Když si pokecáte s důstojníkem Vidou mBD0020, tak vás požádá, abyste zašli pro posili do velitelství Ohnivé pěsti mBD0030. Na velitelství je pak na vás, co řeknete důstojníkovi Jenkinsovi, jak má zacházet s uprchlíky. Když se pak vrátíte zpět k důstojníkovi Vidovi, dostanete zkušenosti a Lektvar jasné mysli.

Part 1 - Taverna Elfí píseň (mbd0109)

sqbd0109 zaviaks vision quest 1

Proto, abyste mohli dostat tento úkol, musíte vstoupit do taverny Elfí píseň a najít Zaviaka v jeho pokoji. Během rozhovoru s ním vám dojde, že Zaviak vlastní magické brýle, které umožňují vidění nepřirozených bytostí. Vezměty si tyto jeho Brýle pohledu (Spectacles od Spectacle) od něj.

Nasaďte si je místo helmy a první bytost, kterou můžete najít je hned v témže podlaží, ve kterém se nachází a je jím ohnivý elementál jménem Al-Alai. Promluvte si s ním, ale konverzace neskončí mírumilovně, takže je dobré se na něj předem připravit a to minimálně tak, že dáte svým členům ochranu proti ohni. Al-Alai se totiž "nečekaně" zaměřuje na použití ohnivých útoků. ;) :)

Odměna: 6000xp

Part 2 - Křižovatka pobřežní cesty (mbd1000)

sqbd0109 zaviaks vision quest 2

Další bytost na seznamu je Gauth. Můžete se s ním setkat u kamenných soch v oblasti Přechod pobřežní cesty (mBD1000). Krouží v severo-západním rohu mapy na mítině s kamenými sochami. Pokud konverzace s ním pro vás skončí soubojem, pak je dobré se na něj připravit, používá zpomalující, paralizující útoky a blesky. Pokud jej zabijete, nechá po sobě magický prsten - Prsten ohnivé odolnosti a vy dostanete 6000xp.

Tip: Mě se povedlo, nevím zda-li je to tím, že mám kouzelníka nebo že mám charisma 21, ale podařilo se mi jej přesvědčit, ať odcestuje na sever, za krusádou, že tam bude mít mnohem víc potravy (kouzelníčků), na kterých si bude moci pochutnat, takže se mi podařilo toto setkání projít bez boje.

 

Part 1 - mBD0109 - Elfí píseň první patro

Zadání úkolu:

Tento úkol dostanete, když půjdete do taverny Elfí píseň a tam půjdete do kuchyně a promluvíte si s Irinou. Ta vám poví, že jí došly veškeré zásoby rubínového vína. Požádá vás tedy, abyste ukradli barel vína ze suterénu paláce.

Možná řešení:

  • odmítnout
  • souhlasit (zdarma)
  • souhlasit (za peníze)
  • souhlasit (pokud vám dá peníze, abyste je mohl nechat na místě, odkud vezmete víno) - dá vám 50 zl.
  • očarovat víno (když jsem hrál za mága, objevila se mi možnost jí říct, že jsem kouzelník, a že jí můžu obyčejné víno očarovat tak, aby chutnalo jako rubínové víno - dostal jsem 500xp a helmu Battle Tankard

wine

Jakmile se rozhodnete pro nějakou volbu (pokud jste tedy nebyli mágové a víno jí neočarovali) odejdete z taverny a půjdete do Vévodského paláce, kde zajdete do suterénu mBD0116 a tam hned vedle cely omylem zavřeného důstojníka Ohnivé pěsti je ten správný barel s vínem. 

Můžete víno ukrást nebo na místě nechat peníze, které vám dala Irina. Vraťte se zpět za Irinou a dostanete odměnu. Dostanete za to Battle Tankard, helmu, která vypadá jako "krígl". 

Zadání úkolu:

Musíte vstoupit do Čarovných rozmanitostí mBD0121 a promluvit si s Halbazzerem Drinem. Během konverzace vás požádá, abyste mu přinesl truhlu s prázdnými lahvičkami z prvního patra. Běžte nahoru mBD0122 a tam ji vemte. 

Záhy se objeví skupina zlodějů vedená Yashnou. Budete muset s nimi bojovat.

Tip: Mě se nejlépe osvědčilo na ně hodit kouzlo SÍŤ  a s Minscem s jeho pavoučím obouručákem z BG I, byli lehkými protivníky. ;) :)