sqbd2100 tender of the dead 1

Pro odemčení tohoto úkolu se musíte setkat se ženou zvanou Junia, která se nachází v místnosti s oltařem (mbd2000 – mapa boareskyrského mostu). Setkání se vám nabídne po tom, co dokončíte úkol sqbd2100 – Plíživá temnota, což je poté, co neutralizujete negativní efekty Čarokamene. Junia vás požádá o přenesení tří mrtvých těl k oltáři. Jsou to lidé, kteří zemřou při průniku čarokamene do hlavní místnosti pevnosti a jsou označeni na screenshotu výše. Musíte vzít všechny tři mrtvoly a dát je na oltář (přesunout těla z inventáře party do „inventáře“ oltáře).

Varování – Vyberte si nějaký charakter, který má vysokou nosnost, jinak bude charakter velmi přetížen a nebude se moci pohybovat.

sqbd2100 tender of the dead 2

Promluvte si znovu s Juniou, která vám řekne, že identifikovala mezi mrtvými ženu, která je Tharantisovou sestrou. Junia vás požádá, abyste Tharantise informovali o smrti jeho sestry. Tharantise najdete na vrcholu pevnosti. Jakmile jej informujte o špatných zprávách, budete požádán o donesení zlatého náhrdelníku, který patřil jeho sestře Kendře.

Vraťte se za Junií a požádejte ji o přívěšek. Povšimnete si, že ostatní mrtvolám se také ztratily cennosti. Junia poukáže na Ymoriho, který by měl být za to zodpovědný a pošle vás, abyste se po něm poohlédli. Odejděte z pevnosti pomocí teleportačního kruhu a jakmile se ocitnete v lese běžte na severozápad. Budete potřebovat dosáhnout místa s mrtvolou, které je označeno na screenshotu výše (mbd2000). Pokus o prozkoumání těla způsobí, že se na místě objeví velká skupina zombíků, takže buďte připraveni na boj. Jakmile pozabíjíte nemrtvé, prohledejte pozůstatky, přičemž jedny z nich budou Ymoriho. Vezměte si Přívěšek.

sqbd2100 tender of the dead 3

Vraťte se za Junií a během konverzace ji obviňte z toho, že vás poslala na jistou smrt. Jakmile si ji poslechnete, můžete jí poděkovat za zbavení se kultisty předtím, než způsobil nějakou škodu jiným lidem (druhá dialogová možnost) nebo ji přinutit k útoku na vás (první nebo třetí dialogová možnost). V druhém případě si musíte uvědomit, že Junia kouzlí velmi silná kouzla a přivolá Wighty na její pomoc. Nehledě na to jak se rozhodnete, vraťte se za Tharantisem a dejte mu Kendřin přívěšek. Pokud jste zabili Junii, vraťte přívěšek a odměnou vám bude zvýšení reputace party.