Part 1 - Taverna Elfí píseň (mbd0109)

sqbd0109 zaviaks vision quest 1

Proto, abyste mohli dostat tento úkol, musíte vstoupit do taverny Elfí píseň a najít Zaviaka v jeho pokoji. Během rozhovoru s ním vám dojde, že Zaviak vlastní magické brýle, které umožňují vidění nepřirozených bytostí. Vezměty si tyto jeho Brýle pohledu (Spectacles od Spectacle) od něj.

Nasaďte si je místo helmy a první bytost, kterou můžete najít je hned v témže podlaží, ve kterém se nachází a je jím ohnivý elementál jménem Al-Alai. Promluvte si s ním, ale konverzace neskončí mírumilovně, takže je dobré se na něj předem připravit a to minimálně tak, že dáte svým členům ochranu proti ohni. Al-Alai se totiž "nečekaně" zaměřuje na použití ohnivých útoků. ;) :)

Odměna: 6000xp

Part 2 - Křižovatka pobřežní cesty (mbd1000)

sqbd0109 zaviaks vision quest 2

Další bytost na seznamu je Gauth. Můžete se s ním setkat u kamenných soch v oblasti Přechod pobřežní cesty (mBD1000). Krouží v severo-západním rohu mapy na mítině s kamenými sochami. Pokud konverzace s ním pro vás skončí soubojem, pak je dobré se na něj připravit, používá zpomalující, paralizující útoky a blesky. Pokud jej zabijete, nechá po sobě magický prsten - Prsten ohnivé odolnosti a vy dostanete 6000xp.

Tip: Mě se povedlo, nevím zda-li je to tím, že mám kouzelníka nebo že mám charisma 21, ale podařilo se mi jej přesvědčit, ať odcestuje na sever, za krusádou, že tam bude mít mnohem víc potravy (kouzelníčků), na kterých si bude moci pochutnat, takže se mi podařilo toto setkání projít bez boje.