Chrám Auril – 1. patro

Po celém chrámu budete potkávat různě silné formy auriliiných kultistů – čekatele, bouřné bratry a sestry, kněžky. Navíc se tady budou flákat členové nekromantského kultu, zimní vlci a medvědi a kvanta barbarů. Vzhůru do boje!

Projděte místnosti vlevo a vpravo od vchodu a pak vstupte do příčné chodby. Vpravo je vstup do “svatyně” se sochami, kde na vás čeká první ze tří sester – Cathin. Pokecejte a proveďte nevyhnutelné – zabijte ji. Nyní běžte příčnou chodbou doleva. Ocitnete se vězení, které je navíc chráněno antimagickým polem. Pokecejte s Nathanielem, slibte mu, že najdete jeho výbavu, a odemkněte (zlodějem) jeho dveře. Totéž u dalších vězňů. Přijměte díky :) Na stole ve vězení seberte (a důkladně prostudujte!) vzkaz Mistra zámečníka. Jděte přes vězení dál a po eliminaci několika poskoků na vás čeká druhá ze sester – Lysara. Ani tady se boji nevyhnete.

Až bude po smrti, prozkoumejte zvláštní kolo v místnosti – je možné, že u něj stejně jako já strávíte (ač vyzbrojeni informacemi od Mistra zámečníka :)) dost rozčilujících chvil. Nakonec zjistíte toto: otočením kola vlevo na sever a vpravo na sever otevřete troje dveře ve stejné místnosti (pokecejte s šéfem abišajů a slibte mu pomoc), otočením vlevo jihozápadně a vpravo severozápadně otevřete dveře do Lysařiny studovny (objeví se hláška v okně) a konečně otočením doprava východně a doleva západně zrušíte magické stínění vězení … Potud teorie. Prostě točte kolem stále dokola, vlevo, vpravo, nahoru, dolů a jakkoliv jinak tak dlouho, až požadované efekty nastanou :) Důležití jsou abišajové a studovna. Pokud se k abišajům prostě nedostanete (nemáte na to nervy), vlezte do jejich jeskyně bočním vchodem do chrámu (vpravo venku od vstupu, kde probíhal souboj se Sherinacal)

Máte-li za sebou obě sestry a vězení, projděte v pohodě a klidu celé patro (a eliminujte vše živé) Na jednom místě se potkáte s mořským džinem (který se vytahuje jako guma z trenek), od něhož můžete získat nějaké dílčí informace, a v pravé části patra najdete schody s podivným obrazem. Schody i obraz zatím nechte být a do dalšího patra slezte (patřičně vyspaní) po schodech uprostřed patra (odkud jste vyhnali spoustu mizerných trollů)