sqbd2100 creeping darkness 1

Tento úkol je propojen s hlavním úkolem Překročení Boareskyrského mostu (mqbd2000). Jakmile se ocitnete uvnitř pevnosti (mbd2100), pošle vás Khalid, abyste se setkali s Wynanem Hessem a rozebrali obranné možnosti tvrze. Během této konverzace, vyrušíte Wynana z koncentrace, což způsobí na krátkou chvíli povolení obrany tvrze a to způsobí průnik projektilu z katapultu do tvrze. Po jakmile po explozi získáte znovu vědomí, běžte do hlavní místnosti tvrze, kde naleznete magický čarokámen, který neustále bude oslabovat obyvatele tvrze. Wynan vás požádá o vyřešení tohoto problému.

sqbd2100 creeping darkness 2

Použijte teleportační kruh, abyste se dostali zpět do lesa a běžte do křižáckého tábora. Jakmile dostanete povolení ke vstupu do tábora (vedlejší úkol Pohřešovaná hlídka – sqbd7200-missing-patrol. Vydejte se do západní části tábora a nejděte tam mága jménem Vichand, který je zodpovědný za celou situaci. Vašim cílem je donutit Vichanda, aby vám vydal svitek, který použil k očarování čarokamene. Můžete jej vydírat, příkladně tím, že odhalíte, kdo doopravdy jste. Nepokoušejte se na něj útočit a také nevolte příliš jemné varianty dialogu.

Vraťte se zpět za Wynanem Hessem se svitkem. Dejte svitek mágovi a nesnažte se za svou službu požadovat platbu, protože by to způsobilo souboj s obyvateli tvrze, po kterém jistě netoužíte. Čarokámen bude svitkem „deaktivován“, ale poté se u něj objeví Přízrak. Buďte připraveni eliminovat stvůru, ale nebojte se, protože lidé v místnosti vám pomůžou.