kuldahar big

Za časů, kdy byl svět Toril ještě „mladý“, Silvanus bůh přirody zasadil strom z jediného žaludu na severním úpatí mrazivého „Hřbetu světa“. Ten rostl po tisíciletí a dosahoval do neuvěřitelné šíře a výše. Silvanus nazval strom Kuldaharem a vyživoval jej. Kuldahar byl spjatý s prapůvodní silou světa a tak kolem sebe šířil teplo a skýtal ráj v nehostinných subarktických horách všem formám života.

friendly arms inn

V tomto článku budete moci shlédnout tři místa, která jsou velmi podobná místům, které můžete najít v samotném Baldur's Gate. Musím velice poděkovat Jakubovi Bukvovi Maškovi za jeho příspěvek na facebooku a nápad s těmito místy. Trochu jsem hledal a našel ještě Přátelskou náruč. :) Děkuji ještě jednou Kubo a jistě se těšíme na další místa. ;) :) 

medvedi

Jeskynní vlevo, strašlivý vpravo.

Medvědi jsou savci, kteří jsou převážně všežraví a mají tendenci se lidem vyhýbat, pokud nejsou vyprovokováni. Výjímkou porušujícím toto pravidlo musí být opravdu vyjímečná situace. 

Přestože medvědi postrádají mimořádně nadpřirozené shopnosti, i tak není radno si s nimi zahrávat, protože větší medvědi pro špatně připravené dobrodruhy, dokážou být nelehkým soupeřem.

ankheg 4e

Ankheg je velká hmyzoidní nestvůra s mnoha útlými končetinami a obrovskými tykadly. Bývá zahrabaný v zemi a z ní také loví.