Nahoru
Baldurova brána - jih - doky
x 1200 bg doky
mapaTato lokace je jednou z krajin ze světové mapy.
Oblast
Kód AR1900
Další zastávka  
Nepřátelé
Neobnovitelní velký bazilišek, stráže, zlobří mágové, kněžky Umberlee, (unikátní)
Obnovitelní --
Při táboření --
Při přechodu přepaden nepřáteli
Kam dál?
Sever AR0700 - Baldurova brána - centrum
Východ AR1300 - Baldurova brána - jihovýchod
Jih --
Západ AR1100 - Baldurova brána - jihozápad


Obsah:

Historie:

Bude doplňeno.

 

Mapa oblasti

x 1200 bg doky

Legenda:

Všechny kanály (D1-D5) vedou do centrální stoky (AR0225 - Baldurova brána - centrální stoky).
Ze suterénu Železného trůnu se dostanete do západních stok (AR0224 - Baldurova brána - západní stoky).

Past na reputaci: Pokud je vaše reputace menší než 3, budete napadeni skupinou plamenné pěsti čítající 5 enforcerů (strážných), 1 zvěda a 1 bojového čaroděje. Plamenná pěst na vás okamžitě zaútočí jak v ulicích, tak v hospodě hostinci Elfí píseň.

Odměna: 1550xp, cep (3), skládaný luk (2), šípy, šípy +1, šípy zrušení magie, helma (3), malý štít, plátové brnění (3)

Vysvětlení aneb trocha angličtiny, jména postav jsou snad jasné. ;-)

Krátké info:

Důležité postavy:   
NPC:  
Obchody:  
Hostince:  
Chrámy:  

Úkoly:

Postup: 

Q-1: Desreta a Vay-ya

Vstupte do Nízké Lucerny (AR0133), jděte po schodech dolů (AR0134) a tam narazíte na Desretu. Poté, co přijmete její nabídku entropie, na vás zaútočí. Zabijte ji i jejího společníka.

Odměna: 3600xp, dýka +1, dlouhý meč +1, rukavice zlobří síly, hůlka ohně, [Jasnozřivost], [Zruš magii], drahokamy, 266zl.

úkoly...

Q-2: Brielbara a Yago

část 1 | část 2* | část 3
 

Vstupte do Nízké lucerny (AR0133), tam se vydejte do třetího podpalubí (AR0135) a promluvte si s Yagem, kterého pak zabijte. Vemte jeho knihu a vraťte se za Brielbarou do Rozmařilého jesetera v severovýchodní Baldurově bráně (AR0300 - Baldurova brána - severovýchod). 

Smrt Yaga: 1400xp, čtvrteční hůl, lumpova róba, Yagova kniha kleteb

úkoly...

Q-3: Ghorak

část 1* | část 2 | část 3

Vstupte do domu AR1211, tam si promluvte s Ghorakem, který potřebuje vyléčit. Vydejte se do hostince U Tří starých sudů v severní Baldurově bráně (AR0200 - Baldurova brána - sever). Jakmile bude Ghorak vyléčený, můžete se za ním vrátit, ale není to potřeba. 

úkoly...

Q-4: Larriaz

Vstupte do zamčeného domu AR1209. Tam k vám přistoupí Larriaz. Zabila rybářovu rodinu a nyní umírá. Můžete ji buď nechat být nebo ji zabít.

Zabití: 30xp, perla

úkoly...

Q-5: Noralee

Vstupte do skladiště AR1208. Promluvte si s Noralee a ta vám dá úkol, tedy za předpokladu, že vaše reputace není nižší než 8. Ztratila své rukavice. Odejděte ze skladiště a prohledejte truhlu jihovýchodně od domu Vodní královny. Její rukavice si buď můžete nechat nebo je vrátit Noralee. Odměna pak závisí na vaší reputaci.

reputace 15-20: 1000xp, reputace +1, lektvar infravidění (2)
reputace 8-14: 1000xp, reputace +1, 45zl.
nechání si rukavic: Rukavice bojové zručnosti

úkoly...

Q-6: Nadarin a bazilišek

část 1 část 2* |část 3

Vstupte do skladiště AR1207, tam zabijte baziliška, vemte si drahokam z těla, abyste mohli zaplatit věštci G'axirovi a vydejte se za Nadarinem. Oba jsou v jihovýchodní Baldurově bráně (AR1300 - Baldurova brána - jihovýchod).

Odměna: 7000xp, krvavý amulet, sfén

úkoly...

Q-7: Cordyr a Sil

 část 1* | část 2 |část 3*

Vstupte do zamčeného domu AR1213. Cordyrovi můžete vybrat kapsy a pak s ním promluvit. Pokud od něj chcete úkol, nesmí být vaše reputace větší než 14. Bude po vás chtít zabít nějaké sirény v oblasti Maják (AR3600 - Maják). Souhlaste. Pravděpodobně jste už nějaké zabili. Promluvte si s ním znovu a dostanete odměnu, která bude záležet na vaší reputaci.

Vybrání kapes: [Ohnivý šíp]
reputace 1-7: 1000xp, reputace +1, [Ohnivý šíp]
reputace 8-20: [Spěch]

úkoly... 

Q-8: Entillis Fulsom

Entillis na vás zavolá a pokud je vaše reputace nižší než 8, pak i zaútočí. Zabte jej.

Zabití: 2700xp, citelná ztráta reputace, dýka, historie mrtvé trojice

úkoly... 

Q-9: Eltan a Železný trůn

část 1část 2* |část 3

Je dobré si nechat tento úkol až na později, jakmile máte už většinu jiných úkolů hotových. Vstupte do věže AR0616. Přistoupí k vám Triadore. Můžete mu zaplatit 300zl., aby vám odhlalil vše, co ví, ale to není vůbec nezbytné. Také k vám přistoupí strážný. Pokud je vaše reputace 8-20, můžete jej podplatit 100zl a předejít tak jeho nepřátelství (stejně tak pak u kupců) nebo jej můžete jednoduše zabít.

Běžte do suterénu AR0611 po schodech v jihovýchodním rohu a zabte strážného.

Pak běžte do druhého poschodí AR0612. Přistoupí k vám Dra'tan. Řekněte mu pravdu a zabte jeho i ostatní stráže.

Postupujte do 3. patra AR0613. Narazíte na strážného. Pokud mu povíte, že jste z Cormyru, zaútočí na vás. Jinak pokud máte reputaci 15-20, můžete použít jakoukoliv jinou výmluvu a strážný odejde. Oba, Nortuary i emisar Tar jsou zde kvůli nějakým záležitostem. Nezabijejte je.

Pokračujte do 4. patra AR0614. Zabití kohokoli zde způsobí vážnou ztrátu reputace. Zde k vám přijde Destus Gurn a poví vám, kdo se nachází v dalším patře, tedy pokud se neprozradíte. V tomto podlaží jsou dva obchodníci, pokud jim řeknete, že jste obchodníci z Cormyru a hledáte vůdce Železného trůnu, zavolají na vás tři stráže, kteří začnou útočit.

Ještě než se vydáte do posledního 5.podlaží AR0615, použijte všechny možné ochrany a posilující efekty, jaké máte k dispozici, jelikož vás čeká tuhá bitva. Pokuste se rozdělit vaše síly rovnoměrně na obou schodištích vedoucích nahoru. Zabte všechny, falešného emisara Tara, Aasima, Alaie, Diyaba, Naamana, Zhalimara Cloudwulfa a Gardushe. Promluvte si pak s Thaldornem a zatlačte na něj pro získání zbylých informací o Železném trůně. Můžete odmítnout jej nechat jít a zabít jej. Prohledejte stolek a najděte tam dva dopisy. Vraťte se za vévodou Eltanem v jihozápadní Baldurově bráně (AR1100 - Baldurova brána - jihozápad). Jakmile opustíte věž přistoupí k vám Caedmon a nasměřuje vás za Eltanem.

bitva: 12420xp, prsten volné akce, hůlka blesku, hůlka nebes, dýka, dlouhý meč, vrhací dýky (40), halapartna +2, palcát +1, válečné kladivo +1, válečné kladivo, skládaný luk, šípy (17), chrániče AC17, helma, malý štít, střední štít, plátové brnění (2), pobité kožené brnění, kožené brnění, lektvar síly kameného obra, olej plamene, lektvar vnímání, protijed, [Zmatení], [Dimenzionální dveře], [Ochrana proti normálním střelám], [Poznej přesvědčení], [Ochrana proti nemrtvým], [Hlas], [Zruš magii], [Ohnivá koule], svitek, 453zl.
Thaldorn: 975xp, krátký meč +1, pobitá kožené brnění +1, lektvar obratnosti

úkoly...

Q-10: Varci Roaringhorn

část 1část 2* |část 3

Vstupte do domu Vodní královny AR0609. Pokud jste zde prvně přistoupí k vám kněžka. Můžete se poptat po Tenyae, pokud jste s ní mluvili dříve u Wyrmova přechodu a dožadovat se Cassonova těla.Pokud jste ale nesplnili předešlý úkol (buď vrácením koule nebo zabitím rybářů) a vaše reputace je 1-14, zaútočí na vás. Pokud s ní budete bojovat, ostatní kněžky jí na pomoc nepřijdou. Pokud jste se nikdy předtím s Tenyou nesetkali, řekněte, že si chcete promluvit s Jalanthou Mistmyr (bude vás to stát 50zl.). Bude po vás žádat vysokou cenu za vrácení jeho těla. Pokud jste nepomohli Tenye, pak zvažte zabití Jalantha v rámci vedlejšího úkolu Lothander a Marek (viz.níže). Vraťte se za Varci do západní části Baldurovy brány (AR0600 - Baldurova brána - západ).

Tenya: 650xp, cep, chrániče OČ7
slyšení u Jalanthy: -50zl.
tělo dítěte: -2000zl.

úkoly...

Q-11: Lothander a Marek

část 1 | část 2 | Part 3* | část 4 | Part 5* | část 6 | část 7

Nejlépe byste již měli mít hotový vedlejší úkol Varci Roaringhorn (viz.výše). Vstupte do domu Vodní královny AR0609. Pokud Jalantha není přítomna, najděte kněžku, která vám u ní zajistí slyšení. Musíte za toto privilegium ovšem zaplatit.

Promluvte si s Jalanthou a požádejte ji o pomoc s odstraněním Lothanderovy kletby. Bude po vás chtít knihu z chrámu Tymory. Zamiřte tedy do Domu Dámy (Tymory) v západní Baldurově bráně (AR0600 - Baldurova brána - západ). Vraťte se jakmile obdržíte Svazek porozumění. Řekněte Jalanthe, že chcete první svitek (na zrušení kletby), předtím než jí vydáte svazek. Jakmile požádá o knihu, povězte jí, že ji nemáte, ona pak zaútočí a vy ji můžete zabít. Zabte i její kněžky. Namiřte si to pak do hostince U Čepele a hvězd v jihovýchodní části BG (AR1300 - Baldurova brána - jihovýchod).

slyšení u Jalanthy: -50zl.
obdrženo: svitek odstranění kletby
zabití Jalanthy: 6000xp, tělo dítěte, cep, kožené brnění +1, sfén, 200zl.

úkoly... 

Q-12: Zabijáci zlobří mágové

Vstupte do budovy AR1201 a tam budete napadeni pěticí zlobřích mágů. Všechny je zabte.

Odměna: 3250xp, meč bastard (4), [nedetekce], "spousta drahokamů a šperků", 219zl. 

úkoly...