Mapa: Hadrníkovo náměstí

Přítel-Morku [1]

Sběrač, kterému můžete dát si kousek od vás ukousnout a on vám zato dá prst, který má na provázku kolem krku. Když pak prst použijete a máte dostatečně vysokou inteligenci dostanete z toho Memphin prokletý prsten navléknutí(+2 AC)!

Žlutoprst [2]

Když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém. Když už mu třeba i zaplatíte za informaci o Pharodovi, stejně se na vás vykašle. Hned ze začátku klidně řekněte, ať si Morteho vezme. Jak natáhne ruce, Morte ho scvakne, následuje boj.

Jarym [3]

Požádá vás o rubín, aby mohl dokončit kouzlo. Tento rubín získáte právě z Marovy krabice. Pokud jste skříňku sami otevřeli, měli byste ho mít u sebe pokud jste se s tím došli až k Aolovi, musíte to získat od něj. Když ho nebude chtít vydat, zabijte ho, stejně ho už k ničemu nepotřebujete.

Ratbone [4]

Vycvičí vás za 50 měďáků na zloděje.

Sharegraveho chajda [5]

Řekněte Sharegravovi, že mu zjistíte odkud Pharod bere všechna ta mrtvá těla.

Nodd [6]

Až budete od něj na odchodu, bude k vám mít prosbu, jestli byste nenašli jeho sestru Amaryssu. Souhlaste, najdete jí v jihovýchodním Úlu [5]. Až jí povíte o Noddovi, bude nadšená a pošle mu po vás 100 měďáků zpět Noddovi.

Vlask [7]

Jsou to dveře do malého příbytku, kde najdete jenom harampádí. Po chvíli k vám přijde Sběrač – mág Vlask se dvěma kumpány a chce po vás 100 měďáků. Odmítněte, budete bojovat. Bezpodmínečně použijte Morteho schopnost Litanie Kleteb, protože to není zrovna jednoduchý nepřítel. Potom si otevřete Vlaskovým klíčem portál zpět na Hadrníkovo náměstí.

Mebbeth [8]

Stará porodní bába. Může vás zdarma vyléčit nebo si u ní můžete odpočinout. Také prodává různé amulety, kouzla a léčivé předměty. Pokud jí požádáte, aby vás naučila umění, bude po vás chtít úkol – neboli 3 úkoly:

  1. Dostanete semínko a máte ho donést na trh (jihozápadní Úl) [10] a přinést od semene pár bylin. Ale na tržnici ještě takovéto semeno neviděli. Musíte najít v Úlu zahradníka. Jeden takový Truchlící-za-Stromy [3] stojí v jihovýchodním Úlu. Ten sice takové semínko taky neviděl, ale dokážete soustředěním semínko rozrůst.
  2. Nyní opět půjdete na kupecké náměstí do jihozápadního Úlu za kupcem Giscorlem [9]. Ten vám ochotně předá hadry, které zase odneste Mebbeth.
  3. Opět na to samé místo. Máte od Kossah-Jai [8] v jihozápadním Úlu přinést nějaký inkoust. Ta ovšem žádný inkoust neprodává a posílá vás za Meir´am [2], která má rybí inkoust, ale nemůže ti ho do ničeho nalít. Musíte proto na tržiště [10] a koupit tam korbel.
Průchod [9]

Až se vám bude chtít jít dál nebo prostě už budete mít splněné všechny úkoly, jděte portálem za Pharodem. Klíčem k portálu je harampádí, stačí mít nějaké u sebe v inventáři. Portál vás přenese přes bránu. Všimněte si, že se otevře portál i opačným směrem – lze se kdykoli vrátit k Mebbeth pro léčení nebo doplnění zásob. Až vás to vyhodí za bránou jděte ke dveřím [10] do Bludiště odpadků.

Mapa: Hráčovo Bludiště

Dostanete se sem buď z Uličky nebezpečných zákoutí, poté když řeknete Aolovi, že se stanete následovníkem Aoskara, anebo až když si v Úřednické Čtvrti koupíte u Vrischiky panenku Paní Bolesti a budete ji na veřejnosti uctívat. Z Bludiště se dostanete tak, že projdete bránou [2], která vás přemístí před bránu [3]. Odtud se dostaňte opět k bráně [2], která vás už vyhodí u brány [4]. A tudy se už vrátíte zpět odkud jste přišli. Připojte si k sobě znovu společníky. Jinak si z ohniště [1] vezměte kouzelné kladivo a kostěný deník. Musíte se pokusit ho rozluštit a až ho budete odkládat, tak na to přijdete.

 
 

Mapa: Ulička nebezpečných zákoutíAbych vše uvedl na pravou míru, tak jsou tu dva gangy Ostří Andělé [1] a Shivové [2]. A aby toho nebylo málo je tu ještě jedna osoba Černá Růže [3]. Prostě a jednoduše nechejte se najmout nějakým gangem, abyste zničili ten druhý. Já osobně jsem se ze začátku přidal k Ostrým Andělům [1] a vymlátil jsem Shivy [2]. A potom k Černé Růži [3] a vymlátil jsem Ostrý Anděly [1]. Potom, když jsem to oznamoval Černé Růži [3], chtěl se mnu bojovat, ale pokud máte vysokou inteligenci, v pohodě se tomu vyhnete a získáte dalších 1500XP.

Katedrála [4]

Katedrála kněze Aola. Kněz v katedrále vám pomůže zničit skříňku od Mara. Pokud mu řeknete, že se chcete také stát následovníkem Aoskara, při odchodu z uličky vás uvězní Paní Bolesti do Hráčova bludiště.

Ohořelá budova [5]

Zde nacvičují učni magie. Rauk pro ně měl mít tři prsteny, ale zapomněl je ve stanech. Musíte dojít do stanů [6],[7] a [8] a prsteny si vzít. Shlédnete celkem zajímavý cutscreen s Lim-Limem. Nezapomeňte mágy obrat o vše co po nich zůstalo.

Mapa: Severozápadní část Úlu

Mar [1]

Mar vás poprosí o dodání skříňky Ku´atrovi v jihovýchodním Úlu [8]. Teď máte dvě možnosti buďto krabici otevřete a zabijete fienda (ale ochudíte se o zajímavé předměty v pozdější fázi hry), nebo budete s tou krabicí běhat po všech čertech. Ku´atruu najdete v jihovýchodním Úlu [8], který vás ale odkáže na Braskena, který se nachází v jihozápadním Úlu [13]. Ten už alespoň nastíní problém krabice, ale on sám ji samozřejmě nechce a tak vás posílá za Shilandrou do severovýchodního Úlu [12]. Shilandra opět skříňku nechce přijmout, a tak vás posílá za knězem Aolem do katedrály [4] v Uličce nebezpečných zákoutí. Po vyřešení úkolu si určitě nezapomeňte popovídat o tom s Marem [7], ale třeba i s Brasenem.

Jednoduchý [2]

Má vidličku, kterou chce Nestor v Hotýlku [6] zpět. Jednoduchého zabijte a vezměte si od něj tu vidličku.

Fleece [3]

Je to jenom zlodějíček. Pokud nemáte obratnost alespoň kolem 15, vůbec s ním nemluvte. Nachytejte ho, jak vás okrádá.

Porphion [4]

Je zarmoucen nedávnou ztrátou – ukradením modlitebního provázku. Nabídněte se, že provázek získáte od lupičů zpět. Zloději se nacházejí v jihovýchodním Úlu [6]. Nalžete jim vše, co jen bude možné. Porphion vás na oplátku může naučit se zbraněmi.

Mhult [5]

Ostražitý sběrač.

Hotýlek [6]

Je tu 5 lidí, Nestor, Arlo, Bariaur a dva obyvatele. Nejdříve promluvte s Arlem. Chce se zbavit Nestora. Nestor je cvok, který hledá svojí vidličku, řekněte mu, že mu pomůžete. Vidličku najdete hned venku (severozápadní Úl) u chlápka jménem Jednoduchý [2], zabijte ho a vidličku vraťte Nestrovi. Zajděte za Arlem, u kterého za odměnu můžete nyní bezplatně kdykoli přespávat. Promluvíte-li k obyvatelům jeden z nich si vás splete s nějakou Morric a dá vám svitek s kouzlem Magická střela.