Legenda:

 • 1 - První podlaží
 • 2 - Druhé podlaží
 • 3 - Třetí podlaží
 • 4 - Čtvté podlaží 
 • 5 - Můstek

Postup by Divoška Jája

1 - První podlaží

Zde vás přivítá Kaylessa, vojenská cvičitelka. Pěkně si s ní popovídejte – dá vám „překvapivý“ úkol, a to „pro změnu“ vybít poblázněné vojáky a přinést jim tak mír, blablabla, v podstatě totéž, co jsme slyšeli již výše. Samozřejmě kývněte. 

Za zamčenými dveřmi v tomto patře však kupodivu ještě neživoří slavní bojovníci, nýbrž podlí-padlí orkové. V západnější místnosti je možno něco vykutat zpoza převrácené postele, v pokojíku východnějším krom zatuchlého zlobra není vůbec nic.

2 - Druhé podlaží

Řekněte si spolu s Žižkou „Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme“ a bijte je. Jinak tu nic moc k vidění není, krom znaků, že nemrtví nejsou nikterak pořádkumilovní, a tak raději vystupte vzhůru po zříceninách, protože jinudy to stejně nejde.

3 - Třetí podlaží

Krom stínů ex-bojovníků jsou tu dvě plné truhlice – jedna na severo- a druhá na jihozápadě. Jinak se odsud můžete buďto vydrápat po schodech nahoru, nebo se dát chodbičkou k západu – do Labelasovy věže. Jenže stejně ještě nemáte všechny části astrolábu, pročež raději vystoupejte po rozvrzaném schodišti vzhůru.

4 - Čtvté podlaží 

Jakmile otevřete jedny dveře, zmizí i ty ostatní, a tak se brzy ocitnete v kruhu nepříjemných jedovatých pavouků. Arachnofobii stranou a raději proveďte ekologickou dezinsekci, ať tu můžete vykonat řádnou prohlídku těchto malinkatých prostor. 

Dveře na východě vedou k truhle, kde najdete knihu o jezdcích na hipogryfech z Ruky Seldariny, kteří tu snad kdysi sídlili. Jinak už tu není nic, a tak se můžete vrátit ke Kaylesse do prvního patra. 

Předtím, než s ní promluvíte, si připravte zbraně, neboť jejím posledním přáním bude zemřít v boji. Dopřejte jí to potěšení, krom poslední části astrolábu získáte ještě perfektní luk (Composite Long Bow +3!) a možná i něco navíc. Pak už vám nic nestojí v cestě, abyste prošli chodbičkou v předchozím poschodí, která vás po čase dovede za Larrelem.

5 - Můstek

Každý krok si budete muset poctivě vybojovat. Pokud nejste příliš vysazení na boj muže proti muži, postačí, aby váš mág seslal vždy pár ohnivých koulí do temnoty před vámi, čímž zničí protivníky takříkajíc hned v zárodku. Zkušenosti za to budou tak jako tak.

Zde se dostanete až do Labellasovy věže.

Legenda:

 

 • 1 - První podlaží
 • 2 - Druhé podlaží
 • 3 - Třetí podlaží
 • 4 - Čtvté podlaží 

Postup by Divoška Jája

1 - První podlaží

V „kanceláři“ spatříte důstojníka, k němuž se brzy vyrojí jeho (velmi) četní podřízení. Podporuje je čaroděj, pročež tento boj nebude zrovna z nejlehčích. Odměnu naleznete na severovýchodě v hromadě sutin. Nic víc, nic míň.

2 - Druhé podlaží

Toto je další velitelská pracovna se spoustou obránců, včetně mága a klerika, ovšem pro vás již jistě velkou hrozbu znamenat neboudou (pro každý případ je tu přece klávesa L – „load“)! Ve dvou z psacích stolů jsou poklady, z čehož jeden tvoří druhá část astrolábu.

3 - Třetí podlaží

Nyní jste se dostali do důstojnické ubytovny. V každé z komůrek – krom jihozápadní – je pro vás (mimo několika obyvatel) i nějaké hmotné překvapení.

4 - Čtvté podlaží - Arboretum 

Na vrcholku věže přebývá Valestis, strážkyně tohoto místa míru. Jenomže známky destrukce jsou tu více než markantní, a pomoc nebude tak jednoduchá. Musíte pro ni sehnat tři věci:

 • čistou vodu (má ji Kontik v Jorilově ledové jeskyni – ledovec Wyrmův zub  Wyrm‘s Tooth), 
 • semínka rostlin (doupě Malavona, Dolní Dornova hlubina  Lower Dorn‘s Deep
 • bezprizorní zvířátka (prodává je temný elfí obchodník Nym v útočišti otroků v Dolní Dornově hlubině Lower Dorn‘s Deep).

Jak vidíte, vše objevíte až mnohem, mnohem později, a tak zatím budete muset pokračovat v cestě a posléze se sem vrátit – jste-li náležitě šlechetní (nebo zkušenostíchtiví – a že jich za tento questík není zrovna málo).

Náseduje cesta do Solonorovy věže.

Legenda:

 • 1 - První podlaží
 • 2 - Druhé podlaží
 • 3 - Třetí podlaží
 • 4 - Čtvté podlaží 

Postup by Divoška Jája

1 - První podlaží

2 - Druhé podlaží - Obydlí čarodějů 

Ano, tady (ne)přežívají tito dříve hrdí a vznešení elfové, ovšem slitováni od nich při jejich prokletí nečekejte. Hlídá je pár bojovníků, s nimiž si lze snadno poradit; důležitější je nedovolit kouzelníkovi dokončit zaklínadlo, pak vám nezpůsobí žádné problémy. Poklad najdete v místnosti západní, severozápadní (Evaynin deník, bude se vám hodit) a východní.

3 - Třetí podlaží - Knihovna 

Zde vládne knihovnice Custhantos, z jejíž nabídky se můžete dočíst leccos o historii Ruky Seldariny. Pokud na to nemáte náladu, vezměte si alespoň knihu o teorii Mythalu, čaroděj v Kuldaharu vám za ni dobře zaplatí (snad – v původní verzi se na tomto místě vyskytla chybka, ale patch už to snad spravil). Že byste chtěli raději něco ukrást? Tak v tom máte smůlu!

4 - Čtvté podlaží - Larrelova laboratoř 

S Larrelem si moc nepopovídáte, dokud nespravíte astroláb. 

Jednotlivé části: 

 1. první z 1. patra přístupného shora
 2. druhou z 2. patra Corellonovy věže 
 3. třetí ze 3. patra Solonorovy věže
 4. čtvrtou od Kaylessy v 1. patře Shevarashovy věže 

Nalezené části předejte jeho fámulusovi Gelarithovi, který je umístí, kam patří, a pak si teprve promluvte s Larrelem. Vezme si drahokam Heartstone, určí vám další cíl putování – Dornovu hlubinu (Dorn‘s Deep) a budete-li ochotni naslouchat, poví vám srdceryvný příběh o pádu Ruky Seldariny. Předejte mu též deníček jeho dcery Evayne(za expíky). Můžete se pak teleportovat do Kuldaharu nebo pokračovat.

V momentě, kdy se necháte přenést do Dornovy Hlubiny, začíná další kapitola.

Legenda:

 • 1 - První podlaží
 • 2 - Druhé podlaží
 • 3 - Třetí podlaží
 • 4 - Čtvté podlaží 

Postup by Divoška Jája

1 - První podlaží

Tato svatyně vykazuje smutné známky rozkladu kdysi nádherného místa. Uprostřed stojí osamělá kněžka Denaini – jediná z místních bohoslovců, která si zachovala vlastní rozum. Poprosí vás, abyste přinesli klid (=likvidaci) ostatním kněžím, kteří pozbyli své identity a straší jako monstra ve vyšších patrech. Slibte jí to a hurá nahoru!

2 - Druhé podlaží

Na bláznivé kleriky nasaďte kouzla hromadného ničení. Pak se porozhlédněte kolem, čekají tu na vás dva poklady (truhlice a trojsudí).

3 - Třetí podlaží

Dtto. Jeden z nepřátel vlastní cosi hmotného, uprostřed je truhlice a na pódiu trůní bedna, v níž se mimo jiné skrývá třetí část astrolábu.

4 - Čtvté podlaží 

Hlavní kněžské centrum je rozděleno na „dílky“; se sbíráním cenností začněme třeba zleva (nebo-li od západu), ve směru hodinových ručiček a v následujících kusech nábytku: 

 •     1. místnost (střežená) – truhla; 
 •     2. místnost (nestřežená) –  jakási špajzka; 
 •     3. místnost (nestřežená) – komoda; 
 •     4. místnost (nestřežená) – komoda; 
 •     5. místnost (střežená) – dvě truhlice, z nichž jedna obsahuje svěcenou vodu, kterou doručte dolů Denaini. 

Sdělte jí, že všichni klerici jsou na pravdě boží – kromě zkušeností dostanete i nějakou prima věc; za svěcenou vodu jsou pouze (nemalé) expíky, a k tomu se posléze můžete pokochat pohledem na očištěné nádržky u nohou soch elfích bohů. 
A teď zpátky na „rozcestí“ a vzhůru do Sheverashovy věže.