Říční jeskyně

 

Říční jeskyně – vstup

Jen co se trochu rozkoukáte, už vás animace vtáhne do děje – bílý dráček a s ním nějací létavci. Vypadá to sice na první pohled nebezpečně, ale opravdu jen na první pohled – jsou to žabaři! Až jim nasekáte, vydýchejte se – další porce plazů vás čeká uvnitř. Pokud jste v Targu neodhalili (proč, ptám se?) pravou podstatu kpt. Mariňáka, nastane ta chvíle teď. Ten pacholek vás nejdřív vmanévruje do boje s draky a pak se na vás (po patřičné přeměně) se svými poskoky vrhne. Zabít. Nic důležitého.

Říční jeskyně – ústí

Další porce přerostlých ještěrek – až s nimi skončíte, proberte se poklady na zemi a dobře se připravte – jeskyně duergarů nejsou žádná procházka!

Říční jeskyně – duergaři

V celé lokaci (pozor, je rozdělena na dvě části!) na vás budou „vyskakovat“ ze stěn hákovci v množství rozhodně větším, než jen velkém! Na S najdete zavalenou chodbu (a v „místnosti“ před ní kvanta hákovců, strážných hákovců a v jejich čele bude samotná matriarcha hákovců – tak bacha! O místnosti plné ohnivých broučků se ani nezmiňuji :)) Velmi brzy zjistíte, že k odstranění závalu budete potřebovat něco onačejšího než jsou zbraně. Na to je ale ještě čas. Projděte do další části jeskyně a pobijte trolly a hlavně – VŠECHNY okrové slizy (mají odpornou tendenci se dělit, řešením je záplava ohně!) Až se vypořádáte se záplavou slizu a killnete toho hnusáka na konci, seberte z mrtvoly klíč (a ujistěte se, že jste SKUTEČNĚ vybili vše, co šlo – v dialogovém okně se vám MUSÍ po poslední mrtvole objevit hláška!)

Je-li všude čisto, jděte do poslední neprozkoumané chodby na SV a pomocí klíče si odemkněte. Pokecejte s šéfem otrokářů Dargabem a poté s vůdcem duergarů Barzamem. Bude po vás chtít vyčistit jeskyně od všemožné havěti – tak mu řekněte, že je to už dávno hotovo – dostanete odměnu a expy. Můžete se s ním domluvit i na dalším úkolu (vyhladit klášter Černého havrana) a nebo naopak vyhladit duergary – jak je ctěná libost! Pokud duergary hned nevyhladíte, můžete se u jejich kněze (Zama) vyléčit a u jednoho z trpaslíků (Draga? Drogo?) nakupovat. Máte-li slušnou Int, můžte mu pomoci s kuší a vylákat z něj jeden exemplář. Vzadu v kobce najdete spektru – můžete ji zabít, ale máte-li paladina či kněze na slušném lvlu, můžete ji za solidní expy odvrátit a tím osvobodit.

Tak či tak, nezapomeňte si ze skladu sebrat důlní nářadí a až s duergary skončíte, vydejte se zavalenou chodbou dále.

Říční jeskyně – konec

Projděte celý komplex kromě SV části. Budou na vás všude útočit klepetnatci, ale není to nic, co by vás zastavilo. Až budete mít všude čisto, doporučuji se vyspat a naházet na sebe skutečně VŠECHNA posilující kouzla, která máte. Čeká vás tuhá partička, vedená mágem z luskanské „Hostitelské věže“ (vzpomeňte na Neverwinter Nights – to je ta věž, kterou jste v Luskanu nechali v troskách :)) a kamarádem Phaena (Targos, zrádce v kouzelnických hadrech – pamatujete?), mocným mágem Haršomem. Souboj to není jednoduchý, ale nakonec Haršom i se svými poskoky padne (při hovoru s ním se také dozvíte, co se stalo s Caritou a Leevim, vámi odhalenými vrahy Kyostiho z Toulavé vesnice) V jeskyních už vás nic zvláštního nečeká, otevřete si Haršomovým klíčem bránu a jděte dál – před vámi je klášter Černého havrana.

Chladná blata

Pasti a pavouci – to je uvítání, které vám Chladná blata připraví. Následují trollové, opět trollové a na konci banda barbarů z kmene Černého havrana v čele s Hadbrukim. A nebudou moc přátelští. Až jim nařežete, seberte nejprve dole u řeky ledovou růži pro Venlu (pomožte si ALTem) a doneste ji léčitelce do vesnice. Pak si pohrajte se šutry, tvořícími bránu – není to nic těžkého, přijdete na to sami a hned. Jedna postava ať šoupe balvany, zbytek družiny nechť likviduje zjevivší se barbary, kterým se to nelíbí. Nakonec je průchod volný a vy můžete jít dál … přímo do náruče létajících bestií. Až se vypořádáte i s nimi, doporučuji SAVE a vyspat se – lépe ale bude vyspat se o lokaci dál, před Vymýceným lesem ve stanu – všude jinde vás totiž budou ze spánku rušit bandy potížistů – trollů, pavouků, vlků a potulných barbarů. Až budete připraveni, jděte dále.

Vymýcený les naposled

Nebojte – už to bude formalita. V místě, kde stával duch, je nyní … ehm … no budiž, postavme se k tomu čelem … temnoblud. Tak. Prostě oživlý strom, který je navíc agresívní. Asi kvůli jménu. Ale věřte, agresívní byl, i když se jmenoval „Dark Treant“ Udělejte z něj otop a jděte dál na V. Potkáte jeho soukmenovce (doslova a do písmene!), ze kterých udělat třísky je sice kapánek těžší, ale nakonec to klapne a před vámi se (konečně!!!) otevře cesta ven z toho prokletého lesa. Taky byste chtěli dostat do rukou toho pacholka, který to vymyslel? Jen počkejte – to je teprve začátek obludností, které na vás (nás) čekají!

Před vstupem do další lokace není od věci se vrátit do stanu a vyspat se – Chladná blata rozhodně nemají pověst mírumilovné louky či mokřadu :)

Vymýcený les potřetí

Pokecejte s duchem na začátku lesa – všichni kolem se zbláznili, další dobrý skutek na hrbu! Tak honem do toho (a rychle od toho) Dojděte až ke Stonehenge – a hele! Další cesty dál! Opět (stará písnička) – probojovávejte se dalšími a dalšími lokacemi, rozčilujte se nad otravnými pastmi a zabíjejte nemrtvé spoluobčany. Nakonec nevyhnutelně doputujete po trase Stonehenge – JV – JV – SV – SZ – SZ – SV – SAVE – JV k CÍLI! Jste v srdci lesa (ale že vám to trvalo, otřesné!), před vámi strom a kolem bludičky s protivnými elektrošoky a tendencí mizet. Tlučte je tak dlouho, dokud opravdu nezmizí – odměnou vám budiž informace v okně, expy a obsah dutiny stromu. Vraťte se k duchovi, bude překypovat vděčností a poví vám, kde hledat Kyostiho. Než se svými spolumrtvými zmizí navždy, nechá vám v báglu své kosti, dobrák jeden. Nemusíte si ale hrát na hrobníka – najdete si na to jiné!

Vraťte se do lokace se stanem a poté, co si odbydete přepadení vlky, se vydejte na SZ a konečně pokecejte s Kyostim. Svět je pěkně hnusný, co? To, že se nedá spolehnout na ženskou, snad víte – možná jste si ale mysleli, že se můžete spolehnout na kamaráda. Kyosti vám poví, že to je blbost :)

Až dojde jeho duch pokoje, identifikujte si v báglu se zjevivší kopí a jste-li zdecimováni, vyspěte se ve stanu – mimo smrad vám žádné nebezpečí nehrozí.

Až se vrátíte do vesnice, nejprve si hru sejvněte. Pak si promluvte s Kurttu o smutném konci Kyostiho a běžte pokecat se Suomou. V okamžiku, kdy se budete chtít střepat z povinnosti hrobníka, přijdou na Suomu halucinace. Shlédněte animaci příchodu dvojčat, pokecejte s nimi (vyražte z nich, co se dá) a copak to vidíme? Čeká vás další boj. Mrtvoly se sice budou snažit, ale nebudou mít šanci. Když je vesnice zachráněna (Venla se vyzná v oživování, lovci jsou zachráněni), pokecejte (naposledy!) se Suomou a konečně se zbavte těch páchnoucích zbytků! Sláva! Úkoly splněny, informace konečně získána – můžete vyrazit dál! Pokud jste to zatím neudělali, pokecejte ještě s Venlou o tom, co tady vlastně dělá, a slibte ji, že se podíváte po bylinkách.