Pokud budete moc dlouho mluvit s kdekým v Podtemnu, může se stát, že vás jednoduše prokouknou :)

baldr000

blesk pocasi

Jak vidíte, když je bouřka létají po obloze blesky a ani v Baldur's Gate tomu není jinak. Takže asi i zde bude platit zlaté pravidlo: "V bouřce se neschovávej pod strom." Nevím jestli blesk zasáhne toho, kdo je pod stromem, ale jisté je, že tu je a může působit velké škody. 

Inu, co závěrem říci? Asi tolik, že pokud se nacházíte v bouřce venku, radši vyhledejte přístřeší. 

Zde přidávám vlákno z návštěvní knihy a poděkování Kapitánu Preclíkovi za screenshot a podělení se o svou zkušenost. 

 

Kapitán Preclík

U toho džina jsem si nevěděl rady, tak jsem zbaběle utekl a vrátil se, až když mu vypršely ochrany 

Stejně nejlíp jsem měl vyřešenýho Drizzta, nedávno se mi v BG1 nějak zacyklily blesky za bouřky a neustále každejch pět minut to někam prásklo (radost, když to 2x po sobě dostala právě Neera). No a právě Drizzt to dostal taky, aniž bych ho chtěl zabíjet. Insta kill, dostal jsem zkušenosti a všechny věci úplně zadarmo  Celkem dobrej bug

Elemir

Normálně silnější mágy taky "pozoruju" z povzdálí, ale tady nevím, co mě napadlo, zkusil jsem snad Dispel. Kouzlo prošlo a změnilo efekt  Jinak on je ten džin docela hnusný, další nepříjemné překvápko je čtveřice ogřích mágů v Baldurově bráně.

Drizzta jsem zkoušel jen jednou a klasicky dle rady s ústřílením přes jezero. I tak to bylo na dlouho. Takže tohle si určitě zapamatuju. Já myslel, že je na magii docela odolný. Jinak ten blesk je výborné kouzlo.

Kapitán Preclík
Magie je magie, ale tady ho to zabilo asi proto, že to byl přírodní blesk  nebo nevím, nedokážu si to jinak vysvětlitKapitán Preclík

Ramon

Přírodní blesk? Tak to jsem ještě  nestřetnul. Chápu to dobře, že může do mé družiny za příslušného počasí zcela náhodně trefit instant kill?

Kapitán Preclík

No problemo, takhle to je super 

Jinak k těm bleskům - pátral jsem po tom, oficiálně to měla bejt srandička od tvůrců, začne pršet, bum, dostal jsi bleskem. Mělo se to stát tak jednou, maximálně dvakrát, ale s přechodem na EE se to trochu vymklo kontrole. Může se stát, že při procházení západní pobřeží (hlavně lokace Maják) při dešti začne OPAKOVANĚ práskat jeden blesk za druhým. A když přejdete do jiné lokace, kde taky prší, blesky automaticky přejdou i sem. Jde o to, že mají naprosto náhodné cíle na obrazovce, ale protože většinou jste na ní hlavně vy a vaše parta, inu... Ten Drizzt byla kurevská náhoda, co vám budu vyprávět  Pokud to někoho sere, není nic jednoduššího, než vypnout počasí.

Tady to dostala Branwen