík Cromwell v Přístavní čtvrti. Práce nebude stát víc než 10 000 a výsledek je většinou (nanic je snad jen brnění z ankhega) skoro famózní ;).POTŘEBNÉ KOMPONENTY

 

Vzhled Název Potřebné části Místo nálezu
Crom Faeyr Svitek Crom Faeyr, Kladivo blesků, Rukavice ogří síly a Opasek síly mrazivého obra Svitek má Thaxll´ssillyia, stínový drak v Ruinách chrámu. Kladivo blsků je v mozkožroutím doupěti ve stokách chrámové čtvrti (klíč k odemknutí dveří naleznete během úkolu Větrné vršky), Rukavice jsou v Planární kouli a Opasek získáte v doupěti Kuo-Toa v Podtemnu (Musíte před Demogorgonovu sochu poslat nějaké vámi vyvolané zvíře, následuje souboj).
Meč rovnováhy Drahokam hrušky, Rukojeť, Čepel Drahokam hrušky je v Irenicově pokoji ve vězení, Rukojeť meče je doupěti mozkožroutů v Podtemnu a Čepel Meče rovnováhy má Starší orb v doupěti Beholderů, Podtemno.
Stříbrný meč Stříbrná čepel, Stříbrná rukojeť Stříbrnou čepel dostanete od Seamona Havariana v Brynnlaw po zabití Desharika, Stříbrnou rukojeť má Kruin, který vás (pokud máte Stříbnou čepel) přepadne v Athakle (nebo cestou do ní).
Palcát ničení +2 Palcát ničení +1, Ilithiová ruda Palcát ničení +1 je v krvavém jezírku v doupěti Bodhi a rudu ilithia získáte při úkolu pro Helmův chrám (podrobný popis v sekci soa-předměty).
Vlna Čepel Vlny, Rukojeť Vlny Rukojeť najdete v Astrálním vězení při plnění úkolů pro Haer'Dalise a Čepel má princ Sahuaginů (můžete jí ukrást, nebo ho zabít).
Gaesenův krátý luk Gaesenova tětiva a Lučiště Gaesenova luku Tětiva je v domě koželuha (Úkol na Mostě) a lučiště je ve druhém patře Léčebny v bedně v místnosti s golemy (severní cesta).
Platová z krunýře ankhega Krunýř ankhega Stačí zabít nějakého ankhega, myslim že jsou pouze ve Větrných vršcích.
Zbroj ze šupin červeného draka Šupiny z červeného draka Šupiny nosí drak Firkraag, Větrné vršky.
Zbroj ze šupin stínového draka Šupiny ze stínového draka Tyto šupiny nosí Thaxll´ssilly v Ruinách chrámu.


VLASTNOSTI ARTEFAKTŮ

 

Vzhled Název THAC0 zranění očarování* Zvláštní
Crom Faeyr +5 2k4+3 +5 nastavuje sílu na 25, zabíjí kamenné golemy, hliněné golemy, ettiny a troly
Meč rovnováhy vs. neutrálním: +0; vs. zamteně a zákoně nutrálním: +1; vs. neutrálně dobrým a zlým: +2; vs. ostatním: +3 1k8 + vs. neutrálním: +0; vs. zamteně a zákoně nutrálním: +2; vs. neutrálně dobrým a zlým: +4; vs. ostatním: +6 +3 imunita na omámení a zmatení
Stříbrný meč +3 1k10+3 +3 25% šance, že nepřítel bude muset hodit na smrt s penalizací -2, jinak zemře.
Palcát ničení +2 +2 1k6+3 (2-12+4 vs. nemrtvým) +2 nemrtví hází s penalizací -4 na smrt, jinak umírají (i při neúčinnosti zbraně)
Vlna +4 1k10+4 +4 15% šance na +15 zranění, zabíjí elementály ohně, ifríty a salamandry (bez záchrany)
Gaesenův krátý luk +4 +2, +1-8 elektřinou +4 20% odolnost na elektřinu
Platová z krunýře ankhega - - - AC 1, typ: plátová zbroj
Zbroj ze šupin červeného draka - - - AC -1, typ: plátová zbroj, +50% odolnost na oheň
Zbroj ze šupin stínového draka - - - AC 1, typ: kožená zbroj, +50% odolnost na kyselinu

_________________


*) Určuje zda může nebo nemůže zasáhnout příšeru - některé mají odolnost na málo očarované nebo neočarované zbraně. (V takovém případě se v okně se zápisem průběhu boje napíše, že neni zbraň účinná.) U střelných zbraní se bere bonus očarování střely, nikoly luku/kuše/praku.