Nahoru

Pokud máte importovanou družinu, doporučuji ještě před tím než si družinu importujete, tak za všechny peníze, co máte si kupte pokud možno co nejvíce gemů. Můj tip na gemy, je zajít si do lokace Maják a tam se párkrat vyspat. Tam vás často přepadne skupina 10 sirén, která vás odmění (10x 2000xp, 10x perla, 10x 5 šípů zranění). No a pokud se s tím nechcete párat, tak alespoň vykupte všechno od léčitele na začátku SoD. Později pochopíte. ;)

Rada na závěr, nenechávejte si cennosti v konteinerech. Při importu se nepřenášejí, takže drahokamy a šperky do báglu. ;)

Podkategorie

Postup v návodu bude vyprávět postup hrou a bude postupně odhalovat úkoly, zajímavosti a jiné. Detaily úkolů a mapy najdete v sekcích MAPYVEDLEJŠÍ ÚKOLY.

Obsah:

U kapitol 8 a 9 vedou odkazy poze do kategorií vedlejších úkolů, protože jsem tehdy nebyl zcela přesvědčen o důležitosti stručného postupu, takže postup k těmto kapitolám bude doplněn později.

Zde najdete přehledně sepsané úkoly k Baldurs Gate SoD. Hledat v tomto článku úkol, který potřebujete můžete jednoduše tak, že úkoly zde uvedené jsou seřazeny podle toho, kde se daný úkol odemyká.

Příklad:
Pokud budete mít úkol Mé prošvihlé jmění (My Missed Fortune) a budete chtít vědět, kde u tří sudů najdete násilníky, kteří zmlátili Ophylise, pak úkol nenajdete pod mapou U tří sudů, ale pod mapou Vevodský palác, protože úkol začíná tím, že si přečtete svitek od Ophylise, který máte v inventáři, když jste ve Vaší komnatě.