Vytisknout
Kategorie: Akt 1: Márnice
Zobrazení: 764

Až slezete z kamenné desky [1] a promluvíte si s Mortem (váš první společník), běžte si sebrat ze stolů dva obvazy [2] a skalpel [3]. Abyste pak tím skalpelem opravdu útočili, musíte se přepnout do inventáře (aktovka vpravo dole) a skalpel umístit do pozice pro zbraň. Zabte zombie s klíčem [4] a klíč si vezměte. Otevřete a projděte dveřmi [5]. Morte vás poučí o mravech v Márnici. Při procházení Márnice se snažte koukat do všech regálů, beden apod. Berte pouze ty předměty, které potom můžete použít nebo prodat — balzamovací tekutiny (léčí), obvazy (léčí), jehly a nitě (léčí), artefakty, amulety, šperky, kouzla a nerezavé zbraně. Je dobré si promluvit se všemi zombíky či kostlivci (o patro výš). Někdy z nich máte možnost něco dostat (předměty + cenné zkušenosti — experience). Dále jsou vždy vypsány některé postavy a užitečné předměty.

Zombie #965 [6]

Zombie, který chodí pořád do trojúhelníku. Morte se vám pokusí objasnit důvod a Zákon tří.

Zombie #369 [7]

Zombie držící obvaz, který si můžete lehce vzít.

Zombie #1201 [8]

V puse má jakýsi papírek. Až ho vytáhnete, v inventáři(menu) ho použijte(kliknete na něj pravým tlačítkem a dáte použít). Vyskočí dialogové okno, ohýbáte rohy papíru(pravý horní, pravý dolní, levý horní, horní pravý růžek). Papírek se změní na čtyřstěnnou pyramidu, která se po otevření rozpadne na prach a zbude z ní pouze třístěnná náušnice, kterou si později identifikujete (kouzlem nebo svitkem). A dá vám 3x33 měďáků.

Dhall [10]

Rozhodně nezapomeňte promluvit s Dhallem, písařem knihy mrtvých, i přes odrazování Mortem. Dozvíte se konečně pár zajímavých informací. Potom ho můžete zabít a vzít si jeho psací brk, který vám může pokud se necháte vycvičit na mága trvale zvýší znalosti.

Zombie #1664 [11]

Drží v náručí knihy. Po prozkoumání zjistíte, že je mezi dvěma knihami vložen list papíru, vezmete ho a přečtete. Je to seznam příchozích těl.

Ei-Vene [12]

Řekne abyste jí donesli nit a balzamovací tekutinu, nit buďto už máte, vytáhli jste ji z hlavy jedné nebohé zombie [13], nebo ji najdete ve třetím patře [24,25] a balzamovací tekutinu najdete o pár místností dál, kde jsou dokonce dvě [16]. Až jí to ponesete, tak ji pozorujte a vzbudí ve vás vzpomínku.

Zombie #506 [13]

Ze zombie můžete získat jehlu a nit.

Zombie #958 [14]

Kulhající zombie, když se jí dotknete, spadne a rozpadne se:-) až na nohu, kterou můžete používat jako kyj.

Zombie #821 [15]

Je to převlečený anarchista za zombie, který má za úkol špehovat spalovače. Když mu přinesete od Ei-Veny klíč, rád vám poví jak můžete z márnice pryč pomocí portálu v prvním patře [29]. Mimo jiné vás také může „předělat“ na zombie.

Boxer + 13 měďáků [9]

2 x Balzamovací tekutina (ve dvou skříňkách) [16]

Prastará měděná náušnice [17]

Náušnice je zavřená, abyste ji otevřeli, musíte si promluvit se zombie #79. Tu naleznete ve 3.patře Márnice v jižní místnosti [21]